Kunduracı - Güvercin göğüsümüyüm ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Oseidon tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Oseidon

Oseidon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    SOL göğüsümün altında bi şiş var ve elleyince SOL göğüsümün kaburgası sağa göre daha cıkıkmıs gibi hissediliyor. Bir süre önce sağlık ocağına gittiğimde nedir diye sormuştum kunduracı göğsü dedi doktor. İnternetten kunduracı ve güvercin göğüsünü araştırdım ama pek benzetemedim. İki fotoğrafımı atıyorum ne olabilir sizce? RESİMLERDE SAĞ SOL YANLIS YAZMISIM TAM TERSİ OLACAK(19 yasındayım ortalama 60-65 kiloyum)

(Bu üstten çekim)

(Bu oturarak çekim)

Son düzenleme: 29 Temmuz 2013
    Pektus Derneği bunu beğendi.
  2. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Benim 4 yılı aşkın sürelik bir ortepedi bölümünde yrd asst yapmışlığım var sağlık ocağı değilde ortapedi uzmanına görünmeni tavsiye ederim, Ayrıca Kunduracı göğsü kunduracıların genellikle ayakkabıları göğüslerine koyarak tamir etmeleri nedeniyle oluşabileceği düşünüldüğü için bu ismi almış,seninkinin estetik acıdan bir kusuru yok, postürü düzeltmek için çeşitli operasyonlar mevcut ama sağlık açısından bir etki yaşamıyorsan bir önemi yok.

Pektus Derneği bunu beğendi.
  3. Pektus Derneği

Pektus Derneği Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Marmara Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi
    Hasta okulu konferanslarımıza gelebilirsiniz. Yeni yılın ilk, ama kendisinin 6.'sı olan " Hasta Okulu"nu 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 14:00'de, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin -2. bodrum katındaki konferans salonunda gerçekleştireceğiz.

Pektus ameliyatlarına nasıl başladığımızı, nasıl devam ettiğimizi ve şu anda klinik olarak dünyada hangi konumda olduğumuzu konuşup tartışacağız. Katılımcı hastalarımıza da sırayla söz verilecek. Böylece hem doktor ağzından, hem hasta ağzından konuyu zenginleştireceğiz.

Sayfayı Paylaş