Military Press ve Ani baş ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve gympro tarafından 5 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gympro

gympro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar. 7 senedir bu sporu yapmaktayım. Geçen hafta başıma ilk defa bir şey geldi. Enseye military press yaparken, trapezlerden itibaren ani bir baş ağrısı girdi ve başımın ön kısmına kadar devam etti. İlk defa böyle bir şeye rastladım kendimde. Son iki omuz idmanımda da oldu bu. İdmana 50 kilo ile başladım ilk setim kusursuzdu ancak ağırlığı 60 kiloya çıkarınca oluştu bu ağrı. Geçen idmanda da 70 kiloda oluşmuştu. 5 yıldan fazla bu sporla uğraşmış kişiler yazarsa sevinirim. Günde idmanla beraber 4 litre su içiyorum + 8-9 saat uyuyorum aksatmadan. Doktora git demeyin migren teşhisi koyacaktır. Doktor kullanmıyorum. Teşekkürler.

2. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    enseye press ,enseye lat pull down gibi hareketlerin pek önerilmediği duymuştum ki ben zaten yapmıyorum vucut anatomisine ters hareketler gibi geliyor kesin çözüm yapmamak yani bu hareketi

3. gympro

gympro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Eğer tendon veya kaslarıma bir zarar vermiş olsa umursamazdım nasıl olsa iyileşir. Kaldı ki yıllardır çok dikkatli idman yaparım ve hiç sakatlanmadım. Ama aniden bir baş ağrısının beynimi sarması korkuttu. Kaldı ki ben military press tercih ediyorum ama her ay iki idman enseden press çalışıyorum. 7 yılın üstüne bunun olması çok garip.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence dusuncen yanlis
    doktora git demeyin ne denek
    migren diyecek ne demek
    bukadar zaman spor yapipta sebebini bilnemen ilginc
    cok kuvvetle muhtemel boyun sinirlerine zorlama veya boyun omurlarinda benzer bir durum vardir
    hareketi yanlis yapmak buna sebep olur
    ustune gitmezssen duzekecektir
    ancak dogruyu bir doktora sor o ne derse o

Bekci bunu beğendi.
  5. gympro

gympro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Pazartesi doktora gideceğim. Bana MR çektirmezse gelip senin başının etini yiyeceğim sayın yönetici.

boksbody bunu beğendi.
  6. KafeS

KafeS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı şey 10 yıl önce benim başıma gelmişti. Antrenman sırasında kafamın arkasından sanki çivi çaktılar yığıldım yere neyse bi miktar durup tekrar çalışmaya karar versdim yine aynı ağrı bıraktım bir hafta bekledim yine oldu bir hafta daha durdum yine oldu ve doktora gittim. Film falan çektiler sinir sıkışması dedi sonra ramazan ayı idi ara verdim bir ay ve düzeldi. O gün bugündür her spora başladığımda ve ara verdiğim dönemlerde yani vücudun alışma aşamasında o ağrıları düşük seviyede çekiyorum.

7. gympro

gympro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Forumda 1 tane mesaj yazmışsın. Sırf bu konuya cevap yazmak için kayıt olduğunu düşünüyorum ve çok teşekkür ederim emeğin için. Herhangi bir ilaç yazmadı değil mi? Ve 1 ay ara mı vermek gerekiyor? Yaptığımız spor nankör biliyorsun. Enseye military press hareketini programımdan çıkarsam düzelir mi? çünkü öne military press yaparken hiç olmadı böyle bir ağrı.

Edit: 18 Mayısta kayıt olmuşsun gerçi. Yine de teşekkür ederim ^^

8. KafeS

KafeS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evet forumyeni üye oldum senin konuna nasip oldu ilk msj. Kas gevşedici ilaçlar vermişti doktor. Bence bende o şekilde geçti diye düşünme sende git doktora için rahat etsin. Ayrıca ben şınav çekerken olmuştu ve bacak çalışmak istediğimde bile aynı ağrıyı hissetmiştim o dönem şuan bütün hareketleri yapıyorum sorun yok. Kas ağrısı ise uygun tedbiri almazsan ömür boyu çekersin baştan tedbirli ol bence.

9. gympro

gympro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Konu çözüldü. Doktor pek bir şey diyemedi. Ancak ben NO (nitrik oksit) konusunu açınca bilgilendirdi. Bildiğimiz gibi NoXplode adlı ürün içerisinde Nitrik Oksit bulunmakta. Benim ürünüm bitmişti. Yeniden sipariş edene kadar 1 hafta NoXplode olmadan çalıştım. Bu da nitrik-oksit eksikliğine bağlı olarak vücudun bir tepkisiymiş arkadaşlar. Herkeste olmak zorunda değil tabi ki bu. Başınıza gelirse bilin diye söyledim. Bir hafta kadar idmanlara ara verirsem veya tekrar NoXplode kullanmaya başlarsam düzelirmiş. Yani geçici bir durum. Ürünü kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın hatta yeniden sipariş verdim.

Sayfayı Paylaş