mini protein bar (portein tozsuz)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Dwight Howard tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba 18 yaşındayım ve 58 kiloyum, amacım kiloyu kas olarak almak, yağları kasa çevirmek, kilo ve yağ almak. 4 aydır fitnes yapiyorum başladığımda 49 kiloydum, fakat aldığım kilolar bana yetmiyor :) bir uzman taraıfndan hazırlanmış beslenme programım var, fakat program 60 kilonun günlük kalori ihtiyacına göre yapıldı, henüz 60 a ulaşamadım ama ben daha fazlasını istiyorum çokta yemek yiyebilen bir tip değilim, kilo almak istiyorum protein tozu kullanmadan, hocalarım ve ailem karşı toza, bende kendime ek bir öğün yapmak istedim.
    not: yağ oranım %3

lütfen zaman ayırıp okuyun, ve kuruyemişlerle bir mini protein bar yapımı için fikir ve ek mazeme (örn:bal) önerelim.

siteyi araştırdığımda bir çok protein bar yapımı gördüm fakat hepsi toz istiyor, ben tozsuz yapmak istiyorum ve kuruyemiş kullanıcam, bu yüzdende kuruyemişlerin etkilerini araştırdım

Bunun yanında '' fındık , badem , ceviz , leblebi ' gibi kuru yemişlerin faydalarınıda araştırıp okudum.

ve gelelim kuruyemişlerin faydalarına

benim fikrim - leblebi, ceviz içi, fındık ve bademi mikserleyip toz haline getirmek ve balla karıştırıp her öğünden önce ve sonra tüketmek

bu yeterlimi ? iyimi ? yoksa başka ek mazemeler katsam daha iyi olurmu ? yada bunu yapmam yanlışmı ? yorumlarınızı bekliyorum :)

Ocensers bunu beğendi.
  2. keshrich

keshrich Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Protein miktarı az olmuyor mu sencede ?

Kiloyu yağ olarak alman ilk başlarda güzel gelebilir fakat sonradan pişmanlık yaratır ;)

Tercih senin, bana kalırsa çiğ yumurta iç - b complex al bundan daha mantıklı :)

3. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38

Çiğ yumurtanın Zararları

İçinde bulunabilecek zararlı salmonella mikrobu nedeniyle hastalıklara yol açabileceği belirtildi

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülin Aksoy, çiğ yumurtanın faydalı olmadığını, aksine içinde bulunan 'salmonella' mikrobu nedeniyle zararlı olabileceğini söyledi.

Halk arasında yumurtayı çiğ tüketmenin daha faydalı olduğu yönünde yanlış bir inanış olduğunu belirten Doç Dr. Aksoy, salmonella mikrobunun bağışıklık sistemi zayıf kişilerde ölümcül hastalıklara dahi neden olabileceğini vurguladı.

B7 VİTAMİNİ ENGELLİYOR
    Çiğ yumurta tüketmenin iki sakıncasının bulunduğunu belirten Dr. Aksoy, "Birincisi salmonella denilen mikrobu alabilirsiniz. Bu mikrop bağışıklık sistemi güçlü olanlarda ishal olarak kendisini gösterir fakat bağışıklık sistemi düşük olanlarda daha fazla etkisi var. Amerika'da yaşlı ölümlerine neden oluyor. İkinci olarak da yumurtayı çiğ tüketirsek ?avidin' denilen madde yumurtanın içinde bulunan biyotini yani B7 vitaminini engelliyor. Bu nedenle yumurtanın pişirilerek yenmesi daha doğru" diye konuştu.
    ALINTIDIR

4. ikaya_219

ikaya_219 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    hatır için çiğ tavuk yenir ama hatır için bile olsa çiğ yumurta yemem ıyyyy

5. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    protein barlarından al multipower ın var ayrıca kiloyu yağ olarak alman ilerde sıkıntı bunların çogu iyi yağ deniyor ama yağın iyisi de kötüsüde birikiyor sonuçta sonra kilo verecemde verecem yağ yakacam yok bölgesel olmazmı cart curt

en iyisi paran varsa git toz al yoksada yumurta ile süper şeyler yapılabilir. 40 yılda bir çiğ iç kafana estiği zaman krep yap at içine yulafı bas içine 8-10 yumurta akını tık içine fındık ceviz sonra at mideye oh mis :)

6. brhmcr

brhmcr Guest

yemek tariflerinde soru niteliği taşıdığı için kilitlendi.Ayrıca forumdaprotein tozsuz protein barı mevcut.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş