Nasıl Beslenmeliyim ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve cordelia tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar Ben nasıl beslenmeliyim merak ediyorum ? 1.85 boyunda 84 kiloyum göbek bölgemde yağlanma var. 1 aydır spor yapıyorum eylül 15 ten sonra protein tozuna başlayacağım. (Toz ankara da kaldı bende tatil dolayısı ile izmirdeyim.)

Şimdi etinin yulaf ezmesini aldım sütle karıştırdım da tadı berbat. Bir de yulaf ezmesi kilo aldırır diyorlar benim kilo almaya niyetim yok zaten.

Sizlerden bir beslenme programı talep ediyorum. Sabah kahvaltımda ve akşam yemeğimde 1'er dilim tam tahıllı ekmek yiyorum bu da zararlımıdır ?

Teşekkür Ederim.

2. yenibasici

yenibasici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 1.80 92 kiloyum binevi benzer bir durumdayız kendi beslenmemi yazıyım

Sabah : 4-7 yumurta kadar en fazla 2 sarısı + 1 dilim kepekli ekmek (çavdar bugday fark etmez bence)
    Antreman oncesi : meyve , light yogurt+lor
    Antreman sonrası : ben protein tozu kullanıyorum kullandıktan 1 saat sonra ögün yiyorum
    Ögün 1 : genelde tavuk gogusu , ton balıgı tarzı sırf protein ve yanında su veya ayran
    Ögün 2 : hafta en az bir kere ıspanak semizotu veya bamya , genelde protein agırlıklı kırmızı veya tavuk gogusu 1 dilim ekmek

açlık krizlerindede hıyar yiyorum

Cok daha bilgili arkadaşlar bu konularda bu benim kendime gore yaptıgım bir beslenme programı kilo vermeye dayalı azda olsa senin kiloda problem olmadıgından ( varsayım ) ogunlere bulgur , makarna tarzı şeyler ekleyebilcegini dusunuyorum

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş