Omuz kemikleri ve göğüs kafesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve spikopat tarafından 5 Mart 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. spikopat

spikopat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar çok araştırdım 2 tane başlık buldum 2 başlıkta da cevap verilmemiş. benim sorum şu Omuz kemiklerini ve göğüs kafesini yanlara doğru genişletmek mümkünmü? yaş 16 boy 1.80 kilo 58.

2. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bende uzun suredir bu konu hkkinda arastirma yapiyorum.. edindigim bilgiler kadariyla; genetik onemli bir faktor bunu zaten hepimiz biliyoruz.. yasin 16.. en az 22 yasina kadar gelismenin surecegi kesin o yuzden simdiden telas yapmanin geregi yok. kemik gelisiminde buyume hormonunun onemli etkisi var.. ve bu hormon sadece biz uykudayken yukseliyor.. daha hizli kemik gelisimi icin 10 saat uyu. genis bir yapi icin yuzmeyi tavsiye ederim kesinlikle. ancak vucut gelistirmede vucudunu fazla zorlamanda gelismeni yavaslatabilir, babana ve abine bakarak ileride omuz catinin ne kadar genis olabilecegini gorebilirsin. eger onlarinkide darsa hergun esneme hareketi yapmani oneririm, bi duvari sikica tut kendini zit yone dogru cek(uzatma mantigiyla) bence hergun yapildiginda kemigin uzamamasi icin bir sebep yok. nasil basketbolda ziplaya ziplaya boy uzuyorsa ceke cekede omuz uzar derim. genis gogus kafesi icin ayrica nefes egzersizi yap. gogus kafesini sisir bosalt sisir bosalt yavas yavas doruk noktasina kadar.bu da genislemesine yardimci olacaktir. zaten gogus kafesi onemli degil okadar cunku bi gun kilo aldiginda kendi genisler.onemli olan omuz.. diyeceklerim bukadar dostum bide uzun boy istiyosan.. tavsiye etmem 180 gayet iyidir boyunu uzatmaya calisma zaten 22 ye kadar 185i gecersin. yaslandiginda sikinti cekersn obur turlu ne dolasim sistemi rahat olr ne hareket etmesi.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş