Pazu Kası ve Kick boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve darius98 tarafından 2 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar Pazu kasının gelişmiş olmasının kickboksta bir önemi var mı? İzlediğim müsabakalarda çoğu sporcunun pazu kasını hiç geliştirmeye çalışmadığını gözlemledim siz bu konuda ne dersiniz? Birde kick boksta önemli olan kas guruplarını yazarsanız çok iyi olur.

2. NeoFiT

NeoFiT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kick boks dedinmi ayakta girer işin içine yani bütün vücutu geliştirmek zorundasın. Saldırılara karşı koyabilmek için kolun sert olması lazım. Rakibin kolunu tutup o dev gibi neferi yere indirmek istiyosan pazuda gerekli tabi yani bi body ye gitmen iyi olur

3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    güç hız dayanıklılık amaçlı çalışmalar yapılır dövüş sporlarında ağır sitlette güç hafifte hız daha önemlidir vücut ağırlığı ve temel hareketler tercih edilir ancak dövüş sporlarında body building gibi illa keskin definisyon yapmak yada yahu triceps kasını biraz daha geliştireyim diye bir şey yok çünkü vgde görsellik önemli dövüş sporlarında güç dayanıklılık hız önemli

4. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Koldan tutup yere indirmekmi kick boksta ne zamandan beri adamı kolundan tutuyoruz

5. NeoFiT

NeoFiT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben misal verdim :D Ama sonuçta doğru değilmi ben hayatımda hiç kavga etmeyen biri olarak 1 ay kol çalıştığımda hacim kazandığını hissetmeye başlamıştım , o sıra dayak yedim çocuğa vurduğumda yada tuttuğumda çocuğun feleği şaşıyor

6. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Ben 4-5 aydır kick boksa gidiyorumda kavga için sormamıştım tamamen spor için sordum. Yinede sağol yorumun için

7. NeoFiT

NeoFiT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı b***n laciverti işte :D aslında pazudan ziyade bilek ve ön kol kasları önemli ama sen yinede her yerine çalış sonuçta oda özgüveninin yerine getirir.

Sayfayı Paylaş