Protein tozu ambalajının üzerindeki etiketler ve içeriği

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Leonessame tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Leonessame

Leonessame Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Konunun açılması gereken yer burası mı emin değilim ama sizlerden bir şey öğrenmek istiyorum. İlk defa protein tozu aldım. GNC'den. Aldığım protein tozu Optimum Nutrition'ın. Fakat ambalajın üzerinde bazı bölgelerde etiketler yapıştırılmış. Mesela %100 casein yazısının %100 yazan kısmı kapatılmış. İçeriğin üzerine etiket yapıştırılmış. Orijinal ambalaj ve üzerindeki etiketteki besin değerleri, hatta içerik bile bire bir aynı değil. Bu neden kaynaklanıyor? Gümrükle ya da protein tozlarının geçtiği kontroller ile alakalı bir durum mu? Bir de aynı ürün ABD websitesinde 0 gr şeker içeriyor görünürken bana gelen ürün ölçek başına 1.5gr şeker içeriyor. Bu fark neden? Bu firmalar Turkiyeye baska ürün ABDye baska ürün mü sunuyorlar? Bu sorularla ilgili ON'a ve GNCye de mail attım fakat cevap alamadım. Birileri konuyla ilgili bilgi verirse sevinirim.

2. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş Türkiyeye sokarken mecbur Türkçe etiket basıyorlar o yüzden.Benim aldığım optimumda öyleydi.Orjinal amerika kutusu ve yazılısını hepsiburadadan aldım.******** nin sattığı ise etiketliydi ama oda orjinal optimuma mail atıp sordum.Gaspari glutamine felan aldım oda öyle etiketliydi.

3. Leonessame

Leonessame Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ama belirli kısımların kapatılması enteresan. Neden %100 kısmı kapatılmış? Casein yazısı acıkta bırakılmış. İngilizceyi Turkceye cevirmek icin degil de yanlısı düzeltmek icin etiketlenmiş gibi bir hisse kapıldım ben. Cunku alttaki yazıyla Turkceyi kıyasladıgımda birebir aynı degil. Süpheye dusurdu beni. Bir de ABDdeki aynı ürün 0 şeker içeriyorken, bana gelen nasıl 1.5gr şeker iceriyor. O da garip degil mi?

4. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tüm tozlar neredeyse öyle kapatılmamış yeri olan toz yok denecek gibidir. nereye giderseniz gidin ya bi yeri kapatılmış yada türkçe etiket basıcaz diye eskilerini söktüklerini görürsünüz

Kapatmalarının nedeni ney anlamış degilim Whey alırsın %100 ünü kapatırlar Combat alırsın up to 8 hours u kapatırlar

anlamak güç niye yada neden yapıldıgı ayrıca ürün ambalajında yazan ile sonradan bizimkileirn bastıklarında degeler bile ciddi derecede farklı gümrükten geçerken ben bunların kontrol edildigini sanmıyorum o kadar toz sonuçta...

5. Leonessame

Leonessame Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ABD ON sitesindeki ürünle TRde satılan ürünün içeriği nasıl farklı olabiliyor? Oradaki tıpkısının aynı ürün 0 gr sugar, buradaki 1.5 gr sugar. Hakikaten anlam veremedim. Fikri olan?

BeBeT0 bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bildiğim kadarıyla 0gr şeker içerenler 2011 de Türkiyeye girmişti daha önce yoktu.

7. Leonessame

Leonessame Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Son kullanma tarihi 2014 aldığım ürünün. Dediğin gibiyse demek ki bayağı bir dayanıyor :shock: Gerçi bir dahaki sefere böyle bir sürpriz yaşamamak için daha dikkatli olacağım.

Sayfayı Paylaş