Kramp..?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve by_bambam tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Kramp neden girer nasıl geçirilir genelini biliyorum ama öğrenmek istediklerim farklı

18 yaşındayım hayatım boyunca ayağıma giren kramp sayısı bir elin parmaklarını

geçmez yeni ergen olduğumda aşırı masturbasyondan ayak parmaklarıma girmişti

bir sefer o da çok acıtmamıştı..Ama şu 1 hafta içinde ayağıma giren kramp sayısı 5

oldu...Okulda futbol turnuvaları var maçtan sonra eve her gelişimde pc açıyorum yarım saat içinde şu

hamsterings oluyor sanırım kalçanın aşağısı ile diz kapağının arka kısmına kramp

giriyor acaba sebebi nedir? Neden maç esnasında değil yada başka bir zaman da

girmiyor da hep sandalyeye oturduktan yarım saat sonra giriyor acaba sporda

yaptığımız gibi antrenmandan sonra esnetme mi yapmalıyım?

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    magnezyum eksikliği diyorlar ben de yaşıyorum kramp sorunu. magnezyum hapı veya magnezyum açısından zengin besinler (badem vs) çare olabilir.

by_bambam bunu beğendi.
  3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    by bambam sanırım eğer ki calf bölgesindeki kramptan bahsediyorsan gerçekten kritik bir durum söz konusu, bundan 4 yıl önce aktif futbol hayatımı sürdürürken bazen idmanlarda ve maçlarda calflarda oluşan ani kramplar sonucu yere yığılırdım dakikalarca acı içinde kıvrandıktan sonra soluğu saha kenarında alıyordum, 1 yıl boyunca düzensiz şekilde kramplar sürdü, ben hiç önemsemedim 1 yıldan sonra kramplar önemsenicek hale geldi ve sonuç olarak kronik adele yırtıkları oluşmaya başladı calflarımda, hiç bir tedavi çare olamadı malesef ve futbol hayatım noktalandı şu anda bb yaparken calf hiç çalışamıyorum,bu durum kontrolden çıkmadan, acilen uzman bir doktora gözükmeni tavsiye ederim

deathlifter magnezyum eksikliği olabilir demiş, katılıyorum ama kesin o'dur demek mümkün değil malesef , ben yine bir doktora gözükmeni tavsiye ediyorum.

saygılar

by_bambam bunu beğendi.
  4. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Değişik bölgelere değilde sadece bacaklarında olması olayın yaptığın maçlarla alakalı olduğunu gösteriyor gibi ama sadece magnezyum değil kalsiyum değerlerinide ölçtür derim kalsiyum eksikliği krampa neden olur önce kandaki değerlerini ölçtür normalin altındaysa zaten doktorun dışarıdan takviye verecektir eğer bu sebepler değilse kaslarını aşırı zorlamandan ve ham olmana rağmen normalin üzerinde bir performans gösterdiğinden olabilir böyle durumlarda kaslara yeterli oksijen gitmez ve kramp oluşur büyütülecek bir şey olmadığını düşünüyorum hiç doktora gitmiyeyim diyorsan tek çare en az 10 gün dinleneceksin geçecektir.

by_bambam bunu beğendi.
  5. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    sıvı kaybı ve mineral eksiğiliğ genel sebep olarak gösterilebilir.bol bol su iç.antremanlrdan sonra maden suyu ve günlük vitamin mineral al.

by_bambam bunu beğendi.
  6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    süt ve süt ürünleriyle aranız yoksa kramp girmesi normaldir.

by_bambam bunu beğendi.
  7. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız için teşekkürler krampların sebebini anladım yaklaşık 1 1.5 ay önceki kan tahlillerimi sağlıkçı anneme gözden geçirttim hepsi normal değerlerinde krampların sebebi antrenman + futbol maçlarından oluyormuş

8. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bence maçtan ve antremandan sonra madensuyu tüket bi dene işe yarar büyük ihtimal.

by_bambam bunu beğendi.
  9. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    mineral eksikliğinden kaynaklanan bir olay olsaydı haklısın ama mineral dengesi vs. hepsi normal

teşekkürler ..

Sayfayı Paylaş