Multi Vitamin-Mineral Ürünleri Kıyaslama Tablosu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve diez tarafından 12 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli Üyelerimiz yine sanal alemde benzeri olmayan farklı bir çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz..

ülkemizde ve dünyada popüler 20 farklı multi-vitamin ürününün tek tek içerik olarak kıyaslandığı bir tablo hazırladık
    Sıradan multivitaminlerden ziyade atletler için hazırlanmış nispeten daha güçlü içeriğe sahip ürünler bunlar..

umuyoruz ki ürün kıyaslamalarında çok işinize yarayacaktır.

not: resim boyutları değerlerin okunaklı olması için mecburen büyük tutulmuştur..

image.jpg

Son düzenleme: 21 Temmuz 2014
    karacabey34, marsfield, canalp ve diğer 31 kişi bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    resmin açılmasında sorun yaşayan üyelerimiz belirtsinler..ona göre resmi revize edebiliriz..

3. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışma güzel olmuş teşekkürler. Bu çalışma protein tozları üzerine olsaydı şimdiye kadar elli kişi yorum yapardı. Vitamin üvey evlat muamelesine maruz kaldı sanki.

4. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    benim anlamadıgım şu normal bir insanın alması gereken miktarın kat be kat üstünde hazırlanmış bu ürünler , hadi sporcuların 2 kat daha fazla vitamine gerek duydugunu söyliyelim ama bazılarının içerigi öyle abartıkı anlamakta zorluk çekiyorum, zaten sporcuların geneli iyi besleniyor , bu kadar abartı degerler neden ? heleki depolonan vitaminlerin bu kadar abartılması neden ? karacigerde depolanan vitaminleri yüksek dozda almanın toksik etkisi yokmu ?

bende eskiden her gün multivitamin içerdim ama insan mantıklı düşünmeye başlayınca fazla bi getirisinin olmayacagını anlıyor zaten iyi ayarlanmış bir beslenme programı olan sporcunun ekstra vitamin ihtiyacı olmayacagını tahmin etmek zor degil.....artık varsa haftada bir kere kullanırım böyle multivitaminleri....b ve c nin her gün alınması hadi bi nebze normal karşılanırda , a ,d, e, k için aynı şey pek söylenemez gibi geliyor bana

5. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    ultimate super complete harika ama derseniz iyi besleniyorum One A Day Maximum işinizi rahatlıkla görür.

6. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 2 haftadır One A Day kullanıyorum bi problemle karşılaşmadım henüz.

7. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    ultimate super complete nerden buluabiliriz :)

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Valla o ürün Türkiye de yok. 2 aydır araştırıyorum ama malesef kafa_ Yurt dışında tanıdığın varsa anca getirtirebilirsiniz

9. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    ben Opti meni tercih ettim çünkü 180tablet 1 serviste 3 tablet alıyorsunuz günde 1 servis alırsanız 60gün eder..çok aşırı farklılıkları yok ultimate ye göre içerik olarak tabi .. ultimate de ise 270 tablet fakat bir serviste 9 tablet almanız gerekiyor buda günde 1 servis alsanız 30gün eder ... ikisininde yurt dışı fiyatı 23dolar aynı fiyat fakat 9 tablet aşırı yükleme gibi geldi fazla Prof. lar için .. yanılıyorda olabilir sadece kendi fikrim ..

10. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
  11. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    optimenden memnun kaldım fakat opti-menim bitmek üzere :) yeniden alacağım 3 ürün arasında gidip geliyorum
    Ultimate Nutrition Super Complete Capsules/ muschle pharm armor-v / opti-men ..

Optimen 180 tablet : 24 dolara alabiliyorum
    muschle pharm armor-v 180 tablet : 30 dolara alabiliyorum
    Ultimate Nutrition Super Complete Capsules 270 tablet : 23 dolara alabiliyorum

Fakat optimende 1 porsiyon için 3 tablet /ultimate de 9 / armar-v de ise 6 tablet almak gerekiyor

BB sitesinden içeriklerine bakıyorum karar veremedim :) alırsam 2 kutu alıcam aralarında gidip geliyorum sizce ne yapmalıyım ?

Bu arada arkadaş ve akrabalarım sürekli amerika dolaylarına seyehat etmekte o yüzden bukadar rahat bulabiliyorum supplementleri bilginize ..

12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bende optimum ile super complete arasında kalmıştım ama günde 9 hap atmak çok kötü hem de 1 aylık oluyor o zaman. En iyisi optimum dedim ve 1 kutu sipariş verdim :) Bence optimen i seçin :)

13. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    banada en mantıklısı bu gibi geliyor :) teşekkür ederim ayırdığınız zaman ve cevap için ..

14. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ben genelde yapıştır supradyn yapıyodm ama şu tabloya biraz bakalm baklm :)

15. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Supradyn'in içeriği çok zayıf :)

16. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    çok güzel liste olmuş, ellerinize sağlık.
    yurt içinden temin edilebilen alternatifleri düşünenler gnc ultra mega gold a da bir bakabilir.

17. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    içeriği opt-men kadar olmasada 60 kapsülü 8 dolar olan ve her servisin 1 kapsül olduğu Natrol Markasının: My Favorite Multiple Energizer 23 Vitamin & Minerals! adlı Multi Vitaminine Bakmanızı Öneririm Türkiyede olup olmadığı konusunda fikrim yok fakat yurt dışında iseniz kolaylıkla temin edilebilen uygun fiyatlı ve fiyatına göre kalitesi içeriği yüksek bi ürün ..

18. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    ben solgar vm 75 kullanıyorum çok iyi bir ürün bence hem diğer ürünlere göre makul bir oranlama yapılmış aşırı değil.

19. _anubis_

_anubis_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben de şu an vm75 kullanıyorum, yarısı bitti sayılır 90 lık şişenin, bu tabloya göre vm 75 den çok daha iyileri var sanki. bu arada çalışma mükemmel olmuş. hakkıyla bb yapmayanın çok olduğu bu konuya olan ilgiden belli oluyor.

20. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bu multıvıtamınlerı spora yenı baslayan ınsanların kullanmasında bır sakınca varmı ben kılo almaya calısıyorum gaıner proteın tozu ve creatıın kullanıcam bunlara ek kullanayımmı sızce

Sayfayı Paylaş