lutfen bi yardim edin GNC Pro Performance® L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve aartun tarafından 12 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba ben abd oklahomadan aslan artun ben 18 yasindayim ve burda kolejinde okuorum daha 1.ci sinifiyim sizlere bir sorum olacakti ben
    197 cm 98 kiloyum ve basketbol oynuorum 5 seneden beri ve her gun antremanlarimiz oluyor yani ciddi olarak oynuyorum ve baya da agir kondisyon antremanlari yapioruz ancak kilo veremiyorum en sonunda GNC Pro Performance® sivi L-Carnitine aldim ancak bi yarari olurmu bilemiyorum haftada 3 gunde basketbola paralel olarak halter yapioruz ama basketbola yardimi icin
    genellikle yaglarim bel ve gogus bolgesinde bir yardimci olursaniz cok sevinirim hepinize cok tesekkurler ederim

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    halterle nasıl kilo vermeyi umuyorsun kardio yapmalısın koşu bandı bisiklet gibi egzersizler özellikle hem form tutmanı sağlayacak hemde daha atak olmana yardım edecektir benim futbolcu arkadaşlarım var ve asla ağırlık çalışmazlar he yağ yakmak için hafif kilo çok tekrarlarla yapılan egzersizlerde gayet faydalı olabilir senin için dediğim gibi kardio hareketler yap mide içinde crunc sopa çevirme twist mekik vs vs sadece halteri bırak koşmaya başla idman esnasında rahat ama kalın giysiler tercih et özellikle kış aylarında değişiklikller kendini kısa sürede gösterecektir ve günlük alman gereken kaloriyi hesapla diyetlede destekle forumda rama yap bu tarz konuular baya çok sevgiler hsd

3. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    zaten çok yoğun kondisyon antrenmanımız var diyor. Ek kardiyo yapmak işkence olur. Sanırım arkadaş aldığı kalorileri fazla kaçırdığı için kilo veremiyor. Kalori hesabını iyi yap. Şekerli unlu şeyler yeme. Diyetindeki protein oranını artır vs.

4. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    ya cok tesekuurler evet agir kondusyonlar oluyo pestilimiz cikio bazi gunler
    bide su l-carnitine sivi olaniyla ilgili yorumda bulunursaniz sevinirim

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    curlun yazdıklarını kulak arkası etme l-carnitine gelince yukarıda arama yazar oraya tıkla ve aramak öğrenmek istediğin konuyu yaz mesela l-carnitine kullanımı de veya diyet de bak neler dökülecek aklına takılan olursa yine sor biz hep buradayız

6. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar cok tesekkurler ama aradigimi bulamadim forumda ilgilenirseniz sevinirim benim sorum su
    bu sivi l-carnitin de gunde 2 cay kasigi ac karnina alin dior
    her gun antreman var antremandan once ve sonrami almaliyim yoksa sabah ve aksam mi
    anlayamadim

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    antreanmandan önce almalısın yaklaşık 40 dk kadar önce

ve bulamadığına inanmıyorum aradığına eminmisin arasaydın şu link çıkacaktı

https://www.bodyforumtr.com/forum/search.php?mode=results

ve bu link içindende işte sonuç

Sadece L.carnitin kullanarak yag erimiyor. Erkekler L.carnitinle cok zor yag eritiyorlar. 1500-2000mg arasinda aliyorlar ama yinede iyi sonuc vermiyor. Bana kalirsa supplemente herseyi baglamamali. Daha cok beslenmeyi düzeltmeli ve 15-20 tekrarlarla body yada fitness yapmali. Cardio olarak bisiklet sürmek de iyi gelecek.
    ve bir diğeri

ve L-CARNİTİNE.Stres altında iken günlük L- Carnitine gereksinimi 1200 mg. a kadar yükselir. Bu durumda vücudumuz L-Carnitine ihtiyacını kaslarımızdaki proteinleri parçalayarak karşılar. Vücudumuz 1 gr. Carnitine üretebilmek için 30 gr. kas kitlesini eritir.

Carnitine'in büyük rolü yağ yakma ve hızlı enerji temin rolüdür. Carnitine, yağ asitlerini hücredeki mitokondriye (yağ yakma odası) taşır. Yağın yakılması hızlı enerji (fuel) verir. (Glikoz ve protein yakımına göre 6 kat hızlı enerji). Carnitine, sporcuların bedensel performans potansiyellerini holistik (bütünsel) olarak yükseltir ve onları kısa bir sürede gerçekten sağlam ve fit hale getirir. (Carnitine, zaten doğal olarak vücutta bulunduğu için, performansı %30'un üzerinde arttırdığı halde doping sayılmamaktadır). Kasların gücünü arttırır. Mevcut kas kitlesini korur, geliştirir ve yeni kas gelişimini sağlar. Maksimum aerobik gücünü ve dayanıklılığını arttırır. Prematüre (erken) yorulmayı önler. Ekstrem performans gösterme durumlarında vücudu incinme ve yırtılmalardan korur. Kas yaralanmalarını azaltır, kas ağrıları, yorgunluk ve bitkinliği azaltır.

Normal beslenme yoluyla vücudumuzun günlük Carnitine alımı ortalama 20-25mg. dır. Yoğun spor yapınca veya stres altında iken günlük L- Carnitine gereksinimi 1200 mg. a kadar yükselir. Bu durumda vücudumuz L-Carnitine ihtiyacını kaslarımızdaki proteinleri parçalayarak (lysine ve methionin amino asitlerini sentezleyerek) karşılar. Vücudumuz 1 gr. Carnitine üretebilmek için 30 gr. kas kitlesini eritir. Bir maraton koşusunda vücut 2 gr. dan fazla L-Carnitine kaybeder. Sporcular ihtiyaçları olan ekstra L-Carnitine'i mutlaka dışardan takviye etmelidir. 70-90 dakikadan sonra performansın birdenbire ve hızla düşmesini engeller. Dayanıklılık egzersizlerinde nihai atak kapasitesini arttırır. Enfeksiyonlardan korur, bu da özellikle uzun vadeli yoğun antreman dönemlerinde önemlidir. L-Carnitine alan antibiyotiklere neredeyse hiç ihtiyaç duymaz.

Carnitine'nin sporcular için en büyük yararı, carnitine'nin vücut hücrelerine oksijen alımını hızlandırma yeteneğidir (%6'ya kadar). Bu da ağır fiziksel aktivite zamanında ihtiyaç duyulan oksijenin daha yüksek oranda mevcudiyetini sağlar.

Fiziksel yorgunluğu giderir. Egzersiz esnasında kaslarda laktik asit birikimi olur ve bu yorgunluğa sebep olur. Egzersiz öncesi Carnitine kullanımı kaslarda laktik asit birikimini azaltarak yorgunluk ve bitkinliğin başlamasını geciktirir. Yorgunluğu minumumlaştırma performansı maksimumlaştırma yönünde büyük bir adımdır. Yorgun sporcuları ayağa kaldırır.

Yoğun antreman ve egzersiz kırmızı kan hücrelerini eksiltir. Sporcular bu yüzden sık sık demir, B12 ve B6 vitaminlerinin eksikliğini çeker. L-Carnitine, kırmızı kan hücrelerinin hayatını uzatarak tüm bunlara engel olur.

Kullanımı : Nutrimax L-Carnitine Drink L-Carnitine'in lezzetli bir şekilde alınmasına olanak sağlar. Her bir porsiyon (1 çay kaşığı 2gr.) 200ml. suda çözünerek susuzluk giderici lezzetli (Limon, Portakal) kalorisiz diyet içeceğiniz olacak hem carnitin hem de metabolizmanın ihtiyacı olan C vitamini sağlar.
    eğer tablet ise idmandan 40 dakika önce 1000mg alman lazım ikisi bir arada kullanılabilir bi zararı olmaz tabi düzenli spor yapacaksan

8. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    hsd tesekkkur ederim saolasin
    peki 40 dk once aldik idman dan sonrada almak gerekirmi acaba
    cok saol ilgin icin

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    hayır gerek yok ancak idmandan sonra besinlerine dikkat et düşük kalorili besinler bir sporcu içinde yarayışlı yiyecekler tüketmende fayda var 3 beyaz dan uzak dur hehe :D ekmek (un) tuz,şeker

10. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ilgilenen herkese tesekkurler
    urunu kullandiktan sonra sonuclari yazicam saolun

Sayfayı Paylaş