mikrodalga yemek ısıtmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve coolizmirli tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. coolizmirli

coolizmirli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar videolarda profesyonel sporculardan görmüş olduğumbeslenme durumu paylaşmak istiyorum.. Bu sporcular günlük en 7-8 öğün veya daha fazla yemek yemeleri gerekiyor ve bunların her seferinde hazırlanması büyük iş.. o yuzden aynı yemeği fazlaca yapıp kaplarla öğünlere bölüyorlar buraya kadar herşey tamam Benim iş yerim evime çok yakın ve bende fazlaca öğünlere bölerek beslenmek istioyurum 1. soru bu öğünlere böldüğüm besinleri mikrodalgada ısıtsam lezzet de bi sorun yaşarmıyım (mikrodalga hiç kullanmadım) 2. soru haşlanmış tavuk göğsünü ısıtsam bile kurutur mu ? şimdiden teşekkür ederim :)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sorun olmaz. Tabi ki ilk yaptığın zaman yemek daha güzel olur ama mikrodalgada ısıtmakla ocakta ısıtmak arasında bir fark olmuyor.

coolizmirli bunu beğendi.
  3. coolizmirli

coolizmirli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    amaç artık defalarca kez uğraşmamak ve çeşitli besleyici yemek yapabilmek. genel itibariyle bulgur pilavı tavuk göğsü haşlama sebze şeklinde 6 öğüne bölmek istiyorum

4. serkan2626

serkan2626 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yanılıyorsun. Mikrodalga radyasyon ile ısıtıyor. O yüzden karbonhidrat, protein değeri düşer. Tavsiye etmiyorum mikrodalgadan vazgeçmelisiniz. Mesela ocakta pişirdiğin besin değerler aynı olmaz. Mikrodalgada pişirirsen daha fazla düşer protein değeri anladınızmı.

5. coolizmirli

coolizmirli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok teşekkür ederim fakat söz konusu öğün sayısı 7 8 civarında olduğunda zorluk kadar epey bi zaman kaybı da söz konusu olucak .. fırında ısıtmayla alınacak protein miktarıyla ( en fazla 4 öğün yapabilitim) mikrodalga fırında ısıtılacak 7 öğüne göre protein ve karbonhidrat miktarını oranlamak gerekse değer nasıl olabilir acaba ?

6. freedom_54

freedom_54 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Mikrodalga radyasyon ile ısıtıyor? bu cümleyi nasıl kurabiliyosun. Mikrodalga zararlı birşey değildir. Yemekleri çok fazla ısıtmazsanız normal pişirmeye göre daha faydalı bile olabilir. Ocakta pişerken ne kadar düşüyorsa protein oranı mikrodalgada da aynı oranda düşer.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Mikrodalga radyasyon ile ısıtmaz: http://www.evrimagaci.org/fotograf/66/6415

8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Gamma ışını ile radyo dalgaları teknik olarak radyasyon başlığı içerisinde ele alınıyor. Thermo nükleer bir bomba, bir ampül (led olsa bile) , güneş, mikrodalga fırın, bütün ışık kaynakları (radyo dalgası bile görülemeyen [invisible light source] ışık kaynağıdır)
    radyasyon kaynaklarıdır.

Güneş gibi bir kaynak varken 700w mikrodalga fırından korkmak biraz paranoyakça.

Son düzenleme: 12 Haziran 2015
  9. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    bu kadar takilmayin ya:) ısıt gitsin Mikrodalgada hicbisey olmaz

Sayfayı Paylaş