optimum protein ve creatine ek olarak ne kullanabilirim?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 3RD3M35 tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 3RD3M35

3RD3M35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba 1 yıldır düzenli düzensiz sporumu yapıyorum kullandığım ürünler optimum protein ve creatine bu ürünlerin yanında başka hangi ürünleri kombine edebilirim amino asit ve l-glutamine arasında kaldım başka nasıl bir kombine oluşturabilirim .....
    şimdiden teşekkürler

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Supplement arşivi - diğer

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya ve başlığın mantıklı olmasına özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bcaa ekleyebilirsin bunların yanına yada dediğin gibi aminoasit ama ben bcaa öneririm. Glutamin de bi aminoasit bu arada.

Ayrıca bunların yanında beslenme, beslenme, beslenme, düzenli spor ve uyku kombine edebilirsin :)

4. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine, Bcaa, aminoasit, nox ürünlerinin hepsinden önce bir multivitamin desteği alman çoook çok daha faydalı olacaktır. Hem sağlığın, hem gelişimin, hem de mental olarak zinde olman adına.

Eğer yeterli miktarda ihtiyacın olan vitamin ve mineralleri alamıyorsan vücudundaki enzim faaliyetleri (organik ko-faktör bağlantılarının az olması sebebiyle) azalabilir/optimum seviyede gerçekleşmeyebilir. Bu gibi bir durum her hangi bir spor takviyesinin yaratabileceği etkiden çok daha önemli.

Benim şahsi olarak en doğru bulduğum sıralama (gerekliliğine ve fiyat/etki oranına göre)

Multivitamin > Protein > Creatine > Balık yağı (Omega3 - EPA & DHA) >>> Geri kalan herşey.

technical1967, Aranel ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. 3RD3M35

3RD3M35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    benim bulunduğum ve yaptığım iş dolayısıyla düzenli yapmaya çalışıyorum bcca ya da amino asit deneyeğim büyük ihtimal

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Multivitamin olarak "solgar vm 75" yeterli olur mu?

7. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Muhtemelen yeterli olur. RDA degerlerinin bilmem kac kati olmasina gerek yok. Eksigi gidersin yeter. Piyasadaki bir cok multivitamin ve mineral takviyesi zaten guzel oranlar ihtiva ediyor. Diyet ile de (yesillikleri de bol tutarak) zaten belli bir alim olacak.

Cok sert bir diyet planlaniyorsa amaca, eksige ve diyetin karakteristigine gore daha spesifik seyler dusunmek gerekebilir. Hangi urunleri diyetinizden tamamen cikariyorsaniz onun icerdigi mikro besinlere bakip takviye etmek anlamli olur.

Aranel ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş