MMA İçin En İyi 2 Spor Kombinasyonu Hangisidir?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 18 Mart 2012 başlatılmıştır.

MMA İçin En İyi 2 Spor Kombinasyonu Hangisidir?

1. Judo-Kickboks(Muay Thai)

oy sayısı 13
    4,5%
  2. Jiu Jutsu-Kickboks(Muay Thai)

oy sayısı 110
    37,8%
  3. Güreş-Kickboks(Muay Thai)

oy sayısı 72
    24,7%
  4. Boks-Judo

oy sayısı 6
    2,1%
  5. Boks-Jiu Jutsu

oy sayısı 22
    7,6%
  6. Boks-Güreş

oy sayısı 34
    11,7%
  7. Sambo-Kickboks(Muay-Thai)

oy sayısı 8
    2,7%
  8. Sambo-Boks

oy sayısı 1
    0,3%
  9. Aikido-Kickboks

oy sayısı 8
    2,7%
  10. Tekvando-Jiu Jutsu

oy sayısı 7
    2,4%
  11. Tekvando-Kickboks

oy sayısı 10
    3,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    MMA Karşılaşmaları için en uygun olacağına inandığınız 2 sporu oyluyoruz. Neden olduğunu açıklayarak da tartışabiliriz.

2. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Bana göre boks ve güreş. Neden dersen , ben mma & bjj öğreniyorum. Bjj yapılma aşamasında güreş girer. Eğer bu plan tutmazsa bokstan yanayım. Bana göre en alternatifli bu geldi ki mantıklı.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kendi görüşümü yazmadım :) Bana göre Muay Thai ve BJJ.Strike olarak Muay Thai içerisinde çoğu şeyi barındırıyor , BJJ ise yer dövüş için biçilmiş kaftan bir sanat.

4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    jiu jutsu muay thai tabi ki

5. body17

body17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    jiujitsu ve muay thai kadar iyisi yok kafeste !

6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Güreş kickboks dedim ben güreşin yanında kickboks çok tehlikeli olabilir..

7. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    güreş+ muay thai olarak düşündüm bende. (kendimde muay thai yapıyorum)

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    muay thai, muay thai ve azcık güreş ...)

9. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    önce kickbox - sonrasında muay thai yapmış biri olarak MMA için kickbox daha faydalı olabilir diye düşünüyorum.
    Muay Thai- daha sert vuruş + daha çok tekme + boğuşma ağırlıklıyken
    Kickbox - daha teknik vuruş + daha az tekme daha çok yumruk + 0 boğuşma içeriyor

MMA'da boğuşmayı zaten jiu-jutsu'dan başkası yalan, MT'deki boğuşma etkili ancak sınırlı ayrıca MT'cilerin en büyük açığı boks..

Kickbox + jiu-jitsu bana kalsa 4/4'lüktür çünkü hem boks hem tekme hem boğuşma hakkıyla öpğreniliyor.
    Türkiye'de 'hakiki Muay-thai' çok sınırlı, çünkü MT hocalarının çoğu tae-kwon-do kökenli bir kısmıda Karate. Popüler olduğu için önce KB sonra MT'ye kaydılar. Keza KB hocalarının da çoğu karate yada tkd kökenli gerçi...

Gerek Muay-Thai gerek Kickbox bunların hepsi candır, hangisinin daha iyi yada daha etkili olduğunu hoca ve yapan kişi belirler,ama açıkçası KB'nin boks'unun ağırlıklı olması MMA'de daha etkililı kılabilirken MT'deki 4-5 sağlam tekme rakibin direncini bitirmeye yetebilir :)

Önemli olan düzenli çalışma :)

10. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Ben Sanda - Bjj diyorum. Kick Boks ve güreşe vakit ayırmaktansa direk sanda yapılabilir.

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "mt cilerin en büyük açığı boks "

--------------------

bunu nerden çıkardınız ?!...

**kickboks şampiyonlarının çoğu "mt kökenli" olup , mt cilerin boksları da gayet iyidir...hatta içlrinden bi sürü "dünya boks şampiyonu olan " taylandlı bile mevcut...

**eskibir talebem geçen sene katıldığı türkiye şampiyonasında 2 tane bayağı dereceli boksörü "ko" edip ,sonunda yılların türkiye şampiyonuna ucundan sayı ile verdi...)

kickboksun, mma için daha uygun olması , tamamen "mma kurallarının" kickboks yönünde oluşturulması "konusu biraz doğru , ama "bozuk bir kickboks "...)

ama , unutulmaması gereken konu yinelemek gerekirse , "kickboks şampiyonları" %90 "muay thai" kökenlidir...)

12. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle katılıyorum.

13. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Ercan Hocam; sakın olaki dediklerimden ''Muay-Thai'cilerin boxu çok kötüdür, Kickbox'cular onları döver'' anlamını çıkarmayınız :) asla öyle bir şey demek istemedim, keza antremanlarda da KB'ciler %60 tekme %40 box çalışırken, MT'ciler %80 tekme %20 yumruk çalıştıklarındandır.

Keza KB yaptığım zamanlarda haftanın en az bir günü sadece box çalışırdık, MT'de ise box minimum düzeydeydi.. Tabi benim gittiğim yerlerin yanlışıdır doğrusudur onu bilemem.

Ancak şu bir gerçekki malesef Türkiye'de Kickboxin veya Muay-Thai adına doğru düzgün bir organize söz konusu değil. Mesela Bugün Wing chun yapmak isteseniz ve Bursa'da Gaziantep'te hatta Sivas'ta bile yaşayan biri olsanız, ''sertifikalı hoca kimdir?,Nerde ders alınır?'' gibi sorulara cevabı direk internetten bulup ertesi gün başlayabilirsiniz. Şahsen ben İstanbuldayım, Bakırköy gibi aşırı kalabalık bir ilçede dahi Muay Thai veya Kickbox yapacak bir salon bulamıyorum. ADam gibi bilgi yok-hoca kimdir yok-nerde salon var bilgisi yok.
    Oysaki güzel bir organizasyon çatısı altında toplanılsa ve düzgün bir site kurulsa eminimki sporcular son sürat artar... Oysa malesef Türkiye'de bir hoca diğerini kötülemekten,tavsiyede bulunmaktansa vazgeçekmekten öteye gidemiyor :( ve bu duruma ben çok üzülüyorum :(

Yaklaşık 1-2 yıldır hala salon bulamadım :/
    cennet uzak kaçıyo,fatihte ters.

14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ercan hocam benden duymuş olmayın ama mucadelesporlari.com da sizin tartışmanız yapılıyor mt ye olan aşkınızla ilgili bir bakın isterseniz thums:

15. mlhemr26

mlhemr26 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Taekwondo-Kick Boks dedim. Taekwondo esneklik&serilik ve bolca tekme içerir. Kick Boksta ne kadar tekme olsa da güçlü yumruklar da önemlidir. Esneklik, serilik, güçlü tekme, güçlü yumruk karışımı gerçekten tehlikeli olabilir :D

16. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Yerde De Tekme Ve Yumruk Atmaya Devam Edersin Artık Adam Sana Armbar, Leg Lock Ya Da Choke Yapınca.

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ------------

"dinime küfreden müslüman olsa !..."))))

o siteye hala girenler var mI?!...)

vücutcuu bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    hocam hayırdır bir tartışmamı oldu o sitede anlaşmazlık mı çıktı nedir sorun? ben üyeyim gayet memnunum iyi site.dinime küfreden müslüman olsa bunu banamı diyorsunuz hocam benidemi tartışıyorlar kafam karıştı :)

http://www.mucadelesporlari.com/showthread.php?1675-Ercan-hocan%FDn-muay-thai-a%FEk%FD.

bakmalısınız hocam thums:

19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yok yahu...o site bi zamanlar bayağı populerdi...naçizane 2200 tane kadar yazımız falan da vardı..eğlenceli yerdi...) ayrıca, bi kaç tane " mili takım antrenörü ,hakem , spor akademisi vb" kişiyi de bi şekilde çekilebilmişti ...ayrıca, bayağı renkli tartışmalar , atışmalar ve aslındaçok yeterli olmasa da bayağı hoca,antrenör katılımı da olmuştu ...ancak ,daha sonra "sanal kahramanlar vb" sitede adiministratör falan olup , 2-3 aylık çocuklar ilk işleri önüne gelenleri "sakalın uzun, doğru harf kullanmadın , sağa döndün olmadı , sola dön vb gibi sebeplerle milleti "bol bol abd tipi banlayınca " otomatikman kimse takılmaz oldu pek ...ardından yeni formata geçince , durum farklı sanıp bi entere olduk ,ama o da ne ?!...farklı ellerde iyice yoğunlaşınca " çing...ye yetki ver , ilk babasını kessin !.." muhabbeti , yani "abd forumlarında "bolca olan olaylar zinciri burda misli misli oluverdi ...nickli sanal vatandaşlar hızlarını alamayıp kendilerini bile banladılar!...( ne demekse ?!)

artık zaten eski siteye ve yeni siteye bakıp mukayese ederseniz bakarsanız "bo....ılar -şır....ılar birbirini ağırlar misali birbirlerine yorum yapıp duran bi kaç kişi halinde fazla " haricinde yazan tecrübeli antrenör vb kalmadı zaten...

bu yüzden takılmıyoruz ..)

vücutcuu bunu beğendi.
  20. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DbR1NNSw1KDo%26feature%3Dshare&h=zAQEo1oswAQGnfVwEXfwe-5TyBXmVFqOO_Z0kZKw4iMizjw

-----------

bu linki dikkatli gözle seyredenler (!) ne demek istediğimi anlayabilirler tahmin ederim...)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:59 ----------

--------------

baktım...))))

değişen hiç bi bi şey yok , hala teferruat !...esastan uzak !...))))

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş