Protein Tozu İlginç Yan Etki

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Renesis tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Renesis

Renesis Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar 1.80cm 70kg yim daha önce spor yaptım ve bıraktım şuan güncel olarak 3 aylık spor geçmişim var.Yaklaşık 2 hafta önde optimum standart %100 whey protein tozu kullanmaya başladım.İlk defa protein tozu kullanışımdı.Başta 2 ölçek kullandım fakat sivilce,gaz,ciltte kızarıklık problemlerim oldu.Bu yan etkilerin karaciğer zorlanmasından olduğunu alkolü fazla kaçırdığım dönemlerde benzer etkilerin ortaya çıkmasından biliyorum.Dolayısı ile fazla geldi bana bu miktar ve yarıya düşürdüm.Şu anda sabah yarım spordan sonra yarım ölçek olmak üzere günde 2 kere kullanıyorum bu ürünü.Fakat çok ilginç şekilde tozu içtikten takribi 10-15 dakika sonra nefes alış verişim değişiyor ve soluk soluğa kalıyorum.Nabzım normal görünüyor fakat sanki zorlu bir seti henüz bitirmişim gibi nedensiz yere soluk soluğa nefes alıyorum 3-5 dakika bu devam ettikten sonra kendiliğinden geçiyor.Daha önce böyle bir yan etki yaşayan gören bilen var mı acaba?

2. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    psikolojik olabilir protein yani sen et tavuk yedigindede bunları yaşıyormusun ?

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Peynir altı suyundan yapılıyor, bahsettiğiniz üründe termo. bir içerikte mevcut değil. Piskolojik olması kuvvetle ihtimal

4. Renesis

Renesis Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Psikolojik olma ihtimalini düşündüm.Fakat pek sanmıyorum alerji vb bir şey olması mümkün mü acaba?

5. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    su iç geçer

6. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

içindeki bir maddeye karşı alerjik reaksiyon un var.
    Farklı bir marka dene ( bir arkadaşından bir ölçek al ) eğer hala bu durum devam ediyorsa alerji testi yaptır.
    İnsanların nelere karşı alerjileri olduğunu hayal bile edemeyiz.

7. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Whey protein tozlarının gaz yapması normal ama diğer etkiler için arkadaşın dediğine katılıyorum, markayı değiştir.
    Bir de protein tozunu ne hızla içiyorsun, yani bir dikişte bitirmeye çalışıyor musun?

8. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Alerjik olabilir. Her ne kadar peynir altı suyu olsa da işlemden geçiyor sonuçta bir noktada alerji yapıyor bence.

9. Renesis

Renesis Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Evet sanırım alerjik bir durum.Bir alerji testi yaptırsam iyi olacak.Teşekkür ederim cevaplar için.

Sayfayı Paylaş