Pitbull bebeğe tecavüz etti!..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve [Zafer] tarafından 15 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
  2. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
  3. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    emrah tamam bi hayvan ırkını yok edemeyiz ama peki farklı iki hayvandan ortaya baska bi hayvan çıkartmak doğrumu?

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ne kadar sacma bir genelleme yapmissin,benim bu sekilde cok arkadasim var ve hicbirinde boyle bir egilim gormedim,sacmalama.

5. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    ıstedıgı kadar ıhbar etsınler herkez karneye bakar karneye doberman ve sokak kopegı kırması yazdımmı sorun kalmıyo bunlar sayılı orneklerı yanı ama sunu bır turlu anlıyamıyorum hep pitbull gundeme getırıyo o kadarmuyuz ve koduz kopek saldırısına ugrayan cocuk var dunyada ama bunlar gundeme gelmıyo bence bu bu ırkı bıtırmekle ılgılı ve turkıyede mılyonlar var bu cınsı beslıyen sadece turkıyde sayılı hatalar var bu hayvandan cok hata yapan ınsanlar var ınsan denmıcek kısıler yanlıs dusunuyosunuz saygılar

6. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kangal ile pitbull u karşılaştırıyorlar ikisinide ayrı odaya kapatıp ilk önce yanlarına kurt postu koyuyorlar kangal kurt postunu parçalıyor fakat pitbull kurt postunu kokladığında odanın kapısını tırmalıyor kaçmaya çalışıyor daha sonra köpeklerin bulunduğu odadan kurt postunu çıkartıp bebek bezi koyuyorlar kangal bezi koklayıp yanında oturuyor ama pitbull bebek bezini parçalıyor.Kısacası çok salak bir hayvan hele hele evde bebek varken asla beslenmeyecek bir hayvan düşünsenize aç kalınca sahibine saldırıyor.Bir de nasıl yetiştirirseniz öyle davranır deniyor bu zaten bütün köpekler için geçerli.

7. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    saydam ben isin su kismida olabilri dedim.hemen arkadaslarini falan ortaya katmana gerek yok.ayrica ben forum kurallarina aykiri bisey yapmadan sen bana sacmalama diyemezsin.ben genellemede yapmadim ayrica..böyle insanlar var dedim,,her disi köpegi olan erkek öyle düsünse türkiyenin bütün köyleri sapik kaynardi o zaman.ben böyle olabilir dedim cünkü dünyada bu sekilde yasayan insanlar hicte az degill.tekrar diyorum forumda görevli olman bana sacmalama deme hakkini vermez sana

8. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    emrah ,
    ben kendimi bildim bileli , 5 yaşımda bizim bahçede 5 tane sokak köpeği beslerdik , büyüdüm kendi köpeğim oldu , kurt köpeği , chihuahua , golden retriever , köpek yetiştirmenin nedemek olduğunu az çok bilirim.
    bir pitbull un başkabir köpeğe saldırışını da gördüm, çenesini köpeğin kafasına geçirdimi sopayla vursan gene bırakmaz , pitbull un ağzını açmak için özel ters makas var yaa olmaz böylebişey , dediğim gibi ben hayvanları çok severim.
    madem beslemek istiyosunuz ağızlık takın bu hem sizi tatmin edecektir, vahşi hayvan hesabııı , hem etrafınızı tehlikeden koruyacaktır.
    bu arada kemerburgaz da dikkat et aman haa köpeğine eğitim verememiş biri olursa maazallah düşünmek bile istemiyorum ortalık fena karışır. :)

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sivasli duydugun bir seyi sen buraya bu sekilde yazarsan bende sana sacmalama derim.ayrica forum kurallarına aykiri yazdinda demedim,konuyu uzatma.

10. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73

11. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    tmam bende onu demek ıstıyorum arkadaslar eger sahıbı kopegı egıtememısse agızlık ve tasma takması lazım cunkı o kopek saldırır ama bızım ınsanımız nedense kopek kavgasında ve saldırmasından zevk alıyo bunun ıcın bu eksıklerı yapmıyo tamam her sey ınsanda bıtıyo ben bunu demek ıstıyorum en sonunda ortak noktaya vardık :D

12. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar ne saçmalıyorsunuz lütfen !!!!!!!!!! tecavüz etme ihtimali bile yok tamamiyle olmasada kısmen sallama haber..; bu bir.......
    ikincisi lütfen cahilce konuşmayalım yok genetiği ile oynanmış yok bilmem ne felan......bu köpeğin uzmanıyım ben resmen; 1850 li yıllarda genetik mi wardı allah aşkına yapmayın o yıllarda antibiyotik yok beee ne genetiği......bir pitbull sitesine üye oldum yıllar önce resmen orda bu işin doktorasını yaptım...... saldırgan bir ırk bu ama tecavüzde saçmalık yani........body sitesinde sizlere pitbull anlatmak istemiyorum ama body işi ile pitbullun tek ortak noktası; ultimate pitbull sınıfında anabolizan kullanılması :) buyrun buda link ne kadar farklı ve ultimate olduklarını siteyi tam anlamı ile gezerseniz anlarsınız.....fiyatları bile 15 bin dolar olan köpekler....... siz düşünün artık ne kadar özel olduklarını http://muglestonspitbullfarm.com/

NOT: çağımız bilim,mantık çağı arkadaşlar.....sırf gazeteler yazıyor diye her şey doğru olacak diye bişey yok.....mantığın önüne geçen her şey hurafedir(dini konular hariç ) :)

edit (diez) : Forum kurallarını okuyalım..Kullandığımız üsluba dikkat edelim..

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Temmuz 2007
  13. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    java benı desteklıyen bırının olması guzel dedıgım gıbı kopeklerde sorun yok yetıstırende sorunlar tesekkurler java

14. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    emrah

önemli değil dostum :) ben her zaman mantık adamı ve realizm taraftarıyım :)

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi Gregor Mendel, yani modern genetiğin babası senin dediğin yıllarda yaşamıştı, gene Hocanın fıkrasına benzedi, Gregor Mendel yani modern genetiğin babası o yıllarda yaşadıysa genetik nerede?
    Genetik o zamanlar yoksa, Mendel nerede :D

16. _Fırat_

_Fırat_ Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    ancak arkadaşlar şöyle bi durum var.eğer bir canlının genleri ile oynanırsa bu nesilden nesile aktarılmıyor.ve de o canlıda bazı anomaliler(sakatlıklar) meydana geliyor.bu nedenle pitbull cinsi köpeklerin genlerinin değiştirilmiş olabileceğine açıkçası pek inanmadım.Sizin de görüşlerinizi bekliyorum.Saygılar...:)

17. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Emin misin bu söylediğine?Doberman alman çoban köpeği dahil 4-5 ırkın karışımıyla üretilmiş bi köpek.Halada yaşıyolar sağlıklı bir şekilde .

18. _Fırat_

_Fırat_ Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    senin dediğin farklı ırktaki köpeklerin çiftleşmesiyle oluşan ırk mı?

19. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Valla çiftleştirerek olsaydı 5 köpek zor olurdu be aynı anda karıştırarak :) bunların genleri lobratuvar ortamında oyananrak birbirini uyduruluyor ve yeni bir ırk yaratılıyor.Bende bu oynamanın sonucunda pitbullarda bazen hatalar çıktığına inanıyorum.Çünkü hayvan birçok ırkın kanını taşıyor ve karakteride bi o kadar karışık oluyor.Mesela atlarda da bu uygulanmış.Türk atı olarak bilinen kırgız atlarıyla,safkan ingilizler bide honnover ve holstein cinsi hollanda atlarını karıştırıp sweedish warmblood denen bi tür üretildi.Böylece kırgız atlarının gücüne,ingiliz atlarının hızına,hollanda atlarınında karakteristik(uysallık,çabuk boyun eğme vb) ve anatomik yapısına sahip bir ırk çıktı ortaya.Bu ırk binicilikte çocukları eğitmek için kullanılıyor yani o kadr uysal,dengeli,anlayışlı bi at.Ama demekki her üretilmiş ırk başarıya ulaşmıyor.Pitbull hakkında fazla bilgiye sahip diilm ama her ay 2-3 pitbull faciası okuduktan sonra ister istemez insanda bir önyargı oluşuyor.

20. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar hiç bişey bilmiyorsunuz.... yazmasıda uzun ama şunu bilin pitbull genleri ile oynanmış bi ırk değil...........pitbull eski beyaz terrierler ile eski bulldogların çaprazlaması sonucu yine araya başka ırklarda karıştırılmış çok yeni bir tür.....

yetkili arkadaşlar burda site adresi wermek yasakmı???? arkadaşlara pitbullar hakkında türkiyenin en iyi arşivine üye olsunlar werim adresi.... sizce uygun mu bu adres verme işi ???????????

Sayfayı Paylaş