Omuz Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve a1brah1m tarafından 29 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. a1brah1m

a1brah1m Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selam...
    2 gün önce omuzum birden bire ağrımaya başladı. şuan kolu ileri attığımda bi ağrı yok ama geriye doğru götürdüğümde omuzumun üst ön tarafında bir ağrı oluyor bunun nedeni ne olabilir...

2. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    aynı ağrı bende de oldu aman dikkat. kolumu öne ve arkaya oynatırken bir problem yok ama kolumu yukarı kaldırdığımda omuzda can yakıcı bir ağrı oluyordu dayanılmayacak değil ama rahatsız edici ve sadece bir noktada oluyor. 2-3 hafta hafif ağırlıklarla çalıştım geçti gibi hissettim ama dün akşam yine ağır girdim ve yine aynı ağrı şimdi daha uzun bir süre hafif ağırlıkla çalışacağım yine tekrarlarsa doktorun yolunu tutmaktan başka caremiz yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:19 ----------

Nedenine gelince yeterince ısınmamaktan hareketi tam olarak doğru yapmamaktan ve yanlış ağırlıklardan kaynaklanıyor diye düşünüyorum başlıklardan birinde yazılmıştı. omuz çalışırken esas olan fazla ağırlık değil uzun süreli kasılımı sağlamak diye. gerçektende çok doğru.

3. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    9 Aydır çekiyorum. Çekmekteyim. İlgili konum durmakta.
    Sorunun aynısını, aynı sorunu ben yaşıyorum. İmkanın ve vaktin var ise, spor hekimi veya iyi bir fizik tedavi doktoruna git! Bu tür problemler dinlenme, soğuk uygulama ve Nonsteroid Antiinflamatuvar İlaçlar yardımı ile 1 ayda geçebiliyor. Ama bu; Enflamasyon'nun büyüklüğüne bağlı. 9 ayda da iyileşebiliyor, 1 ayda da. Bu yüzden bir doktora görünüp, MR çektirmeniz; yani omzunuzun görüntüsünü aldırmanız, ön fikir oluşturacaktır. Şimdilik ara ver antrenmanlara.

4. a1brah1m

a1brah1m Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bir kaç gün daha beklicem eğer geçmesse doktara gitmek zorunda kalcam

Sayfayı Paylaş