Neden Bodybuilding yapıyorsunuz???

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gorgeouskykhan tarafından 22 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

neden vücüt-geliştirmeyi seçtin???

1. 1.Kendim için; ne zayıf, ne obez olmak istiyorum...vb.

67,3%
  2. 2.Kızlar için, onları, istediğim o kızı etkilemek için...

4,2%
  3. 3.Bu iş benim mesleğim; antrenör (veya) yarışmacıyım...

2,0%
  4. 4.Kendim + Kız için...

26,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 366 üye.
  1. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bu spor oyle bır sporkı ınsanın egosunu tamamen tatmın etmesıne olanak saglıyor.

Ben eskıden berı sunu dusunmusumdur, cevremdekı ınsanlar benden zengın olabılır, veya benden cok daha yuksek mevkılerde olabılırler, veyahut daha akıllı veya daha yakısıklı olabılır, ancak body salonu benım krallıgımdır, formda oldugum donemde calıstıgım salona gelen o zamankı patronum sadece celımsız bır adamcagızdı, gene salona gelen arkadaslarımın
    bana ıkı ellerıyle kaldıramadıkları dumbbelları vermelerı ve benım bunlarla ınclıne gogus acıs-press degıl ha- yapmam
    cok eglencelıydı, kocaman fırma sahıbı zengın adamların benden bır kırıntı bılgı almak ıcın dıbıme gırmelerı de hayatın bır
    dengesıdır bana gore.

Her yerın hıyerarsısı farklıdır, hastaneye gıdersınız orada doktorlar sevıyelerıne gore kraldır, ıs hayatında parası olan kraldır,
    olayların akısını ve kuralları belırler, okulda ogretmen mudur, basınıza kanunlarla ılgılı bır ıs geldımı avukat....

Bızım krallıgımızda spor salonları ve bız o hıyerarsıde en tepede olmak ıcın calısıyoruz, salonda antrenman yaparken ıcerdekı
    50 - 60 kısıye gozgezdırıpte ben bunların hepsınden guclu ve formdayım demek, rekor bır bench denerken kumelesmıs ınsanların caktırmadan senı ızledıgını hıssetmek bızım egomuzu doyuruyor.

Ego fazla dolunca baska seylere agırlık verırsın, ama bır sure sonra aclık baslar, bu aynı sahne tozunu yutan bırakamaz deyısı gıbıdır, aclık dayanılmaz olunca gene saldırırsın ve doyurursun. Aclıgı kaybedersen veya bu tadı hıc almamıssan ıse
    tamamen bırakırsın bu tadı hayatın baska yonlerınden almaya calısırsın.

Rash4ever, batt, denizgnr97 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    masteer konuya gercekten felsefik bir bakis acisi getirmissin 8)

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kızların vücuttan anladığını sanmıyorum..belki erkekler için diyebilirim (yanlış anlanmaması kaydıyla) kızlar sadece belki omzun genişliği,göbek olmaması ve belki kalça sıkılığına bakacaktır..
    ozaman en küçük kası bile ayırmaya çalışmak boşuna olacaktır..anlayanların gözünde vücut daha kıymetlidir diye düşünmekteyim..

amaçlarımdan en genel olanı 90-100 kg olupta kız gibi kolları olanlara yada armut tip şekilsiz vücuda sahip olan insanlara benzememek..vücut duruşu bile insanın kendine güvenine günven katar..

serkan2626, batt, Mephisto01 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. breeze

breeze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sadece birkaç kilo vermek için salona gitmeye başlamıştım, şimdi ise gitmeden duramıyorum,
    şeklim şemalim değişti, istediğim her bölgeyi üzerinde çalışarak şekillendirebiliyorum,
    *aletlerle çalışırken ve sonrasıda kaslarımın yandığını hissetmek çok güzel bir duygu*
    gelişimin herkes tarafından hayranlıkla ;) farkedilmesi de ayrı bir konu ..
    basit yağ yakıcılar ve vitaminler dışında birşey kullanmadığım için bayan olarak ileri boyutlara geçmeden yapmak istediğim spor bu.

5. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    babadan kalma bir spor ;) hem stres atıyorum.hemde eğleniyorum.B.B sayesinde hayatınız biraz daha programlı oluyor.

ibocu bunu beğendi.
  6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Mateer çook ii açıklamış..benim nedenim ise çok zayıf olmamdı yani kendim için başladım şimdi gayet iiyim ama bırakamıyorım ben onu bıraksam o beni bırakmıo :) Biz ayrılamayız :D

7. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    alıskanlık yapmadan duramıyorum :D

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ilk 3 ü dursa cok daha ii olurdu, 4. secenek cok cezbedici :)

9. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    benim görüşüme göre özellikle Türkiye'de insanlar büyük bir stress problemi içerisindeler.çalışma hayatı, aile sorunları, ekonomik ve sosyal güvenlik endişeleri insanı hayatım bir kıyısında gibi hissettiriyor...yalnız ve güçsüz hissetmek umutsuz kalmak insanı yaşamdan koparan en önemli etkenler..
    body çalıştıkça rahatlıyorum.hayatımın yönünü kendim tayin edebilecek güçte olduğumu anlıyorum.kendine güvenim yerine geliyor...zorlandığım konularda yılmamayı öğreniyorum..
    yoruldukça başarmayı öğreniyorum
    ev de yalnız da olsam çalışıyorum
    insanların kötü hareketlerine karşı koyabilecek sabrı elde etmeyi ben bodyden öğrendim
    çalışırken sabrettikçe insanlara karşı yumuşak davranmaya başladım
    tabi ki fizik görüntümün güzelleşmesi beni bu sporu yapmam da tetikledi ama ben bu sporu daha çok terapi ve düşünsel arınma ve rahatlama için kullanıyorum...açıkcası sinirsel problemlerim var ama kendimden başkasına asla zarar vermedim:)
    ve bir erkek benim ütopyamda kendisini ve ailesini müdafaa edebilmek için parasal, bedensel, zihinsel ve karakter özellikleri açısından güçlü olmalıdır.bunu karşılamak için yapıyorum...
    -----------------ve bu sporu yapmayan insanların bu sporu yapanlar için düşündüklerinin aksine bence bodyciler hiç de öyle kibirli şımarık ve artist hareketleri olan güçlülüğüyle böbürlenen ve aşırı sinirli insanlar değil, neşeli şen şakrak ağır başlı ve sabırlı sain sevimli insanlardır..ben bunu hep böyle gördüm------------
    evet ben bu sporu bir sebepten değil bir çok sebepten yapıyorum ama özellikle psikolojik arahtlama için yapıyorum ve sırf bunun için body yapan çok arkadaşımda var..

ayrıca kız arkadaşımda daha fazla body çalışmaman için yalvarıyor yürüyüşüm bile değişmiş zatan etrafımda benim gibi erkek yokmuş da çok göze batıyormuşum :shock: :shock:
    bencede kızlar kalın kolları ve geniş omuzları seviyorlar ama o kadar kaslı erkekler çok ilgilerini çekmiyor..

melankolia_sago ve rodenward bunu beğendi.
  10. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    sewiyorum.7/24 idman yapacak kadar sewiyorum.ama psikolojik olarak da normal bir adam değilim bunun da farkındayım....

11. alp

alp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    meslegim gereği

12. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    yapamazsın dediler 8)

13. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    hmm

Kendimi iyi hissettiğim için. Tuttuğumu koparacakmış gibi hissettiğim için. Bir işe başlayınca onu bitirebilecek güce sahipmişim gibi geldiği için.Daha sağlıklı kaldığım için. Daha güzel göründüğüm için daha daha daha ............ ;)

14. erguvan

erguvan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaa ben hem güç hem kendim hemde kızlar için yapıorum bu sporu

15. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    güç,estetik,dar gelen tsihirler ,atletler ,gömlekler,ve tabiki(kızlar)

16. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Ekstra güç, sağlık ve sağlıklı yaşam tarzı, dar kıyafetler, çevremdeki kızlar ve yanımdaki kız için.

17. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bence hatun için body yapılmaz. çünkü kndime göre sölüom %90 ı kaslı erkekleri sevmiyor. :) Benim yapma amacım ise güçlü hissetmeyi seviyorum. yapım öyle. yani kawga,dövü$ ba$ka bi$i için deil. öyle hissetmek ve görünmek ho$uma gidiyor.

18. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    kız arkadaşım da ailemde karşı ama setin sonlarına doğru hafiften bir yanma var ya o başka bir şey...sadece kendim için orda herşeyi unutuyorum bütün sıkıntıları...sanırım bunun için..

19. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    eed o da ayrı aslında. bütün güne baktığımda salonda geçirdiğim saatler günün en iyi saatleri. bi anda her$ey kafandan gidiyor.

20. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb...

tabi ki, kaslı olmak derken; Ronnie,Jay Cutler vb. dersen tabi ki çoğu hoşlanmaz. AMA şu forumdaki konu dışı bölümündeki
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=6091 şu linke bakarsan; örnek alınası vücutlar... gibi kaslı olmak dersen; sakın yanlış anlaşılmasın!-lütfen... :eek:oops: seni gören genç-yaşlı, bekar-evli TÜM kız ve kadınlar ---durumuna göre---, iç geçirerek, hayranlıkla veya daha başka şekilde bakmazsa ben dünyanın en yalancısı olayım!!! :D Tarkan bu kadar ilgi çekmez! oğlanlar ise; yanlış anlasılmasın gene; bazıları çatlaya çatlaya, bazıları da hayranlıkla-ilgiyl-nasıl yaptın abi diyerekten bakar... bir sürü tecrübeyle sabittir... 8) siz de de olduğu gibi, sizin de bildiğiniz gibi... gayet de normal bu...

saygılar... yani; bir an önce kaslı erkekten hoşlanmam diyen kız, bak nasıl dünyanın en büyük yalancısı olup çıkıyor... ;)

Sayfayı Paylaş