p90x ve ardından Less mills Combat ile 43 GÜNDE 17 kg ZAYIFLAMA-HERGÜN GÜNCELLENİR...

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve gokdogan2 tarafından 25 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    AYNI YolDAN GEÇEN TECRÜBELİ ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.

* Lcarnetine ve cla kullanıyorum
    * lcarnetine antreman öncesi 2 doz, cla her öğün öncesi bir adet kullanıyorum
    * günde üç öğün yapıyorum, ara öğünüm yok.
    * protein ağırlıklı olarak beslensem de uyguladığım bir liste yok, akşamları sebze-et-tavuk tüketiyorum.
    * günde ortalama 2 buçuk 3 L su tüketiyorum
    * haftada 6 gün sabah ve akşam les mills combat programını uyguluyorum
    * ağırlık olarak sadece 5 kg'lık ağırlığım var :)
    * antremanlarım 30 dk ile 60 dk arası değişiyor
    * haftada ortalama 2,5 kg verdim ilk iki hafta 1200 kalori aldım sonrasında 1800 kalorilik beslendim
    * gece 24'de yatıp sabah en geç 8'de uyanırım

6 YILLIK YAĞ BİRİKTİRME temposunun ardından 1 yaşındaki oğlumun hızına bile yetişemediğim için kilo vermeye karar verdim, internette araştırırken p90x programını buldum. ilk olarak classic programı ile başladım ve ( 2 gün antreman ) boyumun ölçüsünü 3 gün geçmeyen kas kırılması ilke aldım, o haftayı diyet ile geçirdim. Kolay kilo alıp veren bir yapım oldugu için o hafta epey bir su gitti. Bana daha uygun olan LEAN takvimi ile ilk 1 ayı doldurmak üzereyim...

2 hafta boyunca akşamları p90x yaptıktan sonra sabalarıda LESS MİLLS COMBAT'ın hafif programına başladım...

BESLENME konusunda çok çelişkili zamanlar geçirdim, hiç bir listeye uymadım, yeme düzenimi pek değiştirmedim....EKMEĞİ, ŞEKERİ, KOLAYI, ABURCUBURU VS bunları hayatımdan çıkardım AKŞAM saat 19:00'dan sonra KESİNLİKLE ağzıma su ve yeşilçay hariç hiç bir şey koymadım...ilk haftalarda ARA ÖĞÜN uyguladım, KARATAY'IN kitAplarını okuduktan sonra ara öğünde yediğim ceviz, fındık, kuru incir ve kayısıyı öğünle birlikte tüketmeye başladım. üzerinde diyet yazan hiç bir şeyi tüketmedim. YEMEKLERDE ilk zamanlar abes gelse de mutfak tartısı kullandım, akşam yemeklerinde 2 gün tavuk 1 gün balık, 1 gün et geri kalan günlerde sebze yedim. öğlen yemeklerinde bol salata yanında tavuk göğüs, yağsız ton balığı ya da sebze yedim, kahvaltılar klasik olarak yumurta, çökelek vs....sabahları süt, akşamaları ve öğlenleri yoğurt mutlaka tükettim...

BU ARADA lcarnetin ve cla kulladım, pek faydası oldugunu su an için düşünmüyorum. AMA PSİKOLOJİK OLARAK etkilediğini söyleyebilirim.

ÖĞÜN ARALARINDA ya da aburcubur krizi geldiğinde soda içine limon sıkarak içtim...

NE SABAH NE DE AKŞAM antremanında ne olursa olsun BOŞ GEÇMEDİM. aşağıda da günlük olarak tartı sonuçlarım var....ÖLÇÜ ALMADIM çünkü zaten obez durumundaydım....:)

10 ŞUBAT
    118.8 kg ile diyete başladım, bu arada da hafif hafif p90x videolarını izledim, hareketleri tanımak ve programımı seçmek için, classic takvim denemem kas kırıkları nedeniyle başarısız oldu ve sert diyete ve hafif antremanlara devam ettim.

18 ŞUBAT
    P90X LEAN programıma başladım, programa başlarken sadece diyet ile 115.5 kg'a düştüm. p90x ilk fata sonunda 112,9'a indim. kas kaybı yok, su kaybı fazla, yağ kaybı minumum. L - Carnitine VE CLA takviye gıdalarını almaya başladım.

25 ŞUBAT
    ikinci hafta başlangıcında 110.8 kg!a indim. Biraz moral bozsa da ( -2 kg ) devam ettim.

4 MART
    üçüncü hafta başlangıcına 108 kg ile girdim ilk gün bu değer sabit kaldı (-2,8 kg ) BU ARADA Less mills combat'ın hafif olan programına başladım sabah COMBAT akşam p90x ve arada evde bisiklet ile 30 ile 45 dk arası çalıştım

8 mart itibariyle 106.5 kg'a indim, kas artışı hafif hafif başladı, yapamadığım hareketleri rahat yapmaya, antreman sırasında nefessiz kalma sorununu atlatmaya başladım, 5'er kg'lık ağırlıklar seri hareketlerde zorlamamaya başladı, şınavda 2 tane zor çekerken şimdi nizami 10'u görüyorum, barfikste (koridora astım ) nizami sadece bir tane, 3 hafta öncesi hiç yoktu, buna da şükür :) bu arada sol bileğimde bağ sorunu var, sol baldırımda çekme var.

22 MART 2013
    Diyetisyen kontrolüne girmeye karar verdim, bu arada liste aşağıda. Ben ara öğün yapmıyordum ara öğün koydu, ekmek hiç tüketmiyordum bir iki dilim ekmek verdi, tecrübeli arkadaşların liste hakkında görüşlerini almak isterim ÖZELLİKLE benim geçtiğim yoldan geçenlerin.

104,2 KG evde 103 kg
    tartının kağıdı bitmiş, takamadı yenisini :)
    YAĞ 25,3 ----% sanırım
    KAS 71,5 ----bu rakama pek anlam veremedim, kg olarak mı?

DİYETİSYENİN VERDİĞİ LİSTE VE YAĞ ÖLÇÜMÜ
    21,03,2013

KALKINCA-07:00-07:30-2 Bardak oda ısısında su-2,3 kayısı

KAHVALTI-8:30-9:30-Açık şekersiz çay, 3 dilim ( işaret parmağı ) peynir, 8 tane zeytin, 1-2 yumurta, 1 paket eti form, bol yeşillik

ARA 10:00-11:00 10 tane fındık, yarım çay bardağı leblebi, 4 ceviz,

ÖĞLEN 12:30 1 kase çorba, salata, 1 kase yoğurt, 2 dilim uno Premium ekmek

ARA 15:30 Yarım eti form, meyve, 1 bardak ayran

AKŞAM 18:30 1 kase çorba, 6-7 kaşık etli sebze ya da 8-9 kaşık sebze, yarım kase yoğurt, salata, bir dilim Premium uno ekmek

GÜNDE 2,5 – 3 LİTRE SU İÇİLECEK

KAN TAHLİLİ YAPTIRDIM 21 MART... SONUÇ OLARAK: 40 gün sonunda 16 kg verince kan tahlilinde ürik asit miktarı 7,2 çıktı ( normal değerleri 3,4-7,0)...

ürik asitin yüksek kalmasının olumsuz sonuçları şeker hastalığı, karacağirde yağlanma...fazla alınan proteinde ürik asitin yükselmesine ve gut hastalığına sebep olabiliyor ( muş).

Boy. 185
    yas. 33

23şubat 111.4
    24şubat 111.2
    25şubat 110.8
    26şubat 110.3
    27şubat 109.8
    28şubat 109.5
    1 mart 109.4
    2 mart 108.8
    3 mart 108.4
    4 mart 108
    5 mart 108
    6 mart 107.1
    7 mart 106.9
    8 mart 106.5
    9 mart 106,5
    10 mart 106,3
    11 mart 106,5
    12 mart 106
    13 mart 105,8
    14 mart 105,3
    15 mart 104,9
    16 mart 104,5
    17 mart -
    18 mart 104,3
    19 mart 104
    20 mart 103,6
    21 mart 103
    22 Mart 102,5
    23 mart 102,3
    24 mart 102,1
    25 mart 102 verilen kilo: 16,8

2. Leqion

Leqion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Takipteyim bende spora başladığımda 117 kilo idim şuan 110-111 arasında gramaj olarak oynuyor ama bende diyet ve spor yapıyorum pek ilerlediğini görmeyince sıkılmaya başlıyorum.
    amino asit + hydroxcut kullanıyorum cardio ve aerobice katılıyorum
    diyette sabah 2 yumurta 1 kase tahıl gevreği oglen ve aksam haşlanmış tavuk en fazla 1 dilim kepek ekmeği ki akşam öğününü spordan sonra yorgunluktan yiyemiyorum.

sen benim dışımda ext. bişi yapmıyorsundur heralde ama güzel ilerleme kat etmişsin varmıdır bi kaç tüyo :)

gokdogan2 bunu beğendi.
  3. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    HAFTA DA VERİLEN KG

1. hafta 3,3 kg
    2. hafta 4,7 kg
    3. hafta 2,8 kg
    4. hafta 1,5 kg
    5. hafta 1,8 kg
    6. hafta 2,3 kg
    7. hafta

---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

CARDİO ile birlikte düşük karbonhidratlı şekersiz düzenli bir hayat :).

Son düzenleme: 25 Mart 2013
  4. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Bende p90x classic versiyonunu bitirdim.Şuan ise İnsanity 21.Günümdeyim.
    Şunu söyleyiyim ki P90X kadar 90 günde o vücudu yaratacak başka bi program yok.
    Yağ oranım %18 den %10 a düştü.

gokdogan2 bunu beğendi.
  5. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    p90x'i 1 ay yaptım ve bıratım benim kilo vermem gerektiği için les mills combata döndüm, bitince tekrar p90x'e başlamayı planlıyorum

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

boy ve bel ölçüsü alarak ortalama yağ mitarını ölçebilirsiniz....benim 100 cm bel, 185 cm boy ile 21 çıkıyor denemek isteyenler için link aşağıda, umarım link vermek yasak değildir varsa uyarırsınız...

http://diyetuzmani.com/hesaplamalar/vucut_yag_orani.html

6. rexex

rexex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    takipteyim kardeş. Şu an senin spora başladığın kilodayım ve bakalım ben de spora başlıyorum bu hafta yeniden p90x'in bana zor geleceğini düşündüğümden -malum kondisyon sıfır şu an- p90 ile başlamaya karar verdim bakalım ne olacak. Bu arada les mills combat'ı hiç bilmiyorum dur bir araştırayım.

gokdogan2 bunu beğendi.
  7. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    p90x lean programı ile başlayabilirsin, dengeli beslenme ve sporla herşey başarılabilir :).. les mills combat daha çok cardio ağırlıklı, tavsiyem siz p90x yapın, vaktiniz varsa akşam p90x sabah les mills combat takvimini uygulayabilirsiniz. beslenmenize dikkat edin, karbonhidratı ve şekerin hertürlüsünü, meyve dahil kısın, akşam en geç 7 de yiyin ve sonra hiç bir şey yemeyin. sabah erken kalkın, öğünlerinizi iyi ayarlayın 5'er saat arayla öğünleriniz olabilir. ara öğün ben yapmadım, tavsiyemde yapmamanız, cevizi ekmek yerine tüketin. kesinlikle dışarda yememeye çalışın, evde pişen yemekte yağ 2 çorba kaşığını geçmesin.

tavuk göğsü, lor, yumurta tüketin. protein alımınızı arttırın, kas oluşumu için gerekli...

lcarnetine ve cla besin takviyesi alabilirsiniz. yağ yakımını hızlandırır, yan etkisi yok. karaciğere ve böbreklere yükü yok, bol bol su için 3L kadar....KOLAY GELSİN BURDAN HABEREŞELİM...ELİMDEN NE GELİRSE YARDIMCI OLURUM

8. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    101.7 kg son 4 gundur kılo veremıyordum morel oldu

9. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    26 mart 102
    27 mart 101,7 ( wc farkı )
    28 mart 100,9
    29 mart 100,6

10. burhancan01

burhancan01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bu diyetisyenler bir günde birine farklı bir diyet versinler herkese aynı diyetler. Birde insanın kendini bişeye yemeye şartlamasına karşıyım ben Doğal olmalı beslenmen çünkü metobolizma ilkeldir. ne yiyeceğini bile bile yaşamak o diyeti saçma sapan bir hale sokar. Zaten sen börekleri çörekleri elinin tersiyle itmeye başladığın zaman diyorsunki kendi kendine şunu yiyen insanlar ne kadar zavallı saat aksam 11 i geçmiş karbonhidrat alıyorlar çok gereksiz. he için gitmiyor değil ah bir ısırıkta alsam diyorsun ancak vicudun biliyorki ona ihtiyacın yok. Sen bir makinesin ve ne zaman karbo mu protein mi lazım bunu sezdiğin zaman işi kolaylarsın abi. Bende 144 lerden sıfır spor yaparak geldim 90 lı kilolara ama nasıl geldim bir bana sor. Diyetisyenlerin saçma salak şeyleri hep yerimde saydırdı beni para tuzağından öte bir şey değil. bence bu işin en mükemmel sahipleri aktarcılar ve bitkilerdeki besinleri faydaları bilen insanlar yoksa ben ne yiyeceğim ne yemiyeceğim buna ne karışır. Adı üstünde ayı bulduğunu yer ki insanda ilkelken bulduğunu yerdi Bknz ilk çağlarda avcılık toplayıcılık. Şimdi sen kendini şartlarsan saat 4 te ara öğünüm var hımm 3 tane leblebi ne güzel vicut resmen avcunu açar bekler o leblebiyi ve direk depolar. metobolizmanda yavaşlar kaloriyi düşürdün diye. çok saçma geliyor bu diyetisyen zırvalığı bana abi kusura bakmayın :)

rsxer bunu beğendi.
  11. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul

DİYETİSYENE HAYATIMDA İLK KEZ GİTTİM, ÖNEMLİBİR ŞEYMİŞ GİBİ BİRDE TOLARCA PARA VERDİM :(. liste uygulamıyorum, evde bir düzen oturduktan sonra bir de otokontrol oluşturabilirsen sorun kalmıyoru :) önümde bir 10 kg daha kaldı, tavsiyeler için teşekkür ederim.

12. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    26 mart 102
    27 mart 101,7 ( wc farkı )
    28 mart 100,9
    29 mart 100,6
    03 nisan 99,5
    04 nisan 99,3
    05 nisan 99,1
    06 nisan 99,1
    07 nisan 98,8
    08 nisan 98,8 pazar günleri rest günü, spor yok, beslenmeye dikkat etsekte tartıda eksilme olmuyor. Bu da sporun önemini gösteriyor :)
    09 nisan 98,0
    10 nisan 97,7 lecarnetine 3 kutu harcadım, yenisini almadım lecarnetinesiz devam ediyorum. cla kullanıyorum, bazen de hardline burn kullanıyorum.
    11 nisan 97,7
    12 nisan 97,6 tartıda vücut su oranı artmış görünüyor, fazla turşu yapar mı bilmem ama son zamanlar yemeğin yanında bi turşu sevdası...
    13 nisan 97,3 cumartesi günleri beslenme konusunda artık daha esneğim fakat pazar günleri kahvaltı sonrası dikkat etmem gerekiyor çünkü spor yok.
    14 nisan 97,5 cumartesi rahat geçince :). pazar REST günü olsada öğlen ve akşam antramına yapacağım, mecburen :)
    15 nisan 97,3 bu haftayı maalesef biraz ak kg eksilterek tamamladım 1,2 kg verebildim...sebeplerini, eksiklerimi değerlendirmem gerekiyor.
    16 nisan 96,8 geceç haftada tartı yüzüme gülmemişti, lcarnetine etkisi mi bilmem ( dün uzun bi ardaan sonra ilk defa kullandım ) -500 gr hırslanmamı sağladı :)

13. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    17 nisan 96,9
    18 nisan 97,2
    19 nisan 95,9 bazen böyle oluyor, vücut su topluyor, kabızlıktan mı? tam anlamadım...

TOPLAMDA 23 KG GİTTİ....ÖĞLEN YEMEKLERİMİ DEĞİŞTİRDİM YOĞURT VE YANINDA CEVİZ FINDIK VS TÜKETİYORUM

14. swindler76

swindler76 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Gece gece biraz araştırma yapayım istedim ve 1 saat önce bu başlık sayesinde P90x ile tanıştım :) Söyle bir saatlik araştırma sonrası denemeye karar verdim.
    Gelişimin ve değişimin son derece etkili bence tebrikler.

Bakalım sanırım bende yarın yeteri kadar araştırma ve bilgi edinme şansım olursa bir başlık açmayı ve başlamayı düşünüyorum.
    Paylaşım için teşekkürler...

15. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
  16. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    toplamda 35 kg verdim halen devam :)

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyetinde basarilar dilerim umarim bukadar hizli zayiflamayla saglik problemleri yasamazsin.Cok hizli zayifladigini düsünüyorum,bu sebeple büyük oranda yag la beraber kas kütleside kaybettigini düsünüyorum.

18. gokdogan2

gokdogan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    hızlı kg verdiğim için sorun yaşamadım sporun ve düzenin belki etkisi vardır, kg'ı 85 de sabitledim....les mills combat programında 2. turu tamamlamak üzereyim ardından p90x e başlayacağım tekrar

Sayfayı Paylaş