Kosu ayakkabisi tavsiyesi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve khephnes tarafından 9 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Selam,

Disarida kosmak icin, (arazi degil) kosu ayakkabisi almaya karar verdim ve tavsiyelerinize acigim. :)

Turkiye'de az sayida alinabilir kosu ayakkabisi var ne yazik ki.
    Benim icin rahatlik oldugu kadar estetik de onemli.

Ah mesela keske Mizuno'nun kosu ayakkabilarindan bulabilsem bir yerlerde. Birkac tane de liste buldum, onlari da paylasayim, aklima en kolay edinebilir secim olarak Nike Pegasus 28 var ama acelem yok, biraz daha arastiriyorum o yuzden,

http://cyclingtr.com/blogs/triatlon...on-yar-lar-231-in-uygun-ko-u-ayakkab-lar.aspx

2. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Amerika'nın Londra 2012 için kullandığı ayakkabı çok hafif ve gösterişli umarım beğenirsin:
    Nike - Free Tr2 Erkek Antrenman Ayakkabısı

Ultra hafif, esnek ve sağlam yapıda olan Nike Free Tr2 ile adeta yalınayak spor yapıyormuş gibi hisseder, bu destekleyici ayakkabıyla antrenmanlarınıza hız verirsiniz.

Link: http://www.sporcum.com/nike-free-tr2-erkek-antrenman-ayakkabisi

khephnes bunu beğendi.
  3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Koşu ayakkabısı değil sanırım ama ben geçenlerde Nike Dual Fusion ST2 aldım,inanılmaz rahat bir ayakkabı ve ayağı havalandırması gerçekten başarılı.

khephnes bunu beğendi.
  4. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

dünyanın en iyi koşu ayakkabısı olarak seçilen ASİCS GEL NİMBUS 12 veya yeni modeli GEL NİMBUS 13 tavsiye ederim. Türkiyede yok ama bir yolunu bulup yurt dışından alabilirsen gerçekten çok iyi bir ayakkabı.
    Ama koşu tek bir ayakkabı ve tek bir firmadan olmaması gerek.
    En az 2 çift tavsiye ederim. Her zaman aynı ayakkabı ile koşmak birincisi ayakkabıya yeterince dinlenme süresi kalmıyor, ikincisi eğer bu ayakkabıda bir eksiklik, bir sorun var ise bu eninde sonunda vücuduna yansıyor.
    Bu nedenle iki çift ayakkabı ve iki değişik firmadan olmalı.
    Dünyada en iyi koşu ayakkabısı sırasında 2 numara olan ADİDAS SUPER NOVA' yı tavsiye ederim.
    Son iki yıldır bu ayakkabılar ile koşuyorum. Çok rahatlar ve hiç sorun yaşamıyorum.
    Daha önce NİKE ve NEW BALANCE gibi bir çok firmadan ayakkabı kullandım. Ama şu anki kullandıklarım kadar rahat ve sorunsuz ayakkabı ile karşılaşmadım.
    Ne yazık ki Türkiyede bu modeller yok. Yurt dışında bu ayakkabılar yaklaşık 140 Euro.
    Ben internetten araştırıp en uygun siteden sipariş veriyorum. Ama Türkiyeye ayakkabıyı göndermiyorlar. Bu nedenle yurt dışında bir adres vermen gerek. Eğer bir tanıdığın varsa onun adresini verirsin o da sana gönderir. Ben böyle yapıyorum.

Selamlar

Akay, Berkay Türkkan ve khephnes bunu beğendi.
  5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Yanitlar icin tesekkurler.

Yurtdisindan alabilme imkanim olsa, oncelikle yonelecegim urun kesinlikle BROOKS Glycerin 8 olurdu. Ancak ne yazik ki yurtdisindan alabilme imkanim yok su an. Bu yuzden cok secenegim yok aslinda.

Nike Pegasus 28 var aklimda. Nike Lunar Haze'yi eledim gibi. Ancak estetik de onemli, Nike Pegasus 28'in istedigim rengini bulabilmem lazim.

New Balance hakkinda cok bilgim yok, bu markaya yoneleceksem hangi urununu tavsiye edersiniz? Bildigim kadariyla Turkiye'de urunleri bulunuyor. Izmir Agora AVM'de gormustum.

Cok da bilgim yok acikcasi. Biraz arastirdim sadece.

PS: Sunu da belirteyim. Ben normalde trekking ayakkabisi kullaniyorum disarda. North face urunleri tercih ediyorum genelde ve ilk defa bir kosu ayakkabisi alacagim. Bu yuzden cok da bilgim olmadigini belirteyim tekrar. :)

Son düzenleme: 10 Eylül 2012
  6. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Sana Saucony öneririm. Bugüne kadar duymamış olabilirsin ama işi sadece bunun üzerine olan bir firma, biraz araştırırsan ve kendi sitelerine girersen de anlayabilirsin ne demek istediğimi. Bu markanın en güzel özelliği de bütün ayak tiplerine göre ayakkabı üretmesi. Örneğin bir Nike mağazasına gittiğinde senin ayak tipin şu deyip ona göre ürün vermezler sana. Ama Saucony mağazasına girdiğinde, daha kapıdan girer girmez senin içe veya dışa doğru bastığını farkederler ve ona göre bir ürün aralığı çıkartırlar. Hatta koşu badında koşu ritmini ve ayağını nasıl bastığını da izlerler öyle söyleyeyim. Ortaköy'de yerleri var ve Türkiye'de Selçuk Bey almış bayiiliğini. Ben çok memnunum ve şiddetle öneririm.

khephnes bunu beğendi.
  7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Izmır'de yasiyorum ben ve internet uzerinden dahi satin almak istemiyorum soz konusu bir ayakkabi oldugu icin. Illa ki deneyip, ayagimda gormeliyim. :)

http://runningshoes.com/saucony-ride
    Suradan baktim ve gercekten guzel gorunuyorlar. Fiyatlari biraz fazla olsa da oyle gorunuyor ki bu parayi hak eden bir markaya benziyor.

Bununla birlikte Salomon markali ayakkabilara da goz attim ama onlar da Turkiye'de yok sanirim.

Adidas, Nike, New Balance ve Skechers'den baska secenegim yok sanirim.

http://www.sporcum.com/spor/kosu/skechers-tone-ups-cortex-erkek-ayakkabisi
    http://www.sporcum.com/adidas-duramo-3-trm-running-erkek-ayakkabi-g502229-8776
    http://www.sporcum.com/puma-axis-erkek-ayakkabi-185104-08-8836

Su urunler nasil acaba?

Son düzenleme: 10 Eylül 2012
    capish bunu beğendi.
  8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT

dünyada en iyi koşu ayakkabıları içinde kaçıncı sırada bilmiyorum ama sanki patik gibi bir şey.. ayağımda var mı yok mu hissetmiyorum ; puma kevler runner

Akay ve khephnes bunu beğendi.
  9. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Fiyat olarak da cok uygun gorunuyor. Aslinda listemde bir adet daha Puma var.

Aklimda olanlari son olarak guncelleyeyim tekrar, son defa yorum alayim ve ona gore kararimi verecegim.

Nike Lunarglide+2
    Nike Lunar Haze
    Puma Faas 300
    Ve son olarak wrestler'in belirttigi Puma Kevler Runner

10. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Aynen öyle, ayakkabı satın alırken hiçbir şekilde internetten alma zaten. Mağazada bile kaç çift ayakkabı değiştirdim sırf en rahatını bulabilmek için. Uzaktan bu ihtimal dediğin gibi sıfır. Marka olarak gerçekten işini hakkıyla yapan bir firma. Örneğin, ben alışverişimi yaparken orada Gittigidiyor'un eski sahiplerinden biriyle tanışmıştım. Adam triatlet ve bir demir adam, yani 3.8 km yüzme, 180 km bisiklet ve 42 km koşu yarışını hakkıyla bitirmiş :) Bir gelişte bütün antrenman ve yarış ayakkabılarını alıp çıkmıştı. Yeni şubeleri Bağdat Caddesi'nde olacak sanırım ama İzmir'e gelmelerine daha var görünüş :)

Saucony ile kendi tecrübem var ama onun dışında hem çevremden duyduklarım kadarıyla hem de kendi araştırmalarımdan New Balance öneririm o zaman sana. Koşu ve yürüyüş için gerçekten hakkını veren bir firma o da.

khephnes bunu beğendi.
  11. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    New Balance 749'a goz attim ama sonra vazgectim. Dedigim son 4 alternatif icerisinden onerebilecegin hangisi olur peki?
    Nike Lunarglide+2 ilk tercihim olur sanirim bu arada.

http://cyclingtr.com/blogs/triatlon...yclingtr-test-nike-lunarglide-_31013101_.aspx

12. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    O markalarla koşu ya da yürüyüş açısından bir tecrübem olmadığı için onların arasından bir seçim yapamayacağım maalesef. Onların dışında düşünürsen ilave olarak Asics ve Brooks (Türkiye'de bulman çok zor, belki bir ihtimal, aklında olur en azından) derdim. Ben koşu için dört firma önerebilirim kendi tecrübelerimden yola çıkarak. Bunların yanında Adidas hep daha iyi gibi bir izlenim verdi koşu için diğerlerinden. Ama dediğim gibi tecrübem yok o markalarla. Kullanan arkadaşlar daha iyi referanslar verebilirler. Umarım kafanı karıştırmamışımdır.

Edit: Gönderdiğin linke şöyle bir göz attım. İncelemeye bakılırsa iyi ve yeterli görünüyor. Ama imkanın varsa tekrar Asics ve New Balance modellerine göz at derim.

khephnes bunu beğendi.
  13. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Brooks Turkiye'de yok: :) Daha onceden de yazdigim gibi eger imkanim olsaydi ilk tercihim BROOKS Glycerin 8 ya da Mizuno'nun bir urunu olurdu.

Asics de aklimda. Gel-Kayano serisi ozellikle.
    New Balance'yi ise estetik anlamda bana uzak buldugum icin eledim.

Cok tesekkur ederim yanitlarin icin. Persembe gunu gidip bakacagim soyledigim ayakkabilara teker teker.

PS: Adidas'i kacirmisim. Bir adizero gorursem ona da goz atmayi ihmal etmeyecegim, zor ama sans iste, denk gelirsem diyeyim. :)

capish bunu beğendi.
  14. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    new balance ve asics iyidir

khephnes bunu beğendi.
  15. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Şimdi okuyorum da üstünden biraz geçmiş, na yaptın ayakkabı işini :)

16. kucukti

kucukti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben asics in şu jel taban üzerine discovery ve birtakım videolarda yaptığı çarpma testini gördükten sonra gerçekten saygıyla bakmaya basşladım firmaya.

6-7 metreden gel taban üzerine yumurta atıyorlar (kalınlığı max 3-4 mm dir) yumurta hiçbirşekilde hasar almıyor sanki çok çok yumuşak bir yüzeye çarparcasına yüzeye yapışıyor.

Asics Gel® "Ovo" - 15s - YouTube

Asics Shoes - YouTube

Sayfayı Paylaş