L-carnitine ile ilgili

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve walkingtime tarafından 8 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. walkingtime

walkingtime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sormak istediğim soru biraz farklı.

Dukan diyeti uyguluyorum(yağ ve khidrat alımı yasak sadece protein sınırsız). 1.5 aydır 108.8 den 99a düştüm. 40-42 beden kot giyerken 38 giymeye başladım. Farkı hissediyorum.

Her gün 90 dk yürüyüş yapıyorum normal tempoda. Sizce l-carnitine almam bi işe yarar mı? İlla cardio falan mı yapmak gerek. Yürüyüş de gereksiz mi olur?

L-carnitine in etkin maddesi genelde etlerde olduğu için; bende diyette sadece yoğurt, yumurta, et ve türevleri, peynir ile besleniyorum. Sizce vücudum gerekli olanı zaten fazlasıyla sağlar mı. Protein ağırlıklı diyet yaptığımdan bi işe yaramaz mı?

L-carnitine alınca karbonhidrat almamış olursak o gün bi sorun olur mu? Sanki karbonhidrat almak gerekli diye okumuştum bi yerde. Günde 2 yemek kaşığı yulaf kepeği yiyorum khidrat almak için.

Yardımcı olursanız sevinirim

2. Kilolu :(:(

Kilolu :(:( Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    kardes bende almalımıyım almamalımıyım diyordum arkadasım benden cesur davrandı 1 ay önce aldı..aynı anda spor salonuna yazıldık 1 ayın sonunda ben 3.5 kilo o 7 kilo vermişti bende 2 gün önce spariş ettim :) bence al

3. walkingtime

walkingtime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkürler. Almamam için 3 neden vardı.

1-Ölümüne protein ağırlıklı beslendiğimden l-carnitine e ihtiyaç olmaz mı acaba. Zaten bu madde en çok etde falan var :) Vücut yeteri kadar sağlıyordur falan diye düşünüyorum.

2-Cardio yapmıyorum. Yaptığım tek spor 90 dk yürüyüş. Bi etkisi olur mu acaba yürüyüşe diye.

3-Karbonhidrad almadığımdan (2 yemek kaşığı yulaf harici neredeyse 0) acaba etkisini göstermez mi?

Normalde etkisini gösteren bi çok arkadaşım var. Ve binlerce olumlu yorum var. Ama benim yukarıdaki koşullarımı düşününce almam gereksiz olur mu acaba diye kendime sormuyor değilim.

İşe yaradığına adım gibi eminim ama yukarıdaki şartlar varken yarar mı o konuda şüpheliyim.

Ama alıp deneyesim var :)

4. Kilolu :(:(

Kilolu :(:( Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    al gitsin :)

5. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Off topic olabilir ama duydun mu bilmiyorum, Dukan diyetini yazan doktorun sertifikası elinden alındı o diyet pek sağlam pabuç değil bence

6. walkingtime

walkingtime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum ama alınma nedeni farklı.

“Sağlıklı kiloya inen çocuklara okulda daha yüksek not verilsin” sözleri sonrası Fransız Hekimler Birliği mesleki ilkeyi ihlal ettiği gerekçesiyle Dukan hakkında şikayette bulunmuştu.

Bi nevi ırkçılık vari birşey yaptığı için :) Şişmanlara düşük not verilsin falan dediği için

Sayfayı Paylaş