Komplike mi yoksa aşırı mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tolgahanç tarafından 2 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Hemen açıklamayı yapıyorum :sabah whey uyanır uyanmaz.anteman öncesi whey proteini,tribulus,Bcaa,mutlipower kick adlı ürün(kafein ve guarana içeriği).Antreman sonrası Bcaa,gluatemine ve whey proteini.yatmadan yine whey proteini.Dozajlar ve kullanım şekilleri tavsiye edilen şekle uygundur.Ayrıca yağ yakımı da yaptığım günler(salı-perşembe)Claa alıyorum ve l-karnitin.Tabi yine whey kullanıyorum bu günlerde ve bcaa.Sizce çok mu bu kadar supplement desteği? dumbelllls Sıkı çalışan biriyim ve ihtiyaç duyuyorum supplement desteğine.Kol ölçüm:41 cm.Bench Press'te 90 kilo 6-8 tekrar arası rahat çalışabiliyorum.Alt yapım var BB konusunda.Daha önce yağ yakımı yapmadığım için fazla gelmiyordu nispeten supplement kullanımım ve tribulusla tanışmamıştım.Sizin görüşleriniz nelerdir?Şimdiden teşekkürler... bench_O

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bence tribulus gereksiz onu kullanmana gerek yok. tribulus un etkileri hala tam olarak kanıtlanamadı. onun yerine sert antrenmanların vazgeçilmezi olan creatin kullanmanı tavsiye ederim. yatmadan önce whey protein değilde kazein kullanman daha iyi olur. uzun süreli sindirildiğinden gece boyu kasları besler. eğer sıkı bi antrenman yapıyosan kullandığın supplementlere aşırı denilemez.

3. pamirss

pamirss Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    red kick senin düzeyinde antreman yapan biri için düşük kalmış n.o ürünlerine bak derim uykusuzun dediği gibi yada creatin veya 2 side

4. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    aynen. n.o ürünleri hakkında çok şey duydum.elimdeki red kick bitince ona geçmeyi düşünüyorum kardeşim senin bu hatırlatmandan sonra daha iyi oldu.teşekkürler.bu arada red kick ter atmak için birebir.tadından dolayı da seviyorum.umarım n.o'lar da ona yakın olur tat konusunda.bıktık çünkü.bu da mide :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:59 ----------

kreatin kullanmamamın sebebi şuan hala yağ yakımına da önem vermem kardeşim.Bu yağ olayını çözer çözmez kreatine de geçeceğim.su tutma olayından dolayı forumda önerilmiyor özellikle bu türden(yağ yakımı) uğraşlar sırasında kreatin..

5. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    kaç kere tribulus kullandın?hiç denedin mi daha doğrusu kardeşim?

6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ultimate in 90 tabletlik olan tribulus ürününü kullanmıştım. yaklaşık 4 kutu kullandım hiçbi artısını görmedim. araştırmalarda plaseboya oranla testesteron artışının olduğu, yalnız bu artışın tribulustan kaynaklandığının tam olarak tespit edilemediği yazıyor. testesteron artışı veya düşüşü, psikolojik nedenlerden, beslenmeden, yaptığımız antrenmanlardan vs. herşeyden etkilenir. hormon oranı artsa bile bunu direk tribulus a bağlayamayız.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    testosteron artışı için 'arginine + zma' denenmeli.

tolgahanç bunu beğendi.
  8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    düzenli beslenen birinin zma almasına çok fazla gerek yoktur. zma B6, çinko ve magnezyumdan oluşan bi supplementtir. bu besinler zaten tahıllarda, süt ve süt ürünlerinde bolca bulunmaktadır. doğal yoldan rahatlıkla karşılanabilir. arginine iyi bir anti-kataboliktir. arginin'i de besinlerden karşılayabiliriz ancak idman öncesi damarları genişletmesi ve kan akışını rahatlatma özelliklerinden dolayı supplement olarak kullanılmasında yarar vardır. imkanı olan idman öncesi yüksek arginine içeren n-ox ürünleri kullanırsa daha etkili olur.

tolgahanç bunu beğendi.
  9. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    ben ilk kullandığım 2 hafta güç artışı yaşadım.Psikolojik değildi çünkü aklımda bile yoktu tribulus içtiğim.Fakat sonra vücut alıştı.Zaten 1 ay ara diyor üstünde 4-6 hafta kullanımdan sonra.Bende bu 2 haftadan sonra etkisini yitirdi.Bence kanıt benim vücudumdur.Etkisi oldu bende.Kullanıcaklara yönelik olarak:kullan kardeşim.Etkisi 2-3 hafta olur.Ara ver.Geri kullan.Ben yararını gördüm..

10. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    tribulus gereksiz demek kesin kullan demek kadar yanlış :)
    sende işe yaramamış olabilir etkisi tartışılıyo olabilir
    ama bu sporun en önemli etkeni testesteron sa testesteron arttırıcı ürünün faydası da mağlum ...
    tribulus bende güç artışı yapmakla beraber sapıklık yaptıgı için bıraktım :)

bu arada benchte rahat 90 6 8 tekrar yapıosan ve allah vergisi herkül deilsen yanı bu bi ayda olmadıysa :)
    kombinasyonun bence hiç abartı deil maddiyatını vurmuyosa devam et güzel

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    genel bir cümle olarak haklı bir cümle. ve günlük ihtiyacın doğal yollardan elde edilmesine karşı bir cümle üretmek de yanlış olur.

fakat burda alınmasındaki amaç testosteron artışı ve bu artışı sağlayacak olan ZMAnin içeriği çok çeşitli araştırmalar sonucunda belirlenmiş. Çinko 30mg, magnezyum 450mg ve B6 vitamini 10-11mg, birlikte alınmalı. Ayrıca bu formülün alınma zamanı da gün içerisinde değil ama yatmadan hemen evvel ve mümkünse aç karnına olmalı ki, özellikle kalsiyum içeren gıdalarla etkileşime girmeden direkt olarak etkisini testosteron artışına sağlamada kullansın diye.
    ayrıca yatmadan önce alınan ZMAnın uyku kalitesini de artırdığını söylemem gerek.

12. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    tribulus zaman ve para kaybı onun dısındakiler zaten must olması gerekenler + dahi olabilir

örneğin creatine veya savas 'ın söylediği zma bilesenleri vs vs.

13. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    no ürünleri düşünüyorum antreman öncesinde. bench_O

14. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bu aşamada şahsi görüşüm creatine den daha fazla randıman alırsın
    gelişim ve güç artışı bakımından
    tabi nox ile creatine de kombine yapabilirsin
    ama bu aşamada bunu direkman tavsiye etmem pek sağlıklı olmayabilir.
    fazla bi sıçratma olacaktır.

15. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    aslında bozokaydın hoca şu supplement olayınada bi el atsa çok iyi olacak , bizi bilimsel referans vererek aydınlatsa süper olurdu

16. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Belirtilen dozları aşmadan kullanılırsa ve sağlam çalışılırsa bu ürünlerin zararı olmaz diye düşünüyorum vücuda.Alınan amino asit yakılmalı/kullanılmalı kısaca vücutta.İçip yatarsan bunları(yada düşük yoğunlukla çalışır,kasmazsan vücudu yani)orta vadede zarar verir ve ağrılar başlar böbrek vs'de.O yüzden dozaj ve antreman önemli.Fikrim bu tam olarak. thums:

Sayfayı Paylaş