Protein tozu kullanayım mı? lürtfen yardım edin

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve botan tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. botan

botan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar
    boyum:1.80
    kilom:74
    yaşım:17

Yaklaşık iki aydır bodye gidiyorum ilk başladığımda 80 kiloydum 6 kilo verdim ama hala göbeğim var içki ve abur cuburdan göbek kısmımda yaglanma var diyetimi harfi harfine uyguluyorum abur cubur ve içkiyi bıraktım ama çevremdekiler halsiz bitkin oldugumu rengimin solduğunu söylüyorlar.ben kasta yapmak istediğim için diyet yüzünden kaslarımın erimesini istemiyorum.Sizce ben protein tozu kullanmalımıyım?protein tozu kullanmam için erken mi? Protein tozu gelişimime yani boyumu durdurur mu? ben her bodyden çıktıgımda WHEYBAR-R yiyorum sizce bu yeterlimi yoksa protein tozuna başlıyayım mı? teşekkürler

2. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba; Bu halsizlik sorunu büyük ihtimal günlük protein ihtiyacını karşılayamamandan kaynaklanıyor. Günlük alman gereken protein miktarı kendi kilonun 1.5 veya 2 katıdır. Bol bol et,süt,yumurta ye. Bir başka ihtimal ise vitamin eksikliği bol bol c vitamini ve meyve tüket. 2 ay çok çok kısa bir süre body için. Biraz sabretmen gerekir, bu dediklerimi dikkate alırsan enerji sorunun kalmayacaktır. Hemen protein tozu vs. gibi şeylere başlama, 5 veya 6. ayından sonra eğer ihtiyaç duyarsa vücudun başlaman daha doğru olur tabii düzenli gidersen. Amaç normal gıdalarla vücuduna maksimum kas kütlesi kazandırmak o yüzden öncelikle doğal besinleri bol bol tüketmen gerek. He bir de antrenmana başlamadan önce muhakkak mevye yemelisin glikojen depolarını doldurman için. Göbeğini eritmen için kardiyoyu eksik etme hatta kardiyoyu bodynin daha önünde tutmalısın.

botan bunu beğendi.
  3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Halsizligin nedeni Protein degil, karbonhidrat alımının az olması. Bizler proteini enerji versin diye almıyoruz ki, kas yapımının hammaddesi icin alıyoruz. yeteri miktarda karbonhidrat almazsan, bu sefe kas yapmak icin aldıgın protein enerjiye cevrilir, kas gelisimin de cok yavaslar. Diette oldugun icin, vucut he zamanki gibi beslenmiyor. Basta halsizlik olması cok normal. Diet programının icerigini bilmiyorum ama saglıksız bir diet ise, yagla beraber cok da kas kaybedersin.

botan bunu beğendi.
  4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    salash felaket yanlış bilgiler vermişin. halsizliğin bir çok nedeni olablir kansızlık yetersiz beslenme bağırsak kurtları vs gibi. çok basit bağzı bilgiler vermek gerekirse insanın yakıtı karbonhidratlar. bu sporu yapanalr özelikle yulafı tercih eder onun dışında pirinç makarna esmer ekmekte diğer karbo kaynakları. artı spor yapmadan istediğin kadar protein al atılır gider boşa böbrekleri yorarsın. her antremana başlamdan önce meyve yememelisin ! yaklaşık 1 : 30 saat önce karbonhidratlı bir yemek (yanında proteinde alırsan iyi olur) yemen gerek meyvaların içinde basit şeker var onu sadece antremandan hemen sonra boşalan glikojen depolarını doldurmak için kulanmalısnki ondana meyva şekeri değil yani fruktoz , üzüm şekeri glikoz almalan daha iyi olacaktır veya herhangi %100 olmayan bir meyva suyu çünkü hemen hemen hepsinin içinde glikoz şurubu var. meyva suyuyla beraber lorpeyniri veya protein tozu. 45 dk sonra yine bol proteinli ve karbonhdratlı bir öğün yemen tavsiye edilir. ayrıca halsizliğin nedni kansızlıktan ise her sabah 2 kaşık keçiboynuzu pekmezi yemeni şahsen tavsiye ederim

botan bunu beğendi.
  5. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb, felaket yanlış bilgiler verdiğime inanmıyorum, onun haricinde dediklerine aynen katılıyorum. Tabiki halsizliğin bir sürü nedeni olabilir fakat burada normal yani extra bir hastalığı olmayan bir gençten sözediyoruz.Günlük şartlarda alınması gereken karbonhidrat,şeker,proteinin yokluğunda bitkinlik, halsizlik vs. durumlar olabilir. Sonuçta doktor değiliz arkadaşı en iyi kendi bilir.Burada olabilecek olan ihtimallerden söz ediyoruz. Ayrıca protein eksikliğinde meydana gelen yazı aşağıda, okuyabilirsin;

Protein Eksikliği: olan kişilerde çabuk yorulma, durgunluk gibi belirtiler görülmeye başlar. Daha ilerki dönemlerde ise kansızlık, hastalıklara karşı direncin azalması, kan basıncının düşmesi, diş eti hastalıkları, göz bozuklukları ve Siroz gibi belirtiler görülebilir. Bununla birlikte, fazla protein almak da vücut, özellikle de karaciğer, için zararlıdır.

Kaynak:http://tr.mydearbody.com/beslenme/proteinler.html

Meyveyi antrenmandan 1,1:30 saat önce yemeliyiz tabiki.Zaman belirtmeyi unutmuşum. Eksiklik yanlış demek değildir.Cümlem bu : 'He bir de antrenmana başlamadan önce muhakkak mevye yemelisin glikojen depolarını doldurman için.'

Son düzenleme: 4 Mart 2010
    botan bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ısrarla hatalı bilgi vermeye devam ediyorsun! allah aşkına idmandan 1:30 saat önce alacağın meyva ne işine yarivacak ? meyvada kopleks karbo dielki basit şeker içeriyor . dediğim gibi yulaf makarna pirinç gibi karbolar alınmalı idman öncesi. zati boşalmamaış glikojen depolarını nie meyvayla doldurmalyız ? sen bu bilgileri nerden almışsan hatalı . lütfen yeni başlayanların aklını karıştırmayalım

7. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kişi 1-2 gündür meyve veya şekerli bir şey yemiyorsa glikojen depoları boştur.Veya birgün antrenman yapmışsa ve yine almamışsa. Bu yüzden ben her ihtimali düşünerek meyve yemesini söyledim. Sizin engin bilgilerinize buyuralım.

8. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    botan 6 kilo verdin ama vücut ölçülerin ne durumda. yağ ölçümü yaptırdın mı? halsizlik var diye yazdığına göre yetersiz beslenme var. veya aşırı yüklenme.
    vücut ölçülerinde artma varsa karboları arttırmanı öneririm. vücut ölçün değişmediyse antremanını yaz da bakalım.
    sana önerim birkaç gün diyeti bırak. normal istediğin şekilde beslen. porgramını yaz. halsizlik azalırsa beslenmen bozuk diyebiliriz.

Sayfayı Paylaş