kreatin hakkında

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve ahmet9550 tarafından 14 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ahmet9550

ahmet9550 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar spora başlayalı 2 ay oldu 2 haftadırda optimum protein tozu kullanıyorum kendimdeki gelişmeye bakınca sıkılaşma oldu fakat hacim olarak gelişemiyorum gibi hissediyorum. ve araştırdım soruşturdum weider kreatine denk geldim kreatinide araştırdım zararlarını faydalarını aklıma 1-2 mesele takıldı vucuttaki suyu bitirme gibi ve ishal bobrek o tur rahatsızlıkları merak ediyorum + weideri alınca tahminen 3 ay civarı gidecek 3 ay kullandıktan sonra bidaha kullanmazsam zararı olurmu ? teşekkürler iyi günler

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Spora başlayalı 2 ay olmuş yani supplement için erken en azından 2 ay daha sonra başlamalıydın supplemente.Düzenli ve güzel beslenirsen anca öyle işe yara supplementler.Kreatinin vücutta su bitirme gibi bir olayını bilmiyorum şahsen.Ama günde 2-3 lt. su içmelisin böbrekler açısından.
    Başarılar :)

3. ahmet9550

ahmet9550 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkürler yorumun için gittiğim spor salonunda başla dediler ramazanda basladım spora beslenme tam olmadıgı için güçlenemedim ondan dolayı biraz erken basladım simdide kreatin oneriyolar bende foruma danışayım dedim :)

4. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar,Yazdığınızın aksine Kreatin vücutta su tutacaktır. Bu da hacim konusunda etkili olacaktır. Fakat kreatin asıl kullanım amacı güç artışı olmalıdır. Kreatin kullanımına en azından sporda 3 ayınızı tamamladıktan sonra başlamanız uygun olacaktır. Başladıktan sonra günlük kullanım limiti olan 5 gr'ı aşmadığınız taktirde (ki yükleme yöntemide mevcuttur fakat bu ileri seviye sporculara uygundur) herhangi bir rahatsızlık ile karşılaşmazssınız. Kreatin kullanımına başladığınızda 1 ay kullanıp 1 hafta ara vermeniz sonrasında yine aynı periyotlarla kullanmanızın hiç bir sakıncası olmayacaktır.

5. ahmet9550

ahmet9550 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 ay kullanıp 1 hafta ara vermek yerine tamamen bırakınca zararı oluyormu?

6. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Hayır olmayacaktır.

Sayfayı Paylaş