Onerilerinizi bekliyorum boy 1.86 kilo 72

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ForTheABS tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ForTheABS

ForTheABS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaslar uzun zamandir takip ederim bu forum sitesini fakat gecenlerde sizlere danismak istedim ve uye oldum foruma

Arkadaslar 1.86 boy ve 72 kilo 4-5 aydir duzenli besleniyorum ergenlikte duzensiz beslenmeden oturu vucudum cok yagliydi bu 4-5 aylik surecte 83 kilodan 72 kiloya dustum fakat suan vucudum cok ciliz ama hala gobek var sizce ne yapmaliyim ben haftada 5 gun spor yapmaya basladim apartmandaki spor salonunda ama pek yeterli olmuyor bodynin bel kemigi barlar yok bu salonda. Bende profosyonel bir salona baslamak istiyorum antronorle calismak istiyorum

size sormak istedigim sizce ne yapmaliyim bu sekilde kardiyo ve dusuk tempo antrenmanla devammi edeyim yoksa salona kaydolup hem vucut hem kardiyomu yapayim ?

Iste buda fotografim

http://i39.tinypic.com/1or6fb.jpg

Bu arada fotograftan pek birsey anlasilmiyo olabilir kusura bakmayin ama butun durumu yukarda anlattim ayrica sanirsam fotoda gobek bek belli olmamis fotodakinden daha fazla gobegim

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Beslenme...Bu sporun % 70lik kısmı beslenmeden geciyor.Artık kardiyo yapmayı azaltmalısın ağırlık çalışmasının en etkili yağ yakma yöntemi olduğunu unutmamak lazım en klasik basit belkide etkili yöntem;
    ağırlık çalışması +çalışma bitimi hafif tempo kardiyo
    ağırlık çalışması +çalılışma olmayan günler orta şiddet kardiyo
    ağırlık çalışması+süper set sistemi
    Ağırlık çalışması neden fazla yağ yaktırır?
    Kaslarınız çalışır ve yıpranır dinlenme toparlanma sürecinde vücut daha fazla kalori harcar bazal metabolizma hızlanır.
    Vücut daha fazla büyüme hormonu ve testesteron salgılar ve bunlarda kas gelişimi ve yağ yakımı demek.
    Kas kütlen artar buda daha hızlı bir metabolizma demek ve kilo kontrolünü sağlar.
    Unutmamak lazım fazla kardiyo sadece zayıflatır! ağırlık çalışması daha çok YAĞ yaktırır ve kasları korur.
    Bütün bunları yaparken kilon başına 1-1,5 gram protein almayı unutma
    Karbonhidratı tamamen kesme azalt ve kompleks karbonhidrata yönel
    Süt ve ürünlerini yağsız tüket eti yağsız yumurtanın sarısını çok tüketme kaliteli yağlar tüket Zeytinyağ,kuruyemiş,balık,keten tohumu gibi doymamış yağlar .
    Eksiklerim varsa lütfen üstadlar düzeltsin umarım yardımcı olabildim.

3. ForTheABS

ForTheABS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum tesekkurler oneriler icin beslenme olarak nerdeyse hergun 2x gr protein aliyorum karbonhidratida tahil agarlikli aliyorum bir iki sey daha sormak istiyorum kardiyo agarlik calistigim gunlr baslamadan once 15 dk kosuyorum kardiyo gunleri ise yalnizca 40dk lik kosu-yuruyus karisik yapiyorum sureler iyimi sence ?

4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    15 dk kardiyo ısınmak içinde güzel bir yöntem antreman bitimindede 15 yapabilirsin tabi bu senin kendini ne kadar yorduğuna bağlı .
    Sadece koştuğun günler koşu yürüyüş pek mantıklı gelmiyo bana kendine sabit bir hız bulup koşabilirsin 8,5 km hız bence boy ve kilona göre zorlanmıycağın bir tempo .
    Umarım hedefine ulaşırsın ve son birsey cardiyo antremanlarından önce karnitin kullanmanı tavsiye ederim forumda mevcut bir sürü konu var yağların yakılmasını kolaylaştırıp enerji artışı sağlıyor yoğun kardiyo antremanı zamanı multipower L-karnitin kullanmıştım baya faydasını gördüm thums:

ForTheABS bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir.
    - Zorunlu Pozlardan eksik olanlar vardır.
    - Eklenen resimler resim ekleme kurallarına uygun değildir.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiştir.
    - Hakkınızda eksik bilgi verilmiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş