Muay Thai mi MMA mı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve abuzittinbey tarafından 19 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. abuzittinbey

abuzittinbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu iki spordan birisine başlamak istiyorum. Fakat hangisi karar veremedim. Sokakta ikisininde geçerliliği tartışılmaz ama bunlardan hangisini yaparsam uzun boylu kişileri daha kolay indirebilirim. Birde hangisi Türkiye'de daha iyi öğretiliyor. Mesela mma'ın içinde muay thaide var ama ben bir kaç Türk mma hocasının aynı zamanda dövüşçüler maçlarına antremanlarına baktım bir yumruk veya bir tekme atıp hemen jiu jitsuya dönüyorlar. Öyle etkili bir yumruk veya tekmeyle nakavt yapanına rastlamadım. (Yanlış anlaşılmasın tekme yumruk bilmiyorlar demiyorum.) Maçta bu şekilde olması en normali tabi ama sokakta adamla güreşip pes ettiremem ettirsem bile kalkıp yine saldıracak. Dolayısıyla antremanlarda tekme yumruk ne kadar öğretiliyor. Bu durumda iyi bir mma ve thai salonu bulduğumu farzedersek hangisinin antremanı beni daha çok kuvvetlendirir dövüş öğretir. Gittiğim salondan tatmin olarak ayrılmak istiyorum. Birde bunların yanında body-fitness yapmalımıyım yoksa sadece bunlardan birini yaparak sağlam estetik bir vücut kazanırmıyım. Mesela bizim spor salonuna gelen bir kickbokscu var adamın üst taraf çok iyi duruyor alt bacaklar acayip zayıf. Kız gibi. Böyle olsun istemiyorum. Önerebileceğiniz salonlar varsa çok makbule geçer araştırıp karar vermemde yardımcı olur. Birde ortalama fiyatlar ne kadar.

Son düzenleme: 19 Eylül 2011
  2. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    muay tahi ile basla belırlı bır sevıyeye gelınce mma gec .. muay tahı alt yapın olmus olur.. veya kıckboks boks ogrenıp daha sonra mma yapmak daha ıyı olacaktır .. Alt yapın saglam olur mma de daha rahat dovus yapabılırsın.. bu sporlarda belırlı duzeye gelınce dısarda kavga etmekden kacınacaksın son sans olarak goreceksın kavga etmeyı. gıttıgın salonlarda da bunu sana aşılayacaklar.. tabı hocanda spor ahlakı varsa onun ıcın hocayı da ıyı secmek gerekır.. hoca cok onemlıdır

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Forum Kuralları Madde-24'e aykırı başlık!

Alıntı:
    24- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, özendiren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

ThuGANGeL bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş