proteinmi yoksa vücuttaki yağmı önce enerjiye dönüşür

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve fsmy tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar bu sorunun cevabını merak ediyorum,mesela yeteri kadar karbonhidrat almadığımız zaman aldığımız proteinlermi yoksa vücuttaki yağmı daha önce enerjiye dönüşüyor

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Enerji üretimi sırası karbonhidrat-yağ-protein olarak sıralanır.

dishiwelet, themertyildiz ve fsmy bunu beğendi.
  3. _attack_

_attack_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    aldığınız proteinler kullanılacaktır.eğer hazırdaki karbonhidrat ve yağ asitleri tukenmişse.fakat bu gunun hangi saati olduğuna da bağlı.şöyle ki sabah erken saatlerde (kahvaltı yapmadan once sabah 5-7 civarı gibi )vucudunuzdaki yağların bir kısmı kulanılmak uzere hazırda bulunması için yağ asidine cevrilerek kanınızda dolasır ve bu yuzden sabah kosuları yag yakımına daha elverişlidir diye okumustum bir makalede. ama sordugunuz sorunun cevabı değişmiyor tabiki bu durumda hazırda hiç bişey yoksa proteinlerin bi kısmına elvada deriz.

fsmy bunu beğendi.
  4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kardiyo yapıyorum ve vücumda yağ var,o yüzden acaba diyorum antrenman önce ve sonrası hariç hiç karbonhidrat almasam sadece protein alıp, yağları yakıt olarak kullanarak,define olabilirmiyim,yoksa aldığım proteinleride enerjiye dönüştürürmü vücut,benim için kritik soru bu.

5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kardiyo yapmadan 1.5 saat evvel 30-40 gram kadar bulgur yeterli olacaktır.

dishiwelet ve fsmy bunu beğendi.
  6. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir konuya değinmişsiniz. Forumda bir çok konuyu okuduğumdan benimde kafam karıştı. Sanki en son yağlar kullanılıyor diye aklımda kalmış ?

7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kardio çalışmanız min 30dk sürmelidir çünkü ilk 30dk sadece karbo yakarsınız

fsmy bunu beğendi.
  8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    parz doğru söylüyorsun ama ben kardiyodan önce hiç karbonhidrat almıyorum yağ yakımı artırmak için vücut istesede karbonhidrat bulamaz yani:)
    ama şu bir gerçek insan vücudu dışardan gelen etkilere karrşı mevcut konumunu korumaya çalışmak üzere programlanmış,çünkü vücut yağ seviyesi azaltmamak için direniyor bu kesin,ama o direnç kırılıncada hızlı gidiyor yağlar.ben henüz o direnci kıramadım ama çok yakınım sonuca..

9. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    vücudum şu an bulk,yağ yakıt olarak kullanmak üzere ağır bir kardiyo programı uyguluyorum,en güzeli denemek herhalde sıfıra yakın karbonhidrat protein alımına devam,bakalım yağlarmı yakıt oluyor yoksa aldığım proteinlermi gözlemlerimi paylaşacam burda.

Sayfayı Paylaş