Kori soslu tavuk tarifi (yardim)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve eLvin tarafından 24 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. eLvin

eLvin Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba akadaslar low carb diyeti yapiyorum bu yuzden tavugu bol yiyorum ama surekli ayni sekilde yemek sıkıyor suan tencereye az yag koyup hasliyorum kekik pulbiber atarak yapiyordum.Koru soslu tavuk tarifine internetten baktim un,sut falan var tariflerde bu yuzden merak ettim siz nasil yapiyorsunuz

2. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Gerçek körili tavuk, yağda kavrulmuş sade gogus etinin hindistan cevizi sütü, köri paste yada tozu, biraz muskat ve isteğe göre karabiber tuzla buluşmuş halidir.
    Aşama olarak merak ediyorsan,
    Tavugu hafif altın rengine gelene kadar kavur,
    Hindistan cevisi sütü ve diğer malzemeleri ekleyip 5 dk kısık ateşte tut, koyu kıvam seviyorsan bir çay kaşıgı un yada nişasta koyabilirsin.
    Ben eksta sarımsak ekliyorum iyi oluyor.

eLvin bunu beğendi.
  3. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Yoğurtun içine az yağ sonra biber kekik ne bulursam katıyorum sonra tavuğa döküp fırında kızartıyorum 10 numara.

eLvin bunu beğendi.
  4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Köri metabolizmayada yarar. Azcik undan zarar gelmez ;) un sosun koyu kivam almasini sagliyor,ekmekle siyirmassan coguda tabakta kaliyor :D

Birde toz biber,kimyon ve biraz zeytin yagiyla harc yapiyorum. Genelde bu 3lunun icine yorgurtta koyarlar ama benim tercihim suttur. Daha yumusak oluyor.pismesine yakinda tuz koyarim.

Son olarak pisirme onerisi,kizgin tavada yuksek ateste pisirirseniz tavugun suyunu icinde mühürlersiniz ve kuru bir tavuk yerine lezzetli bir tavuk yersiniz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

eLvin bunu beğendi.
  5. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hazır köri sosları var büyük marketlerde satılan , onarı da tercih edebilirsin.

6. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Migrosjetlerde kori sosu var koy tavugun ustune 1 kasik tas catlasa 20cal eder.

Sayfayı Paylaş