Protein tozları zararlıdır kanıt videolu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ABEKAYNANA tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Dr-Ozgur
    ''son zamanlardaki araştırmalar kas gelişimi için pek bir faydası olmadığını ve protein tozlarındaki proteinlerden vüdumuzun çokta faydalanmadığını söylüyor.''

1.Son zamanlardaki hangi araştırmalar bunlar kaynak gösterebilirmisiniz ?
    2.''protein tozlarındaki proteinlerden vüdumuzun çokta faydalanmadığını söylüyor'' 3. Tekil şahıstan alıntı yaptığınız bu kısımda ne kadar faydalanıyormuş vucudumuz ,buna kaynak gösterebilirmisiniz?
    3.Bu işin arka planında dönen işleri bizimle paylaşabilirmisiniz ? (belge ,kaynak vb dökümanlar gösterebilirmisiniz ?)

fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  2. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    eğer yarışmaya falan hazırlanmıyorsanız protein tozu zaten gereksiz, suç protein tozunu kullananlarda değil daha çok protein tozunu bu işin olmazsa olmazıymış gibi lanse eden gözünü para bürümüş şirketlerde. yoksa protein tozu zaten o kadar gerekli birşey değil onu geçin doğal hiç değil belkide milyon tane kimyasal koruyucu var içinde, protein tozu yerine doğal yollardan protein alan insan zaten gelişir ama şuan maalesef salonlarda antreman bitikten saniyeler sonra protein tozu içmese gelişemeyeceğini, protein tozu kullanmadan spor yapamayacağı algısı oluşmuş durumda insanlarda , bunların tek suçlusuda gözünü para bürümüş firmalar. protein tozunun zararlarına gelirsek illaki zararları var içinde kim bilir çabuk bozmasın diye kaç tane koruyucu kimyasal var, çabuk sindirilerek karaciğeri yorar, yani varda var ama bu forumda protein tozu kullanan arkadaşlar kendilerini kandırmak adına protein tozunun kesinlikle zararsız olduğunu düşünüp bunu heryerde söyleme gereği duyuyorlar.

3. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Abimiz şiir gibi konuşmuş be :)

4. depper

depper Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bir yanlis goremedim

SM-T310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. depper

depper Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Adam profesyonel dusunmuyorsan gerek 5ok diyor ki dediklero rahatsizliklarda bil7ncsiz kullanilirsa olur diye soyluyorlar

SM-T310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bir işe yaramasa bu kadar fazla kullanan insan olmazdı.herkesi de kandıramazlarki.

7. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    arkadas bilinçsiz yapılan herşey zarar verir bilinçsiz antrenman yaparsın sakatlanırsın gelişmezsin bilinçsiz beslenirsin yine gelişmezsin bilinçsiz su bile içsen zarar görürsün milyonlarca sebep var malın biri protein içicem şişicem düşüncesiyle gidip kutuyu içerse her gün zarr görür tabi spor yapmıan adamın zaten o kadar besine ihtiyacı olmaz spor yapanında (bilinçsiz) o zarar bu zarar insanlar cidden cahilliikten ölücek artık hayatı boyunca 31 çekmekten baska spor yapmıyıp spora baslııyınca düzgün beslenip dinlenmeyip gelişemediğini ve hala o supplement işe yaramaz bu yaramaz fayda görmedim diye yazan çoluk cocuklar için zararlıdır tabi adam daha baslangıc programı bile yapamıorken yok performans güç arttırıcı yok vitamıne abanma yok baska bişiler sonra noluo supplement faktörü zararlı ilaç katagorisinde bası çekıo hayır onuda gectim birde mallar onu içionuz zarar grüceniz diye yorum atıo antrenman bitince adamı delirtiıolar

Son düzenleme: 1 Mayıs 2014
    Reglatör bunu beğendi.
  8. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    buyurun erdal abimizinsöyleşisi
    Edward Erdal Ekşi Söyleşisi

9. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Bilimsel yazı olarak kastetmiştim bu sadece söyleşi. Adam fikirlerini söyliyor.

Ben kimya bölümünde okuyorum. Deneklere verilen whey protein sonrası kandaki aminoasit miktarı ve protein sentezinin bariz bir şekilde arttığını gösteren yüzlerce makale var.

Aksini ıspat etmiş bir makale biliyorsanız bende okumak istiyorum.

ch1vas bunu beğendi.
  10. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Zamanında whey zararlımı diye baya araştırmıştım.sonuç,zararlı diyen hiçbir makaleye,veriye rastlamadım.canan karatay ın videosunu gördüm onu dikkate almadım zaten.yabancı kaynaklarda arama yapmak lazım.aksine yararlıdır diyen birçok araştırma vardı.

ch1vas bunu beğendi.
  11. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    whey o kadar zararlıki yıllardır hiçbişi olmadı şükürler olsun :D

12. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Anternman biter bitmez hemen sakın vakit kaybetme hemen diye dayatıyorlar proteini, daha önce birkaç yerde okudum kaynakta gösterebilirm gerekirse .
    Olay şu antrenman bitmiş vücut inanılmaz yorgun, müthiş bir yıkım yaşanmış neresi zorlandıysa vücudun o bölgeye yoğunlaştığı pump tan zaten belli ve direk protein alıp vücut direk protein i kaslara gönderip sentez başlatacak zırvalığına hiç inanmıyorum önce basit karbonhidratı alıp yarım saat sonra proteini içerim daha önceleri aylarca antrenmanın hemen sonrası içen biri olarak şimdi hem midemi daha az yoruyorum hem de gelişimimde hiçbir sorun yok. Özelliklede proteini üzüsuyu+süt+muz ile birlikte alıp mideyi karman çorman etmeyip saf bir şekilde almak gibisi yok.
    Aynı zamanda yine yarım saat veya 45 dakika sonra protein shake yerine b,r kaç yumurta yenilse yine saf protein elbette içinde yağlarda var tüm protein kaynaklarında bu böyle zaten ama e olacak kana biraz geç karışsa hem yumurtadan daha kaliteli bir protein mi var , yarım saat bir saat geç karıştı diye gelişmeyecek mi kaslarımız , hepsi eriyecek mi?
    Bence bu işi bu kadar kasmaya gerek yok evet belki kasların aminoasit ihtiyacı artıyor olabilir kreatin, glutamin extra alınabilir ama protein için supplement olayına hala ısınamadım, saygılar.

13. S.Mirzabeyoğlu

S.Mirzabeyoğlu Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    Bende sunni besinlerin zararlı olduğunu düşünüyorum. Yediğimiz yemekleri en doğal şekilde tüketmemiz gerekir. Biçimiyle şekliyle oynanmış ebter yiyecekler vücudumuz için sıhhatsizdir.

14. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Kimse antrenman biter bitmez shakre çullanmıyor zaten :) . Önce nabız normale bi dönsün vücut kendine bi gelsin . Buda aşağı yukarı yirmi otuz dakika sürüyor. Ondan sonra shakeini alırsın normal olan bu . Daha önce yanlış yapıyormuşsun şimdi doğruyu bulmuşsun böyle devam edebilirsin.

15. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Haklısın söylediklerine bende katılıyorum ama çok salonda çalıştım shake için yarım saat bekleyen görmedim yeni başlayanlar hemen içiyor tecrübeli olanlar bile en fazla 5-10 dakika sonra içiyor hocalar dahil onlarında vücudu iyi ben yarım saat sonra içerim benimde vücudum iyi, çok beslenme programı denedim yeterli proteini karbonhidrat alıyorsan gözle görülebilir bir fark olmuyor gelişimde ama iç organlarıda dinlendirmek önemli.

16. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    senin kafa sünniliğe o kadar dalmış ki suni yi bile sunni diye yazıyorsun mübarek :D

mericboss99, fRaNtiCBjK ve Predatel bunu beğendi.
  17. S.Mirzabeyoğlu

S.Mirzabeyoğlu Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    Ciltlerce islami ilimler kitabı okuduktan sonra bu gibi dil sürçmeleri olabiliyor sevgili kardeşim :) . İnsanoğlu beşer şaşar bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım :) .

Önerhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş