Omuzum Çıktı :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 3 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar az önce enseye halter indirme hareketi yani omuz hareketini yaparken fazla kaldırdım ağırlığı koyacağım yeri aştım ve arkaya doğru yattı halter ve omuzum çıktı.Hemen hoca bi manevralı bir hareket yaparak yerine taktı bi hamlede.Çok az bir ağrı var.Doktora gittim ortopedide doktor yok bi de özele gittik yani.Sonra devlete gittim orda da 35 kişi sıra bekliyo sırayı bekleyemedim döndüm eve.Çoğu kişi diyor ki omuzu çıkan birinin omuzu yalama olur sürekli çıkar.Doğru mudur?.Herhangi bir şişme morluk filan yok en kısa sürede doktora gidicem de size bi danışıyım dedim.Body hayatımın bitme ihtimali var mı:(

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    xfactory9025 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    İçim karardı resmen inşallah böyle birşey değildir.Bodyi çok seviyorum bırakmak zorunda kalmam inşallah.

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Geçmiş olsun ..
    Salondan önce ilk gitmen gereken yer bir ortopedi hekimi..
    Eğer İstanbuldaysan , Çapa Tıp Fakültesinde spor hekimliği gibi bir dal bulunuyor..
    Tam ismini hatırlamıyorum ama öyle birşeydi , AngryHun dan duymuştum bende...
    35 kişi de olsa sırada 350 kişide bekle , gir muayeni ol ..
    Eğer ara vereceksin derse doktor ver..

Tabi bu en kötü ihtimal , sen en yakın zamanda git doktora..
    Gelişmeleri de bizimle paylaş , inşallah hiçbirşeyin yoktur...

xfactory9025 bunu beğendi.
  5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    çoğu omuz çıkığı tek sefere mahsus bir olaymış gibi seyirini sürdürebiliyor, moral bozmamak lazım yani. ciddi bir sıkıntın olup olmadığına sultanmehmedin de dediği gibi doktor karar verir, bu kesin bir gerçek. tahmin yapmamız yanlış olur ama karamsar havanı at diye söylüyorum durum sandığından çok daha iyi olabilir. sen pozitif düşünmeye bak.

6. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler arkadaşlar eksik olmayın.Sırada beklerken öğrendim ki beni görecek kişi genel cerrahi uzmanıymış o yüzden beklemedim.İlk gittiğim özel hastanede ortopedi uzmanı yok diye baktırmamıştım zaten.Genel cerrahilik bir durumum yok detayları öğrenebileğim doktor yani ortopedi doktoru lazım.Sigortamın da süresi dolmuş yarın ilk işim sigortamın süresini uzattırıp özel bir hastaneye gitmek olacak.Devlette yine sıra bekletecekler ve fazla önemsemiycekler kesin.Sigortayı hallediyim de bari özelin masraflarını yarı yarıya karşılıyım.Geçen arkadaşım düşmüştü omuzunun üstüne götürmüştük özele doktor röntgen çekti bi zedelenme var mı yok mu iyice baktı.Bana da böyle bişey lazım zaten.

7. Bankart

Bankart Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Omuz çıkığı mı ? Biri beni mi çağıdı ?

Evet sana şöyle anlatayım.Omuz çıkığının gençlerde %80 tekrarladığı görülmüştür.Korkma.Yanlızca Vg ara ver.Çünkü omuzunun zedelenen lif ve bağları(Labrum,Eklem kapsülü,Humerus Başı vb) yenilemesi gerekli.İyi bir beslenme ve 2 ay sonrada az çok hafif benim yaptığım gibi fizik tedavi ile güçlendirmen gerekli.Şunu unutma omzunu hareketten koruman lazım.Oynarsa sıkıntı olur.Ortopedik malzeme satan yerlerde kol askılığı satılıyordur.Tavsiyem ondan alman ve hiç çıkarmaman.2 ay omzunu dinlendir.Doktora gitmeyide ihmal etme.Ayrıca da ağrıyı hafifletmek için kas gevşetici meryem ve ilaçlar,buz ile tedavi,askı ile dinlendirme vb gibi tedavi yollarıda senin acını biraz azaltabilir.Yanılmıyorsam omzun çok kötü değilse(İnşallah Bankart Lezyonu seni de vurmaz.) omzunun lif ve bağları 2-3 seneye kadar kendini yeniler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:41 ----------

Son bir şey daha.Anlattıklarım tecrübe ile test edilmiştir.Doktorların klasik ve geçerli tedavi yöntemleri.Cerrahi müdahaleden önce tabi

8. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim ilginiz için.Az önce geldim doktordan.Ağrı kesici ve jel verdi.MR çekilecek ama 10 gün sonra.Şuan kanama filan varsa ne olduğu gözükmeyebilir 10 gün bekleyelim dedi.10 gün sonra sonucu buraya yazarım.

9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

İnşallah sağlam çıkarsın :)
    10 gün sonrası için hayırlı haberlerini bekliyoruz ;)

10. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    amin inşallah.:)

11. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Geçmiş Olsun Umarım En Kısa Zamanda Spora Dönersin

12. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    omuzumu şuan rahatça hareket ettirebiliyorum ilaç ve krem sayesinde ağrısı baya bi azaldı.Çift biceps pozu bile verebiliyorum.Geriye sadece 9 gün sonra çekilecek MR sonucu kalıyor.

13. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Yİne de zorlayıcı hareketlerden kaçın , sabrın solu selamet unutma ;)

14. Bankart

Bankart Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun tekrar.Sakın yüklenme sabitliği bozulur.

sultanmehmed bunu beğendi.
  15. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yok ya yüklenme filan yok sadece hareket ettirebiliyo muyum diye baktım.Sol kolumu pek kullanmıyorum günlük işlerde.MR sonucuna göre gerekli dinlenmeyi uyguluycam zaten.

16. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Az önce mr sonuçlarımı doktora gösterdim.Ön omuz çıkığı vakalarında görülen herşey var dedi.Yırtığından omuz eklemi yuvası büyümesine kadar.Bunlar beklediğimiz şeyler zaten dedi.En az 6 hafta spor yapmıycaksın dedi.6 haftadan sonra omuzumu kontrol edecekmiş korkutma hareketleri yapıp omuzumun çıkıp çıkmadığını kontrol edecekmiş.Buna göre spora devam edip edemiyceğim belli olacakmış.Şuan yapabileceğim tek şey 6 hafta dinlenmek.İyi olacağımı bilsem bu 6 hafta belki de benim için çok daha iyi olacak.Gelişmem durmuştu büyümeyi planlıyordum bu ara belki iyi gelir ama bi de spora devam edemezsin derse işte o zaman yandık.

17. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    banada olmustu boyle cıktı sonra yerıne geldı bır anlık bır seydı ogunden berı omzumda bır agrı var gecmedı gıttı baya uzun sureden bahsedıyorum ne iş anlamadım bır sorun yapmıyor ama arada ağrı yapıyor...

18. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bodye devam ettiniz mu bu sürede? yeniden çıkma veya antermanları engelledi mi omuz ağrınız?.Hiç merak edip doktora görünmediniz mi?

19. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bugün doktora gittim yavaştan başla dedi.Çok hafif kilolarla ısınma hareketlerine başladım bugün.

20. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Geçmiş olsun , inş sağlığına kavuşursun en yakın zamanda..

Sayfayı Paylaş