Protein+Amino+ ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Djhalko tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Djhalko

Djhalko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben whey protein kullanıyorum bunun yanına twinlab 1000 amino liquid‎ eklemeyi dusunuyorum fakay ayrıyetten creatin veya glutamine kullanmak ıstıyorum bunların yanında.2si bir arada olan paketler işe yararmı.ikisinden 1ini kullanmam gerekirse ne önerirsiniz ve ayrıyetten marka kullanmıs oldugunuz ve iiyi sonuc veren marka isminide belirtirseniz cok sevinirim.

2. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben şuan whey protein + gnc amino 1000 kullanıyorum aminomun içinde 110,71 mg gulutamin var ben bizzat kimyager bir dostuma sordum creatin yerine gulutamin önerdi gulutamin yerinede amino şuan gözle görünür sonuçlar alabiliyorum belli bir süre zarfından sonra whey protein + gulutamin olarak devam etmeyi düşünüyorum pek besin desteği taraftarı deilim aslında ama cidden güzel sonuçlar veriyor.

3. Djhalko

Djhalko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok teşekkürler yorumun için.peki glutamine + creatin bulunan urunler iyi bir etki verirmi.veya creatin glutamine kullanımında ıkısının aynı anda kullanılmaması gerek diye bir bilgi var.bırını yemekten önce bırını yemekten sonra almak daha faydalı olurmuş.bu knouda pek bilgi sahibi değilimm önerilerinizi bekliyorum.

4. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    glutamine + creatin bulunan bir ürüne henüz rastlamadım fakat şöyle açıklayim creatin ile glutamine nin vucuttaki amaçları aynı (vucuda antreman öncesi enerji ile antreman sonrası kas yırtıklarının tamirini protein ile doldurarak kolaylaştırmak, kas kütlesini arttırmak) tabiki protein bu ürünler içerisinde bulunmaz. zaten bu ikili vucutta bulunan amino asitlerdir. şöyle tabir edim sana coca cola ile pepsiyi düşün birini yemek öncesi içtin ötekini yemek sonrası...
    tabiki beslenen sonuçta vucut kimi vucut creatinden iyi sonuç alır kimi vucut glutamineden ikisini beraber kullanman şu evrede pek birşey ifade etmez. bana sorarsan glutamine derim zaten elimdeki amino asit biter bitmez glumatine almayı düşünüyorum. bence belli bir süre whey protein + amino asit ( içinde glutamine olan mevcut ) bu şekilde bir kombinasyonla git derim amino 1000 ler çok dahayararlı olabilir ilk evrede içinde büyüme hormonlarını salgılayan vitaminler mevcut bir sonraki aşamada bir sonraki aşamada whey protein + glutamine veya creatine + bcaa ile devam edebilirsin takviye dışında beslenmene dikkat etmende gerek

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    yazdıklarım yukarıdaki 4 konuşma ile ilgilidir..

sorduğun kişinin ne iş yaptığının bir önemi yok.o zaman neden doktorlar protein tozu kullanmayın diyor.bende kimya okuyorum.bu işler araştırıp öğrenmekle olur.derste glutamin-kreatin farkını anlatmıyorlar.yani arkadaşının kimyager olmasının bir önemi yok.seninde yazdıklarından pek bilgili bir insan olmadığını düşünüyorum.bence önce bir oku öğren.daha sonra insanlara yardım etmeye çalışırsın..
    kreatin yerine glutamin diye birşey yoktur.herşey amaçlardan ibarettir.aynı şey glutamin-amino bağlantınız içinde geçerli.yani amino asit glutaminden,glutaminde kreatinden iyi değildir.

nerede yazıyor kreatin ile glutaminin birlikte kullanılmaması gerektiği.gerçek olan kreatin ile glutamin birlikte kullanıldığı zaman daha etkili olduğudur.yemekten önce-yemekten sonra diye birşey yoktur.birçok supplement aç karnına alınır zaten.yanlış biliyorsunuz.

kreatin-glutamin desteği bulunan birçok ürün var piyasada.en ufağından muscletech nitro tech buna bir örnek.kesinlikle kreatin ile glutaminin vücuttaki amaçları aynı değildir.kreatin-glutamin kaslara protein falan doldurmaz.proteinler içerisinde kreatine pek rastlanmasa bile piyasadaki çoğu protein tozu glutamin ilavelidir.coca cola ile pepsi örneği çok saçma bir örnek.aldığınız amino asitin içerisinde glutamin olmasına gerek yok.zaten öyle bir amino asitte pek bulamazsınız.aldığınıza deymez.içerisinde 110 mg glutamin varmış.şu anda linki bulamadım fakat flexor un dediği gibi glutamin günde 20 gr alınırsa işe yarar.110 mg ile hiçbirşey olmaz.zaten kullanmakta olduğunuz gnc amino 1000 son derece kalitesiz bir ürün.içerisinde kalsiyum kazeinat var.çok gereksiz ve amino asitin mantığına ayrıkı birşey bu.

psmcoder,yanlış bilgilerle dolu bir insansınız.lütfen biraz okuyun,araştırın,öğrenin.daha sonra bilgi vermeye çalışırsınız insanlara.böyle yanlış yönlendirmelerle insanların kafasını karıştırmaya hakkınız yok..

H4k4nn, hogan, demircan256 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    özür dilerim kesinlikle kötü bir niyetim yoktu gnc mağazasında bana söylenenleri söyledim sadece takviyeler hakkında pek bilgili deilim ben aslen creatin aalmak amacı ile magzaya girdiğim zaman satış uzmanları zaten kimyager oldugu için buna benzer açıklamalar yapıldı amino asidin çok çok daha iyi oldugu içinde zaten glutamine bulundugu ekstra creatin veya glutamineye gerek olmadıgı ve cretinle glutamine nin pek bir farkı olmadığı söylendi ekstra amino asidin içinde büyüme hormonları bulundugu ve daha yararlı olacagı söylendi dolayısıyla daha 2 hafta önce duydugum şeyleri yazmak istedim. uzun süredir belli aralıklarla spor yapıyorum fakat takviye almadım bugune kadar dolayısıyla takviyeler hakkında pek birşey bilmiyorum. glutamine + creatin ve amino asiti beraber kullanıp kullanamayacağımı sordum gerek olmadıgı söylendi ( zaten bu sözden sonrakolayca ticari bir amaç güdülmediğini düşündüm) tekrar özür diliyorum herkezden.

AngryHun, H4k4nn, Alfamatador ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bence gereken cevabı vermişsin hatanı düzeltmekle...herkesinm dediğini dikkate almamak lazım..eğer bu forumda kalıcı isen bu forumu iyice oku çok şey öğreneceksin..ve kulakdan dolma şeylerin çoğunun yalan dolan yanlış bilgi olduğunu öğreneceksin..Hangi salona gidersen salon hocası farklı bir marka önerir almak isteyene..neden mi?

Çünkü o salonda hangi ürünü satıyorsa ordan prim almak için...

saygılar...

AngryHun bunu beğendi.
  8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş