Protein Tozlu Bisküvili Pasta

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve yazo41 tarafından 19 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yazo41

yazo41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    malzemeler:
    1paket krem şanti
    1bardak süt
    2 ölçek protein tozu (muzlu yada çikolatalı tercihim)
    1-2 adet muz
    1 paket biskrem
    1 paket herhangi bi kakaolu bisküvi

ilk başta süt ve krem şantiyi kabarana kadar çırpıyoruz sonra protein tozunu ekleyip bi süre daha çırpıyoruz. bisküvileri kırarak ve muzları küçük parçalar halinde keserek karışıma ekliyoruz. eklemeleri yapıp karıştırdıktan sonra cam kaba dökerek 2 saat buzlukta dondurup, sonra buzdolabına geçiriyorz ordada biraz bekledikten sonra afiyetle yiyoruz.

( biraz yağ oranı yüksek bi pasta yani kalorili antremandan önce yiyorum ben, antremandan sonra yag alımı fazla olmasın diye )

hsyn951 bunu beğendi.
  2. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranı ''biraz'' mı yüksek? =)

3. yazo41

yazo41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    antreman öncesi iyi oluyo ama tadı cidden çok iyi bak :) hoşuma gittigi için yazdım yoksa yazmazdım

4. hsyn951

hsyn951 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    çok güzel görünüyo... protein tozunu tüketmek için de çok güzel bi tarif bence ;)

5. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    1 paket biskrem ve 1 paket de herhangi bir bisküvi denmiş.Bunların yerine yulaf ezmesi koysak nasıl olur acaba :D denemek lazım.Ancak bu protein tozları ile ilgili bir yazı okumuştum.Kafamıza göre karışımlar yapıp bunu fırına veya buzdolabına falan atınca kanserojen maddeye dönüşebiliyomuymus ne bende tam bilmiyorum ama zaten protein tozları üretim aşamsında yüksek ısı lı işlemlerden geçiyo bu yüzden yazmıslardı.Tabi yapıp yapmamak size kalmış.Ben daha önce hiç denemedim.

Sayfayı Paylaş