meslek seçimi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve habib tarafından 26 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    arkadaşlar bu konu bu günlerde kafamı çok meşgul ediyor :oops: .bu yıl öss ye girdim ve dandik bir puan aldım aldığım bu puanla (otomativ öğtrm)elazığ-
    veya (metal öğrtm)ist-ankr tutuyo, aslında otomativi istiyorum ama elazığ hakkında bir sürü soru işareti var kafamda ve bu yüzden doğru dürüst antremanda yapamıyorum bu aralar .Arkadaşlar elazığ ve metal öğretmenliği konusunda bilginiz-fikriniz vb.yorumlarınızı yapın lütfen
    şimdiden yrum yapanlara tşkler ..

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    otomotiv öğr. ilk kez duyuyorum ama metal öğretmenliği hakkında mezun olanların mesleki eğitim okullarında branş öğretmeni olduklarını biliyorum.elazığ bence daha iyi bir seçim gibi ama maddi durumum iyi dersen ankarayı tercih et.

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    habib kardeşim ab ye girceğiz ayağına mesleki okulların sayılarının artırılacağı söyleniyor(girmesekte artması gerekiyor)ama şimdilikpekte gelişme yok dolayısıyla atamada yok.

metal bölümü lisede öğrenci notları baz alınarak en düşük seviyedeki öğrencilerin gittiği bölümdür .Biraz uğraştırabilir bu açıdan. arabalara merakında varsa ben otomotiv bölümünü tercih etmeni öneririm . sonuçta severek yapmış olursun metal bölümünde pekte sevilcek bi şey olmuyor.tek sevebileceğin şey dışarıya iş yapılırsaokulda çalışan öğrencilerin başındagözetmen olarak durduğun için para alıyorsun o olur en çok kazanan meslek lisesi öğretmenleridir kendileri bu açıdan .

4. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    elazığ acısından bakarsan bursa dasın bursa gene gelişmiş büyük bir yer cok bayarsın elazığda orda okuyan birini tanıyordum eve normal kız arkadasları bile gelemiyor öle bir tutucu yer zaten ufacık herkes herkesi tanıyor öyle de bak olaya şehir cok önemli yani mutlu olmak gerek yaşam tarzını bilmiyorum ama eger biraz olsun bile sosyal hayata önem veriyorsan elazıgda iş zor

5. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Güvenlik sertifikası al. Güvenlik görevlisi, bodyguard felan ol...
    İşini iyi yaparsan bu mesleklerde kazanacağın parayi 1 haftada kazanirsin çok rahat...
    Yada yeniden gir sınava bence.

6. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    offf metal öğrtm iiçime yatmıyo :cry: ,öbür tarafta elazığ o zaten uyum sağlayabileceğim bir yer değil, ama belkidönem sonunda notları ii tutup daha ii biyere gçmek var dikey geçişle.
    yada 1 yıl daha hazırlanıp kendi bölümüm(bilgisayar)ona girmek var off
    neyse ama bu güvenlik görevlisi işi aklıma yattı .
    yorum yapan arkdslara tskrler

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    habib dikey geçişe hazırlık yapılan bir dershaneye git ve hangi bölümden hangi fakültelere geçiş yapılabileceğini öğren mutlaka.

Bazı bölümlerin 4 yıllıkları çok az oluyor tr de .2 yıllık makine bölümüne geçmeni tavsiye ederim ..

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Unıversıte hayatını elazıgda gecırme, buyuk sehırden sasma, okudugun ne olursa olsun buyuk sehırde kal, ayrıca ıst/ankarada kalıp seneye tekrar sınava gırmek ıcınde hazırlanabılırsın, bu arada parttıme ıs ımkanlarında olabılır.hatta
    bu ıslerde ılerleyebılır ve hayatını bu sekılde kazanabılırsın.

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    part-time iş düşünürsen migros,carrefour, tansaş ve dia öğrencilere kasiyerlik, tezgahtarlık, şarküteri görevlisi vb. olmak için imkan sağlıyor. çalışma zamanı genelde 16-20 yada 18-22 arası oluyor. bunlar içinde en avantajlısı ve imkanı olan migros. bir düşün derim.

Sayfayı Paylaş