Omuz çalışırken kıtırdama ve ağrı 2 senedir var

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve can44 tarafından 19 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. can44

can44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar omuz çalışırken mesela military press de göğsüme kadar indiremiyorum kıtırdıyor ve ağrı yapıyor.Bu sporu sürekli ara vererk yaptım belki de 4 sene oldu tabi ki ergenlik döneminden bahsediyorum,şuan düzenli olarak 1 senedir yapıyorum omuz press lerde ağırlık arttıramıyorum mesela dumbell press te yardımla en fazla 20 20 yapabiliyorum o da 6 tekrar zor çıkıyor.Ama bent over raise gibi hareketlerde sorun olmuyor(kıtırdama tarzı ve ağrı yok) ama onlarda da ağırlığı bir türlü arttıramıyorum acaba programım mı yanlış diye düşünüyorum onu da yazıyorum hemen:
    Military press 12 10 8 6
    DB press 6 8 10
    Ağırlık plakasıyla front raise ve lateral raise ı superset şeklinde yapıyorum 3x10
    bent over db lateral raise 8 8 10 6
    upright row 3x10
    dumbell shrug 5x10
    programım da bu şekilde.Ünviersite öğrencisyim fakat beslenme konusunda öğrenci hayatından biraz daha iyi besleniyorum ultimate prostar kullanıyorum daha önce 3matrix kullanmıştım yani beslenmem düzenli sayılır ara öğünlerim vs. Ama sorunum dediğim gibi omuz da kıtırdama ve ağrı oluyor.Doktora gittim fakat pek te ilgilenmedi açıkcası bu sporu yapıyorsan acısına katlanıcaksın tarzı çok garip bir cümle kurdu fazla zorlamak istemedim.Acaba benle aynı durum da olup bu durumdan kurtulan oldu mu? İnternette araştırdığım rotator cuff (umarım doğru yazmışımdır :)) güçlendirici egzersizlerde yapıyorum ve her ısınma setim de ısıtıyorum o bölgeyi. şimdiden gelecek düşüncelere teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş