L- Ornithine,L-Ariginine,l-glutamin ne yapmalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve numb15 tarafından 11 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar herkese merhabalar hayırlı ramazanlar :)

Ben olaya şöyle giriş yapayım;

05/05/1995 doğumlu bir gencim.

Anne:1.75

Baba:1.86

Benim Boy:187
    Kilo :55

Anne ve baba tarafında +1.80 nin aşağısında fazla insan yok.

Ben basketbol sporuna kalbten gönül vermiş birim.Bilirsinizki kalıp ve boy bu işin en önemli 2 parçacı :)

boyum 1.87 bundan tam 1 sene önce boyum 1.79 du ortalama 8 cm uzamış gibiyim.Ama bir müddet hiç uzamamışdım.

Konunu başlıpında yazdığım vitaminler büyüme hormonunu salgılatmaya yarıyormuş ve bildiğim kadarıyla yatmadan önce alınıyormuş.

Ben artık sporcu gibi yaşamaya başladım.Saat 10.30 da yatağa girip 8.30-9.00 gibi kalkıyorum.

Şimdi ben ne yapmalıyım arkadaşlar ben boyumun +2.00 olmasını istiyorum.

Genlerden gelen bir uzunluk var gibi ve her gün inanın saat 5 de çıkıp 9 da eve geliyorum tek başıma antreman yapıyorum ayağımı dün ters basdım bu gün gitmedim ve bu konuyu araştırdım.Heryerde araştırdım inanın forumu didik ettim altını üstüne getirdim ama herkes farklı şeylerle uğraşıyor benim amacıma uygun gelmedi okuduklaırm :)

Bu ilaçları alıp nasıl kullanmalıyım hangilerini önerirsiniz?Çünkü artık şunu anladım kimse uyuyp büyümüyormuş.Annesi babası benden kısa ama benden 1 karış uzun insanlar..

Ve zayıfım...Artık günde 1 tavuk alıp yiyip bitiriyorum ve düzenli yemek yemeye başladım.
    Bu ilaçların alınmasında kilonunda önemi varmış.

Yumurta yiyordum önceden günde en az 3 tane bana birisi dedi yumurta sana kilo yapmaz kasa çevirir yağını yakar yumurta yeme demişdi.O günden beri fazla yemiyorum(1 ay kadar oldu).

Bana yardımcı olursanız çok çok teşekkür ederim.

Bide yatağa yorgun girince hormonların salgılanması gibi bir durum oluyormuş eğer öyle ise 10 km koşup duşumu alıp yatağa gireceğim :)

Yaşım gençken birşeylerin vakti geçmemişken ne yapmam gerekir?

çok bilgili arkadaşlarımız var bana yardımcı olabileceklerini umuyorum.

Yazan yazmayan herkese çok telekkür ederim.

2. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuda bilgisi olan yokmu arkadaşlar?

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Yumurta olayını kim dediyse yanlış bilgilendirmiş seni. Yumurta proteini hem ucuz hemde hızlı kana karıştığı için iyi bir kaynaktır. Günde 10-15 adet ortalama olarak ben yiyorum. Onun dışında maddeleri yazmışsın, şu an dolabımda l-arginine var toz olarak ve bende büyüme hormonunu tetikler diye aldım ama tadı hayatımda içtiğim en kötü şey. Birde ona rağmen kutuyu yarıladım ama bu tarz büyüme hormonu tetikleyen ürünlerde uzun süre devamlılık çok önemli. O nedenle fazla bir verim alamadım. Ama sana tavsiyem Universal Gh Max alabilirsin dediklerini içeriyor ve tablet halinde. Tadını almadan yutuyorsun. Onun dışında yorgun yatağa girmek değilde şekersiz beslenmek hormonları arttırıyor. Yani 0 şekerli beslenmek senin büyüme hormon salgını arttırıyor. Bu nedenle yatmadan önce şeker içeren herşeyden uzak dur. Bunlar dışında da fazla yapabileceğin birşey yok gerisi genler.

numb15 bunu beğendi.
  4. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Yumurta oalyına devam o zaman..

Bu tür ürünlerde uzun süre devamlılık demişsiniz her gün akşam içiliyor bildiğim kadarıyla.Gnc nin hap olarak bu vitamini mevcut.L arginine ve orithine.Ama 60 tablet ve fiyatı 57 lira gibi birşey.Yani çabuk biten ve pahallı bir ürün...

Bu işe gönül verdim ve çok seviyorum her türlü şeye katlanmaya hazırım :) artık şeker olayına son vermeliyim dediğiniz üzere.

Bilgilerin için sonsuz teşekkürler :) Başka bilgili arkadaşların bilgisi ve tecrübelerine açığım.

İyi forumlar.

5. wsxwdc

wsxwdc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    universal gh max, hardline toz arginine, glutamine kullandım kutuda yazan dozların 2-3 katı kadar hemde. iyide beslendim boy kaç 172cm. 14 yaşından beri yani 3 yıldır uzamıyorum amino asitler bende işe yaramadı. fosfor, çinko, b ve c vitaminleri, d vitamini, kalsiyum, magnezyum desteği kullanabilirsin sıvı olanlarını tercih etmeni öneririm sıvı kalsiyum vb. gibi emilimi daha rahat olur. onun haricinde ağızdan alınan sıvı hgh spreyler işine yarayabilir belki. google.com.tr hgh anti aging falan diye aratırsan bulursun dediğim spreylerden.

arginine gibi aminolar kullanıcaksan toz almanı öneririm günde 20 gram arginine alpha ketoglutarate kullanırdım eskiden biraz enerji ve cinsel güç artışı sağlardı. universal gh max kullandım kutuda günde 6 tablet yazıyordu sanırım ben 12 tablet aldım arginine tozun verdiği cinsel güç ve enerji artışını hissedemedim. supplementlerde hap değilde toz veya sıvı daha iyi bence.

numb15 bunu beğendi.
  6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Arginine cinsel gücü arttırmaz. Daha doğrusu dolaylı yoldan:) Şöyle anlatayım vücutta nitrik oksit sieviyesine bağlı olarak damarlar genişleyebilir ve bu daha kuvvetli kan akışı demek. Antreman öncesi ürünlerin hepside arginine ve türevleri içerirki damarlar genişlesin ve kan akışıyla beraber taşınan oksijen kuvveti arttırsın. Senin gördüğün etki işte bu. Ayrıca dil altı hgh damlaları da gh seviyeni arttırmada başarısız. Daha doğrusu gh arttırımı için gh enjeksiyonu yapılması dışındaki tüm yollar yetersiz. İster dil altı damlaları ister arginine veya ornithine fark etmez bunlar sadece beynin hipofiz bezinin daha fazla gh üretmesini tetiklemek için. Birde çinko magnezyum ve b vitamini demişsiniz buda gh arttırıcı değilde testesteron arttırıcı bir kombine. internette Zma diye aratırsanız bileşenlerinde bu maddeleri görürsünüz. Onun dışında kalsiyum günlük besinlerden alımı yeterli olacaktır. Daha fazlası zararlıdır.
    Nedenini birgün yolda giderken Ntv radyoda konuşan bir araştırmacı anlatıyordu:
    Afrika gibi genel bir kıtlık olan ülkelerdeki beslenme düzeyi ve kalsiyum gibi takviyelerin olmaması ile avrupa ve ameikanın karşılaştırmasını yapıyordu araştırmacı. Kalsiyumlu beslenen ve kalsiyumu ayrıca takviye olarak alan avrupalı ve amerikalı insanlarda bu mineralin birikmesi sonucu kemik sertliğinin artması söz konusu. Bunun aksine afrika gibi bir kıtada bu söz konusu bile değil. Sonuçları anlatan araştırmacı kemik kırığı/kişi sayısı bakımından avrupa ve amerikanın afrika gibi bir kıtadakilere oranları çok yüksek. Yani kemikler kalsiyum birikmesi sonucu kırılganlaşıyor. Bu nedenle hergün düzenli olarak sebze yiyen ve süt içen bir bireyin aldığı kalsiyum yeterlidir.

numb15 bunu beğendi.
  7. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten bu ürünlerin amacı sertleşmemiş,oturmamış kemiklere etki ediyor diye biliyorum.Kemiklerin arası kapanırsa ne olursa olsun uzamıyormuş insan.Bide şöyle birşey söylenenin 2 katı kullanmışsın wsxdc.Yazılan veya önerilene göre kullanmak gerekir.İlaçlarda hiçbir zaman daha fazla alim daha fazla gelişirim olayı olmaz.Herşeyin fazlası zarardır herkes biliyor.Universal Gh Max dediğin üründe hacim vs arttırıcı vücuttaki yağı yakan bir ürünüş biraz inceledimde...Ben gnc nin L-Arginin L-Oritinin iki vitaminide içeren 60 tapletlik ürününü almayı düşünüyorum.Ama ŞİMDİ KULLANSAM VÜCUDUMDA NELERİ DEĞİŞTİRİR?Sakal,bıyık vs artışı olurmu şeklimiz şemalimizde bir değişiklik olurmu arkadaşlar?Bilen birisi yardım etse çok mutlu olacağım :)

8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Gnc nin dozajları zaten çok az. O kadarlık birşey sakal kıl gibi hiçbir değişiklik yapmaz. Bana sorarsan Gnc yerine Universal Gh max al içindeki miktarlar daha iyi. Ayrıca 1-2 kutu ile etkisini göremezsin. Uzun süre kullanman lazım.

9. dogucuk

dogucuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. yaş 27 boy 173 96 kilodayım evime küçük bir spor salonu kurdum dumbell koşu bandı göğüs için çelik yay omuz için çelik yay. ancak arginine kullanmak istiyorum lakin 10 yıllık sigara tiryakisiydim ve bıraktım ve olumsuz etkilerini yaşamak istemiyorum. bana önerebileceğiniz en kaliteli toz arginine hangisi acaba. pm atarsanız ayrıca sevinirim

Sayfayı Paylaş