Parkour

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve daragoza tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Parkour Türkçe Meal Olarak Parkur Anlamına Gelir.Adından Anlasıldıgı Gibi Parkur/Engel Anlamında Kullanılır.
    Bu sporun amacı a noktasından b noktası arasındakı engel ve cesitli zorlu kosulları insan gucu ve yetenegının son noktasıyla o b noktasna ulasmaktır
    hemen hemen vucudun butun kaslarını kullanılan bu spor butun sporları ele alarak + yeteneklere sahip ettiriyor.Bu sporda bana gore en iyi vucut yapılır.
    ne kadar anlatsam anlatmaya yetmıcektır.

Sporu ben size şiddetle yapmanızı onerıyorum.(askerde cok rahatlık cekersiniz)

youtube'a girin ve arama motoruna "parkour" olarak yazdınızmı sporu daha iyi anlayacak canınız cekicek ve yapmaya calısacaksınız.ben bu sporu yaklasık 5 yıl kadar yapıyorum

Suan Turkiye'de salaklara bak neler yapıolar diyen cahiller oldugundan dolayı uzuluyorum ama bu Spor Avrupanın Hemen hemen Her yerinde yapılıyor Break Dance'ı gecmıs bir vaziyette..
    Ama Her gecen Gün Populer Olmaya Baslıyor eskiden sadece mahallemle yaparken sımdı cok çesitli ilçelerden bulusma yapıp calısmalar yapıyoruz

Eger Parkour Sporunu Begenirsenız Turkiye'nin Parkour Sitesini vereyim Bulusma vb.bilgi eksikleri fln anlatıyıor

www.acrorun.com

İnsallah Reklam Diye Silmesseniz Sevinirim

Parkour Ornek film olarak vermek gerekirse;Yamakasi,B13

Haydi Allaha Emanet

Alıntı Degildir Hepsi Parmak Teridir :D

Son düzenleme: 27 Nisan 2010
    ..::parkour::.. ve redbaron_ bunu beğendi.
  2. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporu hırsızlarda yaparsa başımız belada:D

3. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    biraz oyle ama sen yaparsan hırsızların bası dertte olur :D

4. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    valla bi ara niyetliydim baya ama akrobası hareketlerine gelince bende bi iş kalmıyo bacak boyum uzun bide esneklik yok işte genetik bizde babam annem falanda hiç esnek değildir kaldı öyle :( :D

Son düzenleme: 9 Mayıs 2010
  5. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu sporun adını street jump diye biliyordum acaba ikisi ayrı şey mi yoksa aynı anlama mı geliyo ki?

6. ..::parkour::..

..::parkour::.. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bir traceur'um traceur,parkour sporunu yapan erkeklere denir yaklaşık bir iki aydır düzenli parkour çalışıyorum (profesyonel degilim) ama parkour'un adını yamakasi sanarak yaklaşık 2 veya 3 sendir biliyorum parkour' un ne oldugunu yaklaşık 1 senedir biliyorum.
    Omrbrk parkour'a benzeyen street jump diye bir spor yok o isim büyük ihtimalle bir parkour gurubunun ismidir . Parkour'a benzeyen ve onun hareketlerini içeren bir diğer spor dalı ise free running'dir. Free run ve Parkour aynı yapıya ama farklı felsefelere dayanır,bu sebebden dolayı birbirinden farklı isimleri vardır ;)

Son düzenleme: 11 Haziran 2010
    enesyas bunu beğendi.
  7. Adrenalinqwc

Adrenalinqwc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu sporla uğraşmak istiyorum yardım edebilcek varsa özel msj atabilirmi veya msn den bağlantı sağlarsanız sevinirim : ...

[email protected]

8. ..::parkour::..

..::parkour::.. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.acrorun.com Bu siteden takip ede bilirsin orada püf noktaları anlatılmakta.

9. Adrenalinqwc

Adrenalinqwc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    PEqi teşekkürler

Sayfayı Paylaş