kreatin ve toz bcaa hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve chop tarafından 27 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. chop

chop Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar merhaba, ortalama 6 ay vücut geliştirme yaptım. 4 ay kadar ara verdim. şimdi 1 ay süredir tekrar yapıyorum ve supplement e başlamak istiyorum tekrardan. önceden hap şeklinde bcaa ve protein tozu kullanıyordum. şimdi kreatin+toz bcaa aldım. protein tozum zaten vardı. asıl sorum şu :

1- olimp bcaa aldım biraz araştırdıktan sonra. iyi veya kötü artık aldım. kutu içinden ölçek çıkmadı ya da ben bulamadım. ortalama 10 gr suya karıştırıp idman öncesi veya sonrası alın yazıyor kutuda. benim bildiğim kadarıyla idman sırasında alınması gerekmiyor mu ? tam kullanım şekli nedir yardım lütfen. ve de su ile tam karışmıyor partikül şeklinde kalıp bir süre sonra çöküyor ve karıştırınca fazla köpürüyor.

2- Muscletech Cell-Tech Performance Series kreatin aldım. yükleme dozu kullanım şekli yok sanırım. internetten baktıklarımda kreatin kullanımlarında bir tatlı kaşığı diyor. ama bu kutusunun içinden büyükçe bir ölçek çıktı (48 gr yazıyor) ve tek doz kullanım bir ölçek yazıyor kutunun üzerinde. ben bu ürünü nasıl ve ne zaman kullanırsam full verim alırım ?

3- aldığım bu iki ürünün iyi ve kötü yanlarını kullanan varsa belirtebilir mi ?

arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim şimdiden saolun

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    olimp bcaa evet köpürme sorunu var ama gayet iyi bir bcaa bence.Bcaa genellikle ant.esnasında kullanılır.Yada ant. öncesi. Cell-tech ise kompleks bir kreatin çeşidi.Cell-tech in içeriği 'post-workout recovery' için uygun onun için kullanım talimatnamesine göre kullanmalısınız.

chop bunu beğendi.
  3. chop

chop Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim usta. celltech için yükleme doz yok o zaman ? ve de idmandan hemen sonra mı kullanmam daha verimli olur yoksa idmandan hemen önce mi ?

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Kreatinde yükleme olayı tamamen gereksiz zaten.Cell-tech'i antrenman sonrası toparlanma için kullanmanız gerekiyor.

chop bunu beğendi.
  5. chop

chop Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim. son olarak, olimp 10 gr diyor bcaa kullanımına ama içinde ölçek yok. bu 10 gr ortalama kaç tatlı kaşığına denk geliyor bilgin var mı hassas tartım yok ölçemiyorum da..

Alfonso_ bunu beğendi.
  6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    İçinde ölçek olması lazım iyice bir içini karıştır bir kaşık yardımıyla çıkar büyük ihtimal.Çıkmazsada 2 tatlı kaşığı yada 1 yemek kaşığı 10 grama eşdeğer

chop bunu beğendi.
  7. chop

chop Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkürler hocam saolsın

Alfonso_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş