Omuzumda Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve FakeAccount tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. FakeAccount

FakeAccount Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    beyler omuzumda bi ağrı var ama çalışma ağrısı değil sakatlamış olucağımdan korkuyorum, normal gün içinde ağrımıyor sayılır. ama ağırlık kaldırırken sağ omzumda hem kaldıramama hemde ağrı oluşuyor, sanki çok zorlamışım gibi. ama sol omzum gayet iyi durumda.. yani ağırlığın çok olmasıyla alakalı bi durum değil sanırım. olsa sol omzumda ağrırdı...

Ne öneriryorsunuz..

teşekkürler..

2. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Omuz egzersizlerinde dikkatli olmak lazım. Ençok sakatlanan bölge ve sakatlandığında da birçok egzersizi yapmanıza engel olabilir. Kendimden örnek vermek gerekirse 2.5 ay gibi bir süre vücut geliştirme yaptıktan sonra ramazanda 1 ay ara verdim. Ara vermeden önce hiç bir sorun yaşamadığım sağ omzumda ramazanın 2. haftasında ara ara hafif ağrılar oluşmaya başladı. Ramazandan önce omuz bölgesine baya yüklenmiştim ve kaldırabileceğim en yüksek ağırlıklarla omuz press yapmıştım. Ramazandan sonra tekrar egzersizlere başlayınca omuz press hareketlerinde hafif ağrılar oluştuğunu gördüm ve bende 2 hafta gibi bir süre omuz press yapmadım. Şuan yavaş yavaş omuz egzersizlerine başlıyorum ve acayip şekilde tırsıyorum bişey olur diye. Aman arkadaşlar omuzlara dikkat edin iyi gelişim sağlyacam derken uzun süre bu spora ara vermek zorunda kalabilirsiniz. duh

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    omuz ağrıları ile ilgili başlıklar var..bunları incele..sana uyan birşey vardır belki..

4. FakeAccount

FakeAccount Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    forum'a baktım ama pek bişey bulamadım.

hangi kasta sorun olduğunu anlayabilmek için bi kaç hareket denedim,
    Dumbbell Rear Lateral Raise yaptıktan sonra(sadece 5 kg ile) tek set yapıp bıraktık, 10-15 sn içinde ağrı artmaya başladı.

ama ağrı sanki şurada gibi;

omzun üst kısmından çok hafiften öne bakar gibi ve uç kısma doğru , ayrıca sanki derinlerinlerinde bi ağrı var gibi. yüzeyde değil yani.

Son düzenleme: 2 Kasım 2007
  5. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tendinit olabilir..doktora görün..muhtemelen vereceği antienflamatuvarları ve kas gevşeticileri mutlaka düzenli kullan..
    lavanta yağı içeren yağlarla masaj yapabilirsin..

dediğim gibi tendinit ise ne röntgende nede mr'da çıkar.. omuz hareketlerinden bi süre sakın..özellikle presslerden..omza ara vermen gerekebilir..
    buarada tendinit omuz tendonunda meydana gelen hasar yada iltihabi durumdur..

6. eprikan

eprikan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mrb

Merhaba
    Aynı ağrı bendede var ve aynı yerde ve geçmek bilmiyor. Haziran 2007 de basladı oncesinde 2 senedir calısıyordum. Haziran sonu bıraktım yaz diye gecer dedim ama Kasım oldu gecmedi. Ramazdan sonra basladım tekrar hafif kilolarla yapıyorum. İki doktara gosterdim ilki Haziran daydı 2 hafta yapma dedi. Gecen gittiğim doktor shoulder seperation teşhisi koydu x-ray cektir dedi. Morelin nasıl bilmem ama benim cok bozuyor yapamamak. Aslında ilginc omuz hareketlarınde zorlanmıyorum ama bench press ve fly yapamıorum. Neyse gecmiş olsun tekrardan.

Azi bunu beğendi.
  7. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynılarını bende yaşadım başlarda önemsemiyordum.GEçer diyordum hala çok büyük ağrılar zorluklar yaratmıyor ama ağır göğüs antremanları sonrası biraz ağrı oluşuyor, artık omuz antremanlarını çok hafif yapıyorum.Bu dediğim hareketleri çok zorlamadan yapman lazım.
    1.Neck press, yaparsanda sakın cok ensene kadar indirme kulak hicası olsun en fazla.
    2.lat pull down enseye çekiş yapıyorsan(ki artık enseye çekişi bizim hoca vermiyor zararlıymış,hocada boş bi hoca değil) onu çok kiloyla yapma

dediğim gibi bu hareketleri yapmassam ben omzuma vuran direk bi ağrı oluşmuyor.Aman dikkat et bu omuz kadar illet birşey yokmuş onu anladım
    kolay gelsin

8. ilko

ilko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    aynı ağrı bendede mevcut hala dewam ediyor.

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu iş şuna benziyor birazda..omzunda ağrı olmayan vg.ci sayısı çok azdır heralde..mutlaka bi yerleriniz ağrıyarak devam etmek zorunda kalıyorsunuz ve artık acıya karşı duyarsız oluyorsunuz...bunu tabi doktora gitmeyin araştırmayın diye demiyorum ama ağırlıklarla uğraşıyorsanız bu oluyor..

10. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar omuz konusunda benimde bi probleim var ve son 3 gündür çok büyük acılar çekiyorum spoara başlayalı yaklaşık 1 sene oldu ve şuana kadar max 2 hafta ara verdim (oda yaz tatili)
    Dediğim gibi spora başlayalı 1 sene oldu ve çok azimli sayılırım haftanın 3 ve ya 4 günü mutlaka spora giderim ve çok ağır kilolara girerim.

İlk Spoara başladığımda ( ilk 2 ay) omuzumda bi sakatlanma oldu ve doktora gittim ( omuz çıkması yada kas zedelenmesi vs. gibi problem olmuştur diye) doktor röntgen çekti ve bi sorun yok dedi ve bi kaç meyhem verdi onları sürdüm ve düzeldi ağrı gitti .

Şimdi aradan o kadar zaman geçti ve daha da şiddetli bi ağrı yaşıyorum kolumu yana doğru zor kaldırıyorum..(Normalde programım birgün gidip bir gün dinlenme şeklindeydi bende bayram diye pazartesi salı ve çarşamba üç gün üst üste gittim ve spordan sonra ertesi gün omuzumda çok şiddetli bi ağrı yaşadım)

Ne yapmam lazım 1-2 hafta dinlensem düzelirmi yada tekrardan doktara mı gideyim

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    kadir omuz programini yeni mi degistirdin yoksa ayni programi mi yapiyorsun ?

12. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    ben yazın .ust gogus pres yaparken bırden omzumun içinden sankı tam orta yerınde hafıf bır agrı ve sonrasında aylar suren bır sakatlık yasadım.ne enseye pres ne omuz nede adam gıbı gogus calısabıldım.omza ykarı dogru pres hareketını gıremıyordum.sonra bu forumdan okuyarak rahatsızlıgımın ne oldugunu cozdum .sayın saydam beyın yazdıgı bazı mesajları bu konu hakkında okuyup kendı kendımı tedavı ettım.genelde sorun ya rotator cuff denen yarden yada genel omuz kaslarının kuvvetsızlıgınden yada ısınmadan agırlıga gırmekten yada gaza gelıp ınsanların 2.ayda elıne 15 kıloları alıp yana acıs yapmasından oluyor.
    tedavıme gelınce her gun bıkıp usanmadan kemık suyu kaynatıp corba yapıp ıctım .omuz calısmadım sadec e ıkı kglık agırlıklarla bazı kultur fızık harketlerını yaptım ordakı kasları dınlendırdım v sadece tedavı hareketlernı yaptım .emınonunden gıdıp toz jelatın aldım bunu evde jolenın ıcıne koyup tatlı nıyetıne her gun yedım.ve gaza gelıp tamam gectı deyıp 1 ay sonra agırlıgın altına gırmedım 3 ay sonra yavas yavas basladım.ve suan hıcbırseyım kalmadı
    omuz tedavı hareketlerı için www.familydoctor.org adresınde bulabılırsınız.

ve son notum sakın gectı deyıp gaza gelmeyın .bu nalet sakatlık cok zor gecıyor.gecmeden agırlıga bulasmayın
    saygılar .

saydam ve (silinen üye bunu beğendi.
  13. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum aslında omuz programım hemen hemen aynı gibi yanlız bi tek enseye pressi koydum programıma onuda 8 aydır yapmadığım için tekrardan başlayayım dedim 2 haftadır çok çok hafif kilolarla enseye press yapıyordum.
    Şimdi sen söyleyince aklıma geldi acaba onun etkisi olabilirmi. Tühh yaa geçen seferde omuzumun düzelmesi 1 ayı buldu .varya o nalet hareketi bi daha yaparsam ne olayım duh Ama ısınmayla ilgili bir problemim olucağını sanmıyorum çünkü spora başlamadan önce 10 dak. koşu ve akabinde 5 dak. esneme hareketleri mutlaka yaparım (ki salonda bile bi tek doğru düzgün ben ısınıyorumdur)

Ayrıca NİKE arkadaşım kemik suyunun nası bir faydasını gördün sakatlığın boyunca ne tür beslenmen oldu biraz daha açıklarmısın...

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    isinma ile ilgili sorunun olmaya bilir ama bu harekete yeni baslayan birinin hamlik agrilari cekmesi cok normal,ben ilk basladigim zaman bu spor a bana en ters omuz hereketleri gelmisti.

bence 1-2 hafta daha ayni programa devam et,hafif kilolarla enseye press yap eger gecmezse doktor a gidersin.

15. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben aslında bu hafta omuz çalışmamaktan ziyade hiç antreman yapmayı düşünmüyorum çünkü kolumu rahat bi şekilde hareket ettirmekte çok büyük zorluk çekiyom o yüzden bu haftayı boş geçmek istiyorum çünkü antremanlarım kabus gibi geçsin istemiyorum bu haftanın sonunda omuzumun durumuna göre bi karar vermek istiyorum inşallah düzelir.

Ayrıca önceki sakatlanmamda kullandığım melhemin adını hatırlamaya çalışıyorumduh . belki aramızda bilen vardır diye bi sorayım dedim. kutusu mavi bişeydi koyu kas gevşetici bi özelliği vardı ve ağrıyı hafifletiyodu acaba bilen varmı ama bukadar açıklamaylada bulunurmu bilmem :(

Steve Austin bunu beğendi.
  16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    omuz çalışmaya başladığında yine aynı sorunla karşılaşacaksın vucudunu anla biraz günlük yaşama alıştığından şuanki yaptıklarına yönelik yön kazanmaya çalışıyor burada sana yansıttığı ağrılara kısa süre tahammül etmen vucudunun bu geçiş süresine yardımcı olman demektir.

hemende pes edilez :)

17. ultrAslan-BH

ultrAslan-BH Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bendede aynı ağrı var arkadaşlar 2. haftaya girdim antremanlara devam ediyorum göğüs ve omuz günlerinde çok iyi idman yapamasamda kanat çalıştığım günler omzumdaki ağrı beni hiç engellemiyor

18. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu agrıyı bır yıl cektıgımı bılırım sımdıde yenı yenı basladı ama omuz press degılde geneldı yana acıs ve lateral hareketlerde birde inclıne bench te oluyor su an ewdeyım kolumu kaldıramıyorum agrıdan bundan sonra bı hareketı yaparken en ufak agrıda bırakıp bı baska hareket eklıcem

19. vangobel

vangobel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bu rahatsızlığı sol omzumda yaklaşık 2 senedir çekiyorum.Geçen sene ağrılar dayanılmaz hale gelince spor hekimliğine gittim,doktor sol omzumun sağa oranla güçsüz olduğunu bu yüzden ağır kilolarla çalışmaya devam edersem ilerde ameliyat olmamı gerektirecek durumların ortaya çıkacağını söyledi,ama röntgen çektirmeme rağmen teşhis koyamadı.ben omzumda tendinit olduğunu düşünüyorum.doktorum teşhiş koyamamasının nedeni röntgende veya MR da tendinit'in görülememesinden kaynaklanıyor

.4 ay ara verdim ve VG'siz yaşayamadığımdan 6 ay önce dayanamayıp yeniden çalışmalara başladım.İki ay hiç bir sorunla karşılaşmadım ve tam geçti derken 4 ay önce ağrılar yeniden başladı .enseye press,bench press,lateral,incline press gibi hareketleri yaparken dayanılmaz ağrılar oluyor ve antremanı bırakmak zorunda kalıyorum.ağır kiloların altına zaten giremiyorum.biraz araştırdım tendinit'in çok yaygın bir sakatlık olduğunu öğrendim.bu sporu uzun süredir ve ciddi yapan birçok kişide mevcut bu rahatsızlık.tendinit tamamen iyileşmiyor malesef,ne kadar ara verirseniz verin,ne kadar kültür fizik yaparsaanız yapın tam olarak iyileşmiyor ve eski girdiğiniz kiloların altına giremiyorsunuz.yani sporu bırakamıyorsanız benim gibi,omuz ve bench preste hafif ağırlıklarla çalışmaya mecbursunuz.

ayrıca doktora gitmek isteyen arkadaşlara nacizane tavsiyem spor hekimliğine yada fizik tedaviye gitmesinler.omuz konusunda uzmanlaşmış ortopediste gitmelerinde büyük yarar var

20. badboyfeat

badboyfeat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadslar bnm de omuzumda cıddı bır sorun var..vg'y baslayalı yaklasık 2 ay fln oldu..ayrıca agır bır ıstede calısyrımm..Kaynakcıyım hftanın 6 gunu sreklı olmasada yorulack sekılde kynak yapıyrm ve ardından spora gıdıyrdum ılk baslarda fzla kasma olmuyordu ama son 1 hfta ıcınde sag omuzumda sıddetlı derecede agrılar hıssettım..bıraz ara verdıkten snra dun yıne ısten cıktıktan snra salona gttıım 20 kılo basladıgım Machine Deltoid Military Presses hareketını 10 defa kaldırdıktan snra sag omuzumda bır cıkıntı olmusmaya basladı hareketı bır defa daha denemeye calıstıgımda sıddetlı derecede bır agrı dygum ve hmn brktım..sag kolumu kaldırdıgımda sankı kurek kemıgım yerınden cıkmıs gıbı bır cıkıntı mydana glıyor..bunun sebebını egrenmk ıcın ortopetıye gıttım rotegen fln cektıler herhangı bır omuz cıkmasının fln olmadıgını kaslar da zedelenme olabılecegını hatta kısmı sınır felcı olabılecklerını soledıler..onu dyguktan snra sınır ve beyın cerrahıne gıttım..emar cektıler..oradakı dktorda adele zedelenmesı oldugunu soyledı bana ve bır kac boyun egzersızlerı verdı onları her gun yap dedı ne kadar surede gecer dedıgımde 3-4 ayı bulabılecegını blkı de kalıcı olabıecegını soyledı..su an moralım cok bozuk ısyan edesım gelıyor su an spora basladıgıma..su an soguk tedavı ugulaması ve msaj yaprıtıyorum..baska bır onerısı olan varsa paylasırsa cooook mınnettrar olrum..tesekkurler..

Sayfayı Paylaş