Prolacta 90, Animal Pak, Animal Pump

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve makineci tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Sayın Üyeler;

Bu spora başlayalı 11 ay oldu ve şimdiye kadar hiçbir ek beslenme ürünü kullanmadan tamamen et süt yumurta vs şeklinde doğal olarak geldim ve artık yavaş yavaş bu yukarda yazdığım ürünlere başlamayı düşünüyorum. Protein tozunu antrenman günlerinde antrenmandan sonra ve off günlerde de atladığım öğün olursa onun yerine kullanmayı, Pak ile Pump'ı ise sadece antrenman günleri belirtildiği gibi antrenmandan yarım saat önce kullanmak istiyorum, acaba ikisinin birlikte alınmasının herhangi bir zararı olur mu, bi anda vücuda aşırı yüklenme gibi? Bu üç'lüyü kombine eden veya herhangi birini kullanan varsa tecrübelerini duymak ve bu konudaki tavsiyelerini almak isterim. 11 ay bunlar için erken midir, daha zamanı var mı dersiniz yoksa gereklidirler artık başlanabilir mi?

Gelelim ürünlerin tedarik şekillerine: bilindiği gibi Prolacta 90 Tandem Gıda ürünü ve İzmir'de oturduğum için parayı şirkete havale edip kargo yoluyla getirteceğim. Hem Optimum Gold Standart Whey'i hem de bunu kullananlar varsa iki ürünü karşılaştırabilirler mi etki ve kalite bakımından? Açıkçası kağıt üzerinde aynı olan iki ürünün biri kilosu 40ytl iken diğerinin kilosuna 100ytl vermek saçma geliyor, onun için iki ürünü de kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Animal ürünleri ise Türkiyeden alınacak gibi değil, fiyatlar uçmuş halde onun için netrition'dan düşünüyorum ve bu konuda da tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum: bu iki ürünün kargo ücreti ne kadar tutar, gümrüğe takılma riski nedir vs gibi konularda.

Herkese iyi paylaşımlar

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    prolacta kopuren karbonat gibi bir sey, isin yoksa otur tasmadan karistir suyla... etkisini de begenmedim ayrica. optimum la kiyaslamak mumkun degil...

3. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    köpürmesi sorun değil zaten sade içmeyeceğim için, içine kakao falan koyunca köpürme hemen hiç olmuyormuş. kullanıp da etkisini beğenmedim diyen bir seni gördüm heralde forumda. ne kadar süre kullandın ürünü?

4. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul

cannabis aksine hiç köpürmüyor kendisini nesquik ile karıştırıyorum ne laktoz gazı oluşuyor ne de köpürme yapıyor..kahve ile köpürüyor ama nesquikle optimum gibi :)

5. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    etki olarak nasıl cusco*, memnunmusun? optimum da kullandıysan ikisiyle karşılaştırır mısın?

6. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Optimum fazla kullanmadım ama sonuçta protein tozu öyle fazla fark yok..ikisininde değerleri güzel ve izole..birisi daha ucuz karıştırması diğerine göre kendi aromanı yapıyorsun biraz daha uğraştırıyor o kadar..Optimum'a vereceğim parayla 2 katı Tandem alıyorum daha iyi oluyor bana göre..Memnunum şuan bir problem yok :)

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    optimum la prolacta kullanmış biri olarak prolactayı üşenmezseniz kullanın derim.%80 lik prolacta kullanıyorum 5 ay optimum kulanmış birisi olarak optimumdan çok iyi verim aldım fakat prolactadanda memnunum karbonhidrat olayıda güzel bence kilo alımı için ek bir destek sağlıyor.yanlız optimum u özlemedim desem yalan 2 ölçek atıp çalkalayıp karıştırma olayı çok kolay yanlız prolacta bu yönden sıkıntılı tadıda aromasız olduğundan suyla imkansız diyorum.ben yarım süt yarım suyla içinede 2 kaşık bal ilave edip mikserde karıştırıyorum sorun ortadan kalkıyor.ben optimum u aramıyorum bu durumda verimide gayet güzel.özellikle sabahları yumurta akı süper oluyor. halen daha kullanan biri olarak öneririm.

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kiloluk bi posetti sanirim, kakao ben de karistirmistim kopurmekte israr etmisti kendisi, neyse kopurmuyorsa iiyi ancak etkisi konusundaki dusuncelerim degismedi, memnun kalmadim thums:

9. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    pak ve pump'ı kullanıp kullanmamam hakkında yorum veya tavsiyesi olan yok mu?

10. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    şu kadarını söyliyim, animal pak dan verim alacağın kesin kullnırsan.gücünde bir artış olacak hissedeceksin bunu. yanlız pump u kullanmadığım için bir öneride bulunamayacağım.kolay gelsin.

11. ferro_i

ferro_i Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu 90lık prolactayı sordum tandem gıda dan 45 ytl dedi, sen 40 ytl demişin, makineci arkadaşım sen fiyatı ne zaman almıştın?

12. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    pardon yanlış yazmışım. normalde kilosu 45, 100kilo üstü alımlarda kilosu 40tl

13. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Tandem aslında bu konuda çok büyük sömürü uyguluyor.

Bu iş başladığında 8,5 € + KDV ile satıyorlardı %80 whey'i.

İngiltere'nin bulk satış yapan en büyük 2 firmasına bakıyorum.

1 kilo %80 whey'i 16 €' ya, 5 kiloluk olanlarını ise 38 €' ya satıyorlar.

Hayır bu whey sadece yurtdışında çıkan birşey değil ki, ithal ediyolar da vergi biniyor diyesin.

Anlamak mümkün değil gerçekten.

Ayrıca geçen gün denk geldim.

Tandem'den ilk whey'i alanlar hsd, pump forecer,blitz vs... tozun hiç köpürmediğini söylüyorlar. (Aratırsanız forumda metinleri bulabilirsiniz.)

Sonradan ne oldu da hem fiyatlar arttı, hem kalite düştü...

Kötünün iyisi bu olsa gerek.

14. ferro_i

ferro_i Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani baktılar piyasanın çok altında fiyatları arttırmışlar. Ama artık 1 kg luk pakette satıyorlar eskiden min 25 kg imiş.
    Bence uygun fiyatlı bir üründe nitrofull ün whey proteini var 4.5 kg gittigidiyorda bu aralar 175 ten satıyolar, kilosu 38 tl ye geliyor, hemde aromalı.
    Ben şahsen 80 lik prolacta almayı düşünüyorum bir anda 175 yerine 35 vermek daha mantıklı geliyor. 90 lık prolacta ise içindeki protein miktarına göre daha pahalı.

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    tandem gıdadan en son 3 ay once proteın tozu almıstım gercektende arkadasların dedıgı gıbı urunun kalıtesı dusmus ve fıyat artmıs bence artık bır avantajı kalmadı ben tandem gıdadan ılk alısverısımı kasım 2008 de yapmıstım ve su ankı urunle o zaman aldıgım urunu karsılatırıyorumda halakası bıle yok bence artık urunlerının kalıtesı kar markajını attırmak ıcın dusurduler benım ılk alısverısımde fıyat %80 lık 20 %90 lık 30 du ama sımdı 45 e kadar cıkmıs sızı etkılemek ıstemem ama ben artık pıyasdakı baska markalrın proteın tozlarına yonelıcem :confused::mad:

16. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    gen-rise hakkında ne düşünüyorsunuz peki?

Son düzenleme: 30 Ocak 2009
  17. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben daha genrıse nın proteın tozlarını denıyemedıma ama vıtamınlerını kullanıyorum ve memnunun proteın tozlarını calıstıgım salondan kullananlar var ve memnunler kendı sıtesıne baktımda aslında bırcok cesıdı olan bır fırma bence tercıhı edılebılır ama tabı kullananların goruslerı olursa daha ıyı olur;)

18. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajımı dikkatli okumamışsınız. Tandem Gıda toplu alımlarda bir indirim uygulamıyor ki. Uyguluyorsa da hatrı sayılır bir indirim değil.

Benim bahsettiğim yurtdışı firmaları hammadeyi alıyor, işliyor. Bahsettiğim proteinler hiçbir topaklanma olmadan direk suya karışan ve aromasız olmasına rağmen içilebilen protein tozları.

Kalitesini konusunda da herhangi bir şikayeti olan görmedim. Ürünlerinin laboratuar test sonuçlarına kadar sitelerine koyuyorlar. Aminoasit tablosuna bakacak olursanız Optimum Whey'in neredeyse aynısı. Buyrun firma:

www.bulkpowders.co.uk

Yapılan işlemlerden sonra 1 kg için 16 euro fiyat koyuyorlar. 5 kg aldığınızda ise 38 euro ödüyorsunuz.

Kaçınız 5 kg proteini 80 milyona aldınız acaba?

Tandem aldığı hammedeyi poşetleyip satıyor başka yaptığı birşey yok ki...

Ona rağmen fahiş fiyat uyguluyor.

Yani aklıma geldikçe çıldırıyorum. Bir firma işledikten sonra %80 whey'in 5 kilosunu 80 milyona satıyor ve bundan para kazanıyorsa bu demektir ki bu para onları kurtarıyor.

Tandem bir supplement firması değil, bu yönde sürekli bir satışı yok; fakat poşetlenmiş hammaddeyi bu kadar da fahiş fiyata satmak artık ahlâksızlık.

Kilo fiyatına itirazım yok; ama 5 kilo ve üzerine hatrı sayılır bir indirim uygulamaları lazım.

19. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Anımal serisini hiç düşünmeden tereddtüt etmeden kullanabilirsin. Ben anımalsız yapamam şahsen anımal pump,anımal nitro, anımal cuts 10 numara başka söze gerek yok..

20. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bende sleepy e bu konuda katılıyorum bıze ıslenmemıs hammadddeyı bıle boyle fahıs fıyata satıyorlarsa bunu kutulayıp ısleseler o zaman sız fıyatı gorun zaten tandemın o toza yaptıgı hc bırsey yok tek yaptıgı posete koyup satmak en azından bu fıyata cozunebılır bır toz satabılırdı ama cozmek ıcın tek cagre mıkserde karıstırmak eger tandem gercekten vg pıyasasında ıs yapmak ıstıyorsa o urunun gercek bır ambalaja-cozunulurluge-aroma-marka ya sahıp olması gerekır ama boyle devam ederse benım yaptıgım gıbı herkes baska markalara yonelır
    su anda baska bır markanın urununu kullanıyorum ve kılo basına 9tl fazla bır ucret oduyorum tandem 45 bu urun 54 ama cozunuyor-aromalı-markası var yanı guven olusturuyor bu kosullarda tandemın yapması gereken hemen bu nıtelıklerı kendıne eklemesı ve bu pıyasada yer edınmeye calısması cunku artık onlarda bu pıyasanın ne kadar karlı oldugunu anlmıs durumdalar

Sayfayı Paylaş