midede yanma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve jkdo tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Aldığınız suplementlerinde bu rahatsızlıgı verebilceğini tahmin ediyorum. öünkü biliyorsunuz içlerinde bir sürü katkı maddesi var.

çalışma programınızda bir miktar değişiklik yapmak zorunda kalabilirsiniz. dumbell hareketlerinizi mümkün mertebe incline ile değiştirirn.

amino-kreatin kullanımı sorun olmaz ama mesela gaviscon içntin hemen protein tozu içme. çünkü proteinlerin sindirmi mide de başlar. ama sen ne yapmışsın midededki enzimleri kapatmışsın. Protein işi biraz problem olabilir.

2. sonflozof

sonflozof Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    para yerim
    Yer:
    pendik ist
    jkdo/ bunu halletmek kolay reflu baslangicin var mide girisindeki kapak kaslari zayif mideni doldurdugunda asit yukari kaciyor obolge tahris oluyor. midenin yemegi sindirmek icin salgiladigi asit .yemek yedikten bir saat icinde uzanarak yatma asit yukari kacar. uyurken sol tarafina yat cunki mide sol tarafta cogunlugu. yuksek yastik kullan gecenin yarisindan sonro yuz ustu yatabilirsin uykun hafifse tabi. aksam 07.30 dan sonra yemek yeme uyurken rahat edersin. gastridin yoksa miden yaninca sut ic gastridin varsa sodyum bikarbonat ic ikiside mide asitini dusurur yanmayi onlersin. acili asitli sekeli yicekleri azalt

kesin cozum/ karbonhidratlari cok kulaniyaorsun buda kandaki asidi yukseltiyor ph yukseliyor buda midedeki pepsin salgisini artiriyor. pepsin mide asidinin bi kismi nasil onlersin
    proteinleri yukseltigin zaman kandaki asit duser buda mide asidini dusurur rahatlarsin. /yumurta beyazini ac karnina ye bu sana iyi gelicek/
    sitres / bilgisayar karsinda 2saatte bir biraz ara ver bilgisayar vucudu sitres altinda tutar buda mide asidini yukseltir/asit dusurucu ilacta kullanabilirsi sabah ackarnina yemekten 30dk once alirsan gun boyu rahat edersin./saygilar

magicbaris bunu beğendi.
  3. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    senin yazın dışındakileri fazla okumadım ama aralarda reflü ve ülser yazılarını gördüm...olabilir de olmayabilir de..çünki bende de var.midem genetik olarak hassas.büyük babanemden dedeme,dayıma kadar mide kanaması geçirmişlikleri var.ben de 3 kere geçirdim ki yaşım şuan 22.benim geçirme sebebim günde 4 saat koşu antremanı yaptığım sıralar aldığım kahve ve asprindi.onları alıp hurra koşuya...şimdi senin eğer reflü ve ülserin yoksa şunlara dikkat etmen gerekiyo..anlaşılan miden hassas

1.asprin ve ağrı kesici ilaçlara dikkat et.asprini çiğneyerek al ve çok aç karnına içme ( bu aslında herkes için geçerli )
    2.alkolü içiyosan bilinçli iç,çok aç olma,fondipten kaçın,sek ağır içkiler içme
    3.süt ve süt ürünlerini bolca tüket
    4.uzun süreli aç kalma.mutlaka ara öğünler ye.mideyi boş bırakma
    5.ki bu senin sorununun cevabı da olabilir , yemekleri iyi çiğneyerek ye.ağır,yağlı yemekleri,kızartmaları hurra mideye indirme.çok çiğne hazmı kolay olsun.
    6.meyve sularına dikkat et özellikle portakal suyu ve limon suyuna.ne deniyodu ona unuttum şuan adını ama mesela meyve suyu alıcaksan dimesinkileri al onlar kaynama da yapmaz midende
    7.acılı ve bol bahartlı yemekleri yerken dikkat et

kısacası bunları iyi ayarla ve vücudunu tanı...ben asprin ve kahveden 3 kere mide kanaması geçirmeme rağmen daha bugün 2 tane 100mg asprin ve 1 koyu kahve ardına koşu yaptım ama artık daha bilinçli yaptım.midem ağrıyana koşmadım ve bunu çok aç bi şekilde yapmadım.yemekten 1.30 2 saat arası kadar sonra yaptım.ve asprini çiğnedim..yani dikkat ettikten sonra insan kendine ciddi bi sorun yoksa üstesinden kendi gelebilir...dediklerimi bence dikkate al doktor tavsiyesidir bunlar...

geçmiş olsun

magicbaris bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş