lütfen bakarmısınız?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dishiwelet tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    selam arkadaslar nette arastırma yaparken bir yazı okudum sizinle paylasmak istiyorum bu konu hakkında lütfen bilgisi olan hocalarımızdan yardım istiyorum
    İnanılanın aksine light süt veya yoğurt kilo kaybına yardımcı olmaz. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, yağsız süt ve yoğurdun içindeki kalsiyum daha az emilmektedir ve biyoyararlılığı azalmaktadır. Süt ve yoğurtta doğal olarak CLA dediğimiz yağ yakıcı bileşikler bulunmaktadır. Ancak yağsız süt ve yoğurtta bu bileşikler yoktur. Düzenli süt ve süt ürünleri tüketmek, kilo kontrolünde yardımcıdır. Üstelik ,içinde dengeli bir şekilde yer alan protein ve yağ sayesinde oldukça tok tutucudur. İçlerindeki laktoz sayesinde de kan şekeri kontrolünü sağlar. Yağsız süt içtiğimizde bu dengeyi bozduğumuz için yeterince tok da kalamayız. Üstelik yağ yakıcılardan ve kalsiyum emiliminden de yoksun kalırız.
    ben hep yagsız süt ve yogurt kullanıyorum yag yakmaya calısıyorum bu yüzden yagsız ürünleri tercih ediyordum simdi de kafam cok karıstı bunu okuyunca bu konuda bildiklerinizi lütfen paylasırmısınız?
    http://www.hafiftarif.com/2010/02/17/antrenman-sonrasi-sut-icmek/

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bu nasıl bir konu başlığı lütfen bakar mısınız :S Ben yarım yağlı tüketiyorum aynı şekilde tüketebilirsiniz.

dishiwelet bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    pardon nasıl bir konu baslıgı yazabilirim yardımcı olursanız sevinirim yag yakmaya calıstıgım icin yagsız ürünleri tercih ediyorum yarım yaglı ürünler bu yüzden uygun olurmu?

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Yağ yakımının temel mantığında günlük almanız gereken kaloriden düşük alma mantığı yer alır. Yani günde sporla birlikte 2000 kalori harcıyorsanız 1500 kalorilik bir diyet yağ yakımınıza katkı sağlayacaktır. Bu diyetinde 120 gramı protein + 150 gramı karbonhidrat + 35 gramı yağ olursa 1400 kalorilik bir diyet olacaktır. Size istemiş olduğunuz yağ kaybını sağlayacaktır.

Hangi besinde ne kadar karbonhidrat protein ve yağ var forumu ve interneti araştırarak bulabilirsiniz. Forumdaki marka marka besin değerleri bölümü çok işinize yarayacaktır. Kalem kağıt alın ve biraz çalışın :)

darknesssword ve dishiwelet bunu beğendi.
  5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yag yakımım maalesef durdu sizin de yazdıgınız gibi protein agırlıklı besleniyorum kalori alımım 1600 civarı normalde de yagı hic sevmem zaten minumda tutuyorum besinlerin kendi yaglarından falan alıyorum
    besinlerin icerigini inanın ezberledim artık :) hatta o kadarki her önemli bilgiyi defterime kayıt ediyorum günlük beslenmemle birlikte :) tek emin madıgım sey günlük ne kadar kaloriye ihtıyacım oldugu nette biraz arastırma yaptım ama degerler hep farklı cıkıyor

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş