1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Merhaba abiler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ferhatY tarafından 2 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerim foruma yeni üye oldum,yaşım 14.
    3ay önce 88kiloydum 1.65 boyum vardı...3ay içerisinde hiçbir yardım almadan sürekli spor ve yemekten keserek 20kilo verdm.şuanda 1.73 68 kiloyum...Kilo verirken kasları erittim fena şekilde.....Sarkmalar oldu vücutda doğal olarak.Bende 5hafta önce eve ağırlık aldım uzun bar 50kg set ve 15 kg dambıl set.5haftadır çalışıyorum kolları az çok topladım sayılır,Benche girmeye yeni başladım,bu 5 hafta içinde uzun barı biceps için kullandım,kolların resimleri aşağıda var zaten...Şuanda kollar 5 hafta için iyi sayılır,devam edicem tabi bu spora acayip merak sardım birşeyleri başardıkça devamıda gelicek diye düşünüyorum...şuanki sorunum karın kasları,hafiften göbek var,sürekli mekik çekiyorum,gerekli hareketleri yapıyorum,kardiyo çalışıyorum.Sizce bu bicepsler bu yaşa göre iyimi,bana tavsiyeleriniz olurmu...Varsa can kulağıyla dinlemeye hazırım...İyi akşamlar...

2. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Kolların ve omuzların yaşına göre bence çok iyi, 20 kilo vererek iyi iş başarmışsın. Bu senin ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. Mide çalışarak karın kaslarını geliştirebilirsin ama karnındaki yağları yakamazsın.Aynı azimle çalışmalarına devam edersen hayalindeki vücudu er yada geç yapacağına inanıyorum. 14 yaşında bu sporla tanışman avantajın, iyi kullan. İnşallah herşey gönlüne göre olur. Başarılarının devamını diliyorum, tebrikler.

3. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorum içib teşekkürler abi...Ya bu karındaki yağları nasıl yakıcam,yani kesinlikle yakılmazmı diyorsun,ayva göbeği var sadece oda çok az yani tişörtten falan belli olmuyor sadece çıplakken yağlı duruyor biras...günde 1 saat koşu bandında parmak ucu koşuyorum ayva göbeğini eritmek için,buna başlayalı 3gün oldu daha 1ay devam edersem iyi sonuçlar alabileceğimi söyledi beden hocamız...Karın daki yağları yakıp onları kasa çevirmek istiyorum,1saatlik koşuya ve karın egzersizlerine devam edeyimmi,yoksa başka önerileriniz varmı...

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ergenlik çağında diyet yapman yanlış, bırak boyun uzayacağı kadar uzasın ondan sonra kilo ver. Diyet yaptığın dönemde boyunun 1.65 ten 1.73 e çıktığını söylemişsin. Belki diyet yapmak yerine daha iyi beslenseydin 1.78 e çıkacaktı. Bu yüzden benim sana önerim en az 5-6 ay, boyun tam uzayana kadar diyet yapma, spora da aşırı yüklenirsen vücudun boyunu uzatmaya odaklanmak yerine kaslarını tamir etmeye yöneleceği için boy uzamana yavaşlatıcı etkisi olabilir; bu yüzden en iyisi en az 6 ay sabretmen...

5. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    bence..

yaşın itibariyle itmeli hareketlere degilde cekmeli hareketlere agırlık verirsen (esnemeyi sağlarsan) hem boyunun uzamasına yardımcı olursun hemde estetik bir vucudun olur.. özellikle antreman bitiminde bar a asılarak 3 set 15 saniye beklemen boyunun uzamasına yardımcı olur.. diyet konusuna gelince; diyet yapabilirsin çünkü diyet sadece zayıflamak için yapılan bir şey değildir.. max. gelişme diyeti de uygulayabilirsin.. daha açık olarak yazarsam:

gunde en az 4 ogun yemek 35g. protein her ogunde.. karbonhidratı da fazla olmamak kosuluyla ne cok az ne de cok fazla yemelisin - bir ogunde bol bol protein alacagım diye tıka basa asla yememelisin ben zamanında cok yaptım faydası degil zararı oldu (bkz: gut hastalıgı) - meyve sebzeyi ihmal etmemelisin. yag - seker - tuz u mümkün oldugunca az yemelisin (hiç almamak gibi bir hata sakın yapma) ve son kural yemek yedikten en az 3 saat sonra yat.. *aç karnına yatmalısın bu sayede büyüme hormonunun seviyesini yükseltmiş olursun.. ;)

antremandan onceki ogun antremandan en az 90 dakika önce olmalı..
    antremandan sonraki ogun ise en erken 15 dk icinde en gec 90 dk icinde yenmeli..
    *gunluk protein ihtiyacını her kg basına 2g. olarak dusun ve bunu 4 e bolup al az az..

kolay gelsin..

6. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Karındaki yağlar tabiiki erir ancak mide çalışmak özellikle karındaki yağları eritmez. Senin yerinde olsam diyetle falan uğraşmazdım. Fazla yağlı beslenmeyerek düzenli olarak idman yaparsan karnındaki yağlarda gider kasların da hacimlenir. :)

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Re: bence..

Tabi ki diyetten kastım zayıflama diyetiydi, dexter'ın da dediği gibi gelişim diyeti çok yararlı olur üstüne de multivitamin alırsan çok faydasını görürsün.

8. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerileriniz için tşk ederim abiler.Dediklerinizi dikkate alıcam...Ama sizce 6ay sonramı çalşmaya başlayayım yoksa devammı edeyim...Benim programım

pzt: Göğüs/Biceps 1saat yavaş şekilde koşu
    salı: kanat /karın
    çarşamba: Omuz/Triceps 1saat yavaş şekilde koşu
    perşembe:eek:ff
    cuma: Sırt /karın 1saat yavaş şekilde koşu
    cumartesi:eek:ff
    pazar:eek:ff

geçen 5 hafta içinde bunları uyguladım,bunlara devammı edeyim yoksa,6ay bekleyeyimmi...

diyet olayı içinse,ben kilo verme dönemindeykende diyet yapmadım,sabah 10da salona gidiyordum 12de eve geliyordum,1de falan evden çıkıyodum bisiklet,basket,futbol ne varsa oynuyoduk arkadaşlarla 3ay böyle geçti...yaz tatilinde.....doğal olarak gndüz hiçbirşey yemiyodum nerdeyse,akşamlarıda salata meyve ile geçiyordu ve hiç zorlanmamıştım...galiba o dönemde vücut çok zayıf kaldı...Gelişim diyeti demişti bir abimiz yukarıda onu uygulamaya başliyim ben ozaman...yada varsa fikirleriniz,ne yapabilrim ne yapmamalıyım öğrenmek isterim...bide abielr bu gelişme diyetinde 4öğün ne yemem gerekir...

9. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda benden daha çok bilgi sahibi olanlar var ama ben bildiğim kadarıyla söyliyeyim. Üst üste 3 gün çalışmak yorucu olur, kasların kendini yenilemesi için zamana ihtiyacı vardır. Eğer mani bir durumun yoksa en fazla üst üste 2 gün çalış. Şu şekilde yapabilirsin: Pzt,Sa,Per,Cum ya da Pzt,Çrş,Cum,Cmts. 4 öğün yemek yerken de protein ağırlı yemekler yemelisin(Et ve süt ürünleri). Bunun dışında abur cubur ve yağlı, şekerli yiyeceklerden kaçınmalısın. Başarılar dilerim.

Sayfayı Paylaş