Protein tozu almak isteiom ama..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tamer tarafından 23 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Sıanvların bitmesiyle tam gaz 3 haftalık bi aradan sonra spor a geri döndüm .. yarı yıl tatilinde baya bi vaktim olcak haftanın 4 günü gidebilecegim bi program hazırladım. Protein tozu da almak istiorum ama öğrenci oldugumdan bütcem ksıtılı .. elimde 120 ytl kadar para var toza verebilecegim . aslında creatin de almak istiorum ama sanırım biraz ertelemek zorunda kalacam . Spor a başlayalı 5 ay oldu bu arada . Bana hangi markayı önerirsiniz ve nerden ne şekilde almamı önerirsiniz ( internetten faln alsam nasil olur ? )

mesela Optimum Nutrition % 100 Whey Protein in 940 gr lik olanını alsam bana kaç gün gider . 75 kiloyum .
    Şu şekilde yapmayı düşünüyorum .. Sabah kahvaltıma toz faln karıştırmıyacam . normal yumurtadan almaya çalışcam proteinimi . Spordan geldikten sonra yine herzamanki gibi tavugumu yiyecem .Tavugu yedikten 2.5 saat sonra toz alcam . Bi de aksam a doğru toz alcam (30 gr faln ) bu kadarı yeterli olur mu benim seviyemdeki biri için ??

şimdiden tşkler yorum yazan herkese :oops:

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    proteın tozu olarak perfect zero carb ısopure tavsıye ederım.bu aralar hem 2 hemde 1 kilolugu kampanyada.bunun dısında ultımate ıso cool'da alabilirsin.bunlar pişmanlık duymayacagın urunler.proteın kalıtelerı ve degerlilikleri oldukça yuksek.antrenmandan hemen sonra içip 1,5-2 saat sonra yemek yemen daha mantıklı.diğer kullanımlarıda bence aksam yatmadan once yap.sabah kalkıncada onerırdım ama yumurtaya ve dıger besınlere yuklenmende gayet iyi.butun herseyı suplamentlere baglamak zaten hata.ınternet uzerınden bu urunlerı alabilecegın yerler mevcut.sen sadece google'a protein tozu yaz siteler karşına çıksın.

3. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun içi çok tşk ler hocam ..

biraz araştırdım perfect zero carb ısopure ın gitti gidiyordaki fiyatı 1 kg ı 67 ytl başka bi sitede 70 ytl
    Perfect - Whey Protein (çikolata aromalı)900 gr gitti gidiyorda 65 ytl

Ultimate IsoCool Protein 908 gr ligi 80 ytl

creatin konusunda ne yapmalıyım ?

hangisini alsam ve nerden alsam kararsız kaldım .. Bodyforumtr de satıyodu sanırım .. bu ürünler varsa burdan alayımda siteye de ufak bi katkımız olur

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ısopure bır zamanlar amerıkada best seller secılmıstı.yuzde 90 sevıyelerınde proteın oranı var.gitti gidiyor kapıda odeme secenegı oldugundan bana hep cazıp ve guvenılır geldı ama forum sıtelerındende rahatlıkla alabilirsin.sorun cıkmaz.creatın olarak ben ultımate ve unıversal kullandım.her ikiside gayet guzel.unıversalın tanecıklerı bıraz daha kalın.ultımate daha pure.ıkı markadada memnun kalırsın.

5. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    creatin için sana önerim GNC olabilir..
    su sıralarda kampanya var.. son kullanma tarihinin bitimine 2-3 ay kalmış ürünlerde (nisan gibi bitiyor ayrıca 4-5 ay opsiyonu vardır bu ürünlerin) yüzde 50 indirim yapıyorlar..
    250 gram creatin 15 milyon..
    eger son kullanma tarihi uzun bir ürün almak istiyorsan da gayet hesaplı bence.. ben gnc'ye üye oldugum için 54ytl'lik yarım kilo creatini 45ytl'ye aldım geçen gün.. (üye kartın varsa yuzde 20 indirim yapıyorlar)

7. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    peki 250 gr lik creatin bana ne kadar gider ?

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hesaplayalım..

ilk yükleme haftası 10ar gramdan..70 gr..
    geriye kalan 3 hafta 21x5 gr = 105 gr..
    toplam 185 gram

2 hafta ara verdikten sonra 5er gramdan 250-185=65 gr / 5 = 13 gün

yani 2.başlayışında 13 gün (2 hafta) daha kullanırsın (yüklemesiz)

yani toplamda 6 hafta gidecektir istikrarlı kullandığın takdirde..

9. SIX-PACK

SIX-PACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 5 gr alman en ideali ,buda sana 50 gün gider ;)

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yukleme donemı monohıdrat turevlerınde yapılmalıdır.rastgele 5 gram alırsın demek saglıklı fikir verdıgın anlamına pek gelmiyor.ayrıca creatını 6 hafta kullanıp 2-3 hafta ara verılmesı yeterlıdır.

11. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Slm,

Arkadaşım madem bütçen çok kısıstlı sende Tandem Gıda dan ucuz protein al. Kilosu 20 Ytl. Üstelik Whey Protein %80 . Amino Asit profilide gayet güzel bana göre, daha çok bilgi için DUYURULAR bölümünde UCUZ PROTEİN başlığında bulabilirsin.

12. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için tşk ederim . Bugun GNC den %50 indirimli creatin monohydrate aldım (35/2=17 YTL ) . Ordaki çalışana sordum ama pek güvenemedim :) antremandan sonra 1 çay kaşıgı al dedi bana . Yüklemeden faln hiç bahsetmedi . Bi çay kaşıgı tepeleme kaç gr gelir ?? İlk hafta yükleme yapcam günde 10 ar gramdan diez arkadasımın dedigi gibi ama bu kaç çay kaşıgına denk gelior . Antremandan önce mi sonra mi alacam ? Forum u baya bi okudum okumayada devam ediyorum creatin kullanırken bol su içmem gerektigini biliorum . Başka bilmem gereken bişey var mi ?

saygılar ..

13. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi önerdigin başlıgı okuyorum .. tşk ler ;)

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    evde elektronik terazi ile yaptıgım ölçümlere göre 1.5 dolu çay kaşıgı kreatin 5 grama tekabül ediyor..
    daha dogrusu alabildiği kadar dolu çay kaşığı kreatin 4 gram maksimum 4 gram yapmakta..

15. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    tşk ler bonatschi ... yükleme döneminde günde 10 gr alcam o zaman ( kilom şuan 74 faln , gr da bi değişiklik olur belki yazayım dedim )

2.5 saattir ucuz protein başlıgını ( tandem gıda ) okuyorum .. Gayet mantıklı geldi .. en kısa zamanda tandem gıdayı arıyayıp sipariş verecem . Ankarada oturuyorum sanırım bana kargoyla birlikte 110 milyona malolur 5 kilogramlık 80% whey , bu da mükemmel bi fiyat
    başta hsd olmak üzere emegi geçen bütün arkadaslara tşkler , Allah razı olsun . Beni büyük bi dertten kurtardınız =)

16. SIX-PACK

SIX-PACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece kısa ve öz bilgi vermek istedim.Benim Creatin hakkında düşüncelerim söyle;

Yapılan son araştırmalarda Creatin yüklemesinin gereksiz olduğu ortaya çıkmıştır.Creatin vücuda girer girmez kana karışır.Buna göre bir insanın günlük creatin alımı ;
    Vücut ağırlığı x 0.03 = Günlük gerkli Creatin Miktarıdır.
    Yani 5 gr ,1 gün için yeterlidir eğer 150 kg dan fazla değilseniz :D
    Yani ilk haftada 1 gr yükleme yapmanın hiç bir anlamı yok !
    Ben şahsen çalışma öncesi 2,5 ve sonrası 2,5 yada çalışma sonrası 5 gr olarak tavsiye ederim.
    Ayrıca 20gr dan sonra alınan creatinin klinik deneylerde hiçbir faydasının olmadığı görülmüş.
    Buna göre 5 gr x 5 gün = 20 gr yani 4 gün creatin alınıyosan, 3 veya 4 gün almıyacaksın.
    Zaten vücut creatine çok çabuk adapte olur o yüzden ara vermek şart.
    O yüzden ben şahsen Pazartesi- perşembe arası yükleme diğer günlerde almıyorum.
    Umarım daha açıklayıcı bir bilgi olmuştur.

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    malesef bu son arastırmayı aylar öncesınden duymama ragmen kesınlık kazandırıcı bir belge ortaya cıkarılamadı.

18. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    benim şimdi ne yapmamı önerirsiniz .. yükleme yapayım mı ???

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben monohıdrat turevlerınde yukleme yapmanı onerırım.yukleme donemıne gırmek ıstemıyorsan hard line kgt al.onunda faydasını guzel gorursun.

20. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    hocam şuan zaten benim elimde GNC den aldıgım creatin monohydrate var . Yükleme yapıorum o zaman 7 gün 10 ar gramdan sonra 3 haftada hergün 5 gram yapcam degil mi?

Sayfayı Paylaş