Omuz Problemi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve yılmaz göncü tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yılmaz göncü

yılmaz göncü Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaslar merhaba umarım konuyu dogru yere yazmısımdır. yaş 23 boy 1.82 kilo 79 karın bölgem yaglı olduğu için belimde fit değil aslında genel anlamda benim problemim omuzların dar oluşundan. Şimdi omuzlarım ne kadar zamanda genişler diye sormayacagım merak etmeyin ama mesela bu sporu 2.5 aydır yapıyorum. Hani örnek cinsinden arkadaşlarımız varmı? Malum 20 den sonra zor gelişir deniyor. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Neler yapmalıyım acısından izlencek yol acısından şimdiden teşekkürler.

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    20 den sonra zor gelişen ney

3. yılmaz göncü

yılmaz göncü Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Omuz zor gelişir diye duydum : )

4. ironaddict

ironaddict Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Şu 20 den sonra gelişmez diye kim söylediğini merak ediyorum ve neye dayanarak bunu söylediği asıl mevzu . Ancak konuya çok uzaklaşmadan şunu söyleyeceğim ne sürede olacağını merak ediyorsan omuzlarınsonuçta diğer kaslar gibidir. Her vücudun belli bir geliştirme kapasitesi vardır bazı insanlar daha hızlı bazıları ise yavaş gelişir bir de bu süreci etkileyen bir çok unsur vardır beslene antrenman dinlenme yaşam tarzı stres v.s . Diğer sorunun cevabı, genişlikten bahsediyorsun deltoit kasın önden bakılınca genişliği veren lateral başıdır onun için yan açışlar ayakta, oturarak , yan yatarak , tek kol açışlar, upright row,geniş front rise, military pres ensenin arkasında vs. bunlar temel hareketer , ama unutmamalısın ki iyi bir fiziğin sırıı dengedir diğer ön ve özellikle arka omuza da iyi bir zaman ayır , tekrarlıyorum özellikle posterior deltoit çoğu insanda zayıftır ve yandan bakınca genişli o verir.
    İyi çalışmalar !
    ----------
    http://www.myfitclub.org/

stefan35 bunu beğendi.
  5. yılmaz göncü

yılmaz göncü Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk