MultiPower L-Carnitine Liquid Forte 1500

Konusu 'Yağ Yakımına Yardımcı Ürünler' forumundadır ve Despo tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 172
    43,3%
  2. Orta karar

oy sayısı 170
    42,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 55
    13,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 134 üye.
  1. gokhan2604

gokhan2604 Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    l-karnitin yağ yakmak için ideal bir suplement değildir. firmalar para kazanma amaçlı olarak pompalıyorlar bunları. karnitin zaten vücutta gerektiği an üç amino asitten üretilir. çok az miktar bile normal insana yeter.

bazı insanların vücudu karnitini üretme konusunda arızalıdır. tıpkı diğer hormonal ve enzimsel üretim hastalıkları gibi bir olaydır bu. bu insanlarda genelde karaciğer etrafında yağlanma görülür ve doktorlar teşhisi koyduklarında oral karnitin takviyesi verirler. yani normal ve sağlıklı bedenlerin oral karnitin alması faydasızdır. sırf fazladan karnitin var diye vücut "şu yağları taşıyalım da yansınlar " demez. hali hazırda kullanım için sağlıklı insanlarda karnitin zaten vücutta vardır. aktivite ile kullanılıp azaldığında yerine yenisi derhal üretilir.

eğer enzim üretmeme gibi bir hastalığınız yoksa karnitine verdiğiniz para sadece birilerinin cüzdanını şişirmeye yarar. kafein,ephedrine(yasaklı) , yeşil çay,sirke bile yağ yakımını artırmada daha etkilidir.thums:

2. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  3. gokhan2604

gokhan2604 Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    yazıların asıl kaynağına bakınız. yurtdışındaki suplement pazarlayan büyük sitelerden biri. e tabiki bir sürü itkileyici makaleler yayınlayarak satışını artırmak isteyecek. bu adamlara kalsa sabah kalktıktan akşam yatana kadar 38 çeşit suplement kullanmalıyız.

vücudumuzun kendi ürettiği hormon ve enzim tarzı maddeleri suplement olarak almak çok tehlikelidir. kendi üretimine sekte vurdurabilir zamanla. bunun yerine normalde diyet olarak adlandırılan besin takviyeleri almak , paramızı bunlara vermek daha mantıklıdır. ana mantık şu; vücudun üretebildikleri, vücudun üretemedikleri. alım mantığı da şu vücut üretmiyorsa al, üretiyorsa iyi beslen. istisna olan kreatindir. aşırı et tüketimi yapmamak için. diyetle alınması gerekenler,;

--esansiyel yağlar (omega 3 vs.)
    --vitamin mineral
    --whey,bcaa,glutamin,creatine

vücudun üretmesi gereken dışardan alınmaması gerekenler;;

--enzimler,hormonsal destekler,mod değiştiriciler.

20 yıl önce 21 yaşımda 1.75 boy 55 kilo 26-27 cm kol iken, 8 ay sonra 82 kg 40 küsür kol olduğumda üstelik fit ve baklavalı, kaslı bir vücut yapmışken beslenme ve whey haricinde hiçbir şey kullanmamıştım. ne creatine,ne glutamin,ne omega,ne bcaa ne vitamin mineral,ne karnitin ne de tribulus falan. o kaslar ben uyurken ameliyatla marslılar tarafından eklenmemişse demek ki yazdıklarım doğru.

4. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    tecrübe konuşmuş hocam, ama yanlış anlamazsanız çok yağlı bir vucuda sahip olanlar 2 aydan sonra 1 ay boyunca antremandan önce karnitin kullansa daha yararlı olmaz mı çünkü kilo verme bi süre sonra duruyor?

5. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Hocam bazı yazdığınız mesajlar gerçekten çok çarpıcı ve iddalı oluyor ancak: Bundan önceki bir yazınızda da antreman sonrası meyve suyu içmeyiniz demişsiniz onunda doğru olmadığını düşünüyordum ama zaten yazmak istediklerimi başka bir arkadaş yazmış.(Üzümde fruktoz değil glikoz olduğu)

Neyse gelelim carnitine.Carnitine den mucize beklemek yanlış olur ancak ortada birde bazı gerçekler var.Carnitine kullanmış biri olarak carnitine nin antreman sırasında koşu bandında enerji verdiği yadsınamaz bir gerçek.Bizzat tecrübemle sabittir.Zaten enerji vermesi vücutta bazı şeyleri enerjiye çevirdiğini gösterir.Hani hiç bir etkisi olmasa dahi -ki bence etkili- sırf bu verdiği enerji ile koşu bandında daha fazla vakit geçirerek daha fazla yağ yakabilirsiniz.

Şimdi kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum ve aksini iddaa edenlerden de özür diliyorum ama bence karnitine işe yarar bir supplementtır.Ama yine benim görüşüm farklı düşünenler kızmasınlar bence bir CLA ya da HYDROXYCUT ın ne yazıkki yanına yaklaşamaz.Bu ürün daha yan etkisi az spora yeni başlayanlar için daha uygun bir supplement.

Sizin daha önce bunu kullanmamış olmanız karnitine i işe yaramaz yapmaz.Ayrıca siz nox ürünüde kullanmamışsınız sizce nox ürünleri de mi gereksiz? Bence en azından denemek için bunu shot olarak satan yerler var oralardan 3-4 tane alıp deneyiniz işe yaradığını göreceksiniz.Ancak bizim ülkede insanlar yağ yakıcılardan mucizeler bekledikleri için genellikle sonu hüsranla bitiyor.Bu sebeple siz ürünü kullanmadan önce daha mütavazi beklentilerle ürüne yaklaşırsanız pişman olmassınız

Saygılar.

Son düzenleme: 30 Ağustos 2011
    AngryHun bunu beğendi.
  6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    whey temeldir zaten.ondan sonra gelenler amaca hitap eder.bcaa,glutamin,kreatin,beta alanin vs. hepsinin amacı farklıdır.carnitinde aynı şekilde.carnitine kullanıpta memnun olmayan pek olmadı etrafımda.anneme bile kullandırdım yani.gerçekten verdiği enerjiyi kimse inkar edemez.carnitine kanıtlanmış bir yağ yakma supplementidir.termojeniklerden daha iyi iyidir.çünkü kası korur.termojenikler kası normalden daha fazla çalıştırdığı için kas kaybı çok fazla olur.en gereksiz şey var ise oda tribulustur.bende hardline carnifit kullanmış biri olarak diyet döneminde kesinlikle tavsiye ederim.carnitinsiz yağ yakmak zor.
    verdiğim linkteki 11 maddenin hepsi kesinlikle işe yarayan supplementlerdir.çoğunu kullandım diyebilirim.gerçekten hepside vücutta farklı reaksiyonlar gösteriyor.amino asit,carnitine gibi maddeleri küçümsemeyin bence.

legolas246 bunu beğendi.
  7. tayfur

tayfur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar benim bir sorum olacak l-karnitin ile ilgili.bildiğim kadarıyla l karnitin vücutta üretilmesi gereken fakat az üretildiği için dışarıdan ek alınan bir madde.peki bunu alıp da gereken incelme sağlandı diyelim.daha sonraki yaşamımızda, yani kapsüller bittiği zaman, belli antrenman miktarına göre belli yağ yakmaya alışmış olan vücudumuzun aynı yağı yakabileceği söylenebilir mi? yoksa aynı verimi alabilmek için bu kapsüllere devam mı etmek gerekir ki bu da hayat boyu kullanım anlamına gelir..cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden

8. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    antremanlara devam ettiğin sürece vücudun yağ yakımına devam edecektir ama bu L-Carnitine kullandığın dönemdeki kadar olamaz tabi.

9. tayfur

tayfur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki l karnitin ile ilgili söyleyebileceğiniz püf noktalar var mı.ben cla ve l carnitin'i beraber kullanmayı düşünüyorum.antrenmanlardan yarım saat önce beraber mi alayım ya da nasıl almamı önerirsiniz..bir de bir yerden belli bir süre kullandıktan sonra ara vermek lazım diye birşey okumuştum doğru mudur acaba?

10. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  11. tayfur

tayfur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler sayfayı inceledim nasıl kullanılacağını anladım ama belli bir kullanımdan sonra ara vermek gerekir mi bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim

12. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    tam olarak ara verme zamanları belli değil bu ürünlerin.çünkü her iki ürününde uzun süreli,yüksek dozlu kullanım süreleri mevcut.fakat siz 1 ay sonunda 1 hafta verebilirsiniz L-Carnitine.CLA'ya ara vermenize gerek yok.

13. gokhan2604

gokhan2604 Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim yanlış anlaşılacak bir şey yok. adı üstünde burası forum herkes farklı fikirler ve tecrübelerler gelecek ki birbirlerine faydaları olacak.thums:

karnitin kesinlikle işe yaramaz demek mümkün değil. çünkü karnitin yağın yakılıp enerjiye çevrilmek üzere kas hücreindeki mitokondria ya taşınması görevini yapıyor. karnitin eksikliğinde bu yapılamadığı için iç organların )karaciğer dahil) etrafında yağlanma oluyor. bu yüzden bazı tedavilerde doktorlar oral karnitin veriyorlar hastalarına.

buradaki önemli nokta karnitini in işe yarayıp yaramadığı değil. vücudu normal karnitin üretimi yapan insanla yapmayan insan arasındaki fark. sağlıklı insanın vücudu kimyasal karışımları hazırlayan bir bilgisayar programı gibidir. eğer karnitin kullanılmış ve eksikse seviye hemen yeni üretimle tamamlanır. üç tane amino asitle bunu kolayca yapar vücut. üretim de arıza varsa zaten spor yapmasa bile sürekli alması gereklidir.

yağ problemi olanlar için anaerobik antrenman kısıtlı işe yarar. vg otoritesi olarak kabul görmüşlerden "Tom Venuto"'nun öğrencileri ile yaşadığı deneyimlerde en iyi yağ yakımı yapılan şekil;;

--sabah, kafein içeren bir madde alımı sonrası yapılan kardiyo koşusu. yüzde 300 daha fazla yağ yakımı tesbit etmişler. kas kaybını önlemek için de bir ölçek whey ve extra bcaa ekliyorlar günümüzde sabah koşusu öncesi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:09 ----------

:p karnitin konusuna eklemeyi unuttuğum önemli bir veri var arkadaşlar bizzat bizim aile içinde gerçekleşmiştir.

2009 yılında boyu 1.69 olan benim hanım 95kg ya çıkınca türkiye içinde bir siteden 600gr paketli saf l-karnitin getirtti. önce neler oldu sonra neler oldu?

-- günde 3 ayrı saatte 1 er gram l-karnitin aldı.
    -- çok sıkı diyet yaptı. her öğünde azıcık miktar kepekli ekmek,bol bol marul,salatalık,sert yeşil elma, bir küçük kap yarım yağlı yoğurt yedi.
    -- sürekli yeşil çay içti, ev işi yaptı yürüyüş yaptı. normal yemeklerden de yedi fakat tabağa azıcık koyarak yedi. midenin boş kalan kısmını yukarda saydıklarımla tıka basa doldurdu hem kalori almadı hem de açlık hissetmedi.

5- 6 ay arası bir sürede 59kg ye indi.yakın zamanda aldığı giyecekler olmadı üstüne. toplamda 36kg verdi.:shock::shock:hyper_hyper_ sonra diyeyi bozdu ne oldu?

2011 şubat ayına kadar 73 kg ye geri çıktı.duh(çifte kebap,şırdan,içli köfte vs ona bayağı yardım ettiler sağolsunlar) bu sefer yurtdışı iherb'den yine saf l-karnitin getirtti 1lbs(454 gr). düşüncesine göre aynı şekilde zayıflayacaktı. ne oldu biliyorumusunuz arkadaşlar?????

şu an 72kg değişen hiçbir şey olmadı. çünkü bu sefer ne diyet yaptı,ne yeşil çay içti,ne de yürüyüş yaptı. sandı ki l-karnitin onu tekrar incecik yapacak. ama olmadı halen yağlar yerinde duruyor. ben burdan şu sonuca vardım ve kendisine söyledim; ""senin yağlarını yakan yaptığın diyet ve hareketlilikti l- karnitin değil."" eğer bu sonucu l-karnitin sayesinde alsaydı yine incelmeliydi. aradan aylar geçti kutu yarıya indi sonuç sıfır. :lol::lol::lol::p

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:53 ----------

Sn. legolas;
    üzüm suyunda glikoz da vardır fruktoz da. iddialarımı kafadan atma yazmıyorum.iki yıldır boş zamanlarımda beslenme ve metabolizma ile ilgili okumadığım şey kalmadı nerdeyse. o anki konum mesela üzüm ise onunla ilgili konsantre olarak bilimsel verileri topluyorum sonra yazıyorum. ardına da ilgili bilimsel linki veriyorum. onları es geçmeyin. araştırıp emin olmadığım şeyi yazmam.üzüm suyu ile ilgili topiğe tekrar uğrayın ikna olacaksınız.:)

cla ve hydroxycut etkili ürünlerdir kesinlikle size katılıyorum. nox ürünlerini de denedim etkilerini de gördüm. vasodilizator olarak yaptıkları etki tartılışmaz düzeyde. damarlar patlayacak gibi oluyor resmen. fakat kullanmamayı tercih ederim. neticede bir tane karaciğerimiz var ve whey,bcaa,glutamin,creatin vs yüklüyoruz zaten. extradan bir sürü kimyasal maddeyi almak uzun vadede ne yapar belli olmaz. riske atılan şey karaciğer böbrek. mazallah yerine yenisi çıkmaz. zaten temel suplementler ve iyi beslenme yeterli işi görüyor. ondan sonrası steroid onu da kullananlar var. eğer işe yarıyorsa kullan mantığıyla bakarsak steroid mi önermeliyiz?

pırıl pırıl insanlar var forumda kendini spora adamış. aman hep beraber dikkat edelim 1-2 kilo fazladan kas yapacağız diye hem paramızdan hem sağlığımızdan olmayalım.thums:

Bozo-Baku, legolas246 ve AngryHun bunu beğendi.
  14. gettmanyaq

gettmanyaq Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.. size bu yazıyı yazan kişi 165 kilodan 108 kiloya düşmüş bir arkadaşızdır..
    kullananda yazmışş kullanmayanda... kullanıp verdigi kilo oranı düşen işe yaramaz demiş... bilinçli olarak vucut analizi yaptıran varsa o iyi anlar bu ilacın nasıl faydalı oldugunu........

kış aylarında 145 kilo iken 7.8 ve 7.7 kilo vermiştim 2 ay üst üste ve yaktıgım yag oranları birinde 3.5 iken birinde 4 kilo arasındaydı digeri su ve kas...

düzenli vucut analizi yaptırıyorum aydan aya.. carniteine başladıgımda 130 lu kilolara düşmüştüm.. ve verdigim aylık kilo oranı 5.2 kiloya düştü nedenmi? 1-)) kilo düştükce verecegin kiloda düşüyor.. 2-)) verdigim 5.2 kilonun hepsi yagdan gitmiş vucut analizinde diyetisyenim bile şaşırdı....

carnitine yag asitlerini taşıyor mitokondriye enerjinin yagdan alınmasını saglıyor.. 1 gr kasda 4.5 kalori var ise 1 gr yağda 9 kalori var bu nedenle verdigin kilo azalır yag yaktıgın için... enerji verirmi bilmiyorum orasında muallakdayım cunku 11 ay yaptım hiç durmadan ve hem vucut hem zayıflama hem diyet... aynı anda olunca doping verseler bana boşdu...

spor ile kullanılmazsa sadece vucut ısısını arttırır ve iyi bir fayda saglamaz... kas çalışmalı ki yaglar yansın....

mert31 bunu beğendi.
  15. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    ben bu üründen 2 kutu kullandım. kullandıgım dönemde yağ oranım 6 ayda yüzde 19 dan yüzde 12 ye düşmüştü. tabi bunu kullnırken spor yapmıştım yediklerime dikkat etmiştim. bu bir kaç yıl önceydi. bu sene nisan ayının başında 92 kiloydum. boyum 188 cm. evde eliptik bisiklet alıp yediklerime dikkat ettim. bir çok yazı okludum yağ yakımı ile ilgili.. yediklerime düzen getirdim aldıgım kaloriyi hespladım. ona göre beslenme programı yaptım kendime. nisan başında başladıgım bu diyetle temmuz sonunda 78 e düşmüştüm. görenlerden baya övgü almıştım :) şimdi bende kas gelişimi olsun, sağlıklı yaşmak olsun bu tip şeylere önem veririm dikkat ederim. ama ben kendimdedi gözlemlerden söyliyeblirimki hareket etmeden carnitinle olacak iş değil. spor ve diyet le istediğiniz ölçülere kesinlikle ulaşabilirsiniz. carnitin ne yapar.. bu süreci hızlandırır. ki aşırı derece hızlandırdıgınıda söyliyemem. en azından bu ürünün. yani spor yapiyosanız hem yakımı hızlandırmak ve psikolojik olarak iyi hissetmek için kullanılabilir. zaruri oldugun düşünmüyorum. önce spor ve beslenme...

AngryHun bunu beğendi.
  16. AsosyalveMutsuZ

AsosyalveMutsuZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu ürünü kullanmayı düşünüyorum yakın zamanda. İyiye benziyor.

17. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
  18. mcorleone26

mcorleone26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  19. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    ben yaklaşık 2 kutu kullandım (40 adet) iyi bir diyet programı ve sıkı bir kardiyo ile 2.5 ayda yaklaşık
    10-12 kilo verdim...

20. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Ürünü yaklaşık bir haftadır kullanmaktayım. Birşey söylemek için daha erken ancak, dietten ötürümü yoksa bu üründen dolayı mıdır bilmem ama alt karın bölgesindeki yağlanmada azalma farkedilecek boyutta. Ancak iyi ter attırıyor.

Sayfayı Paylaş