kombinasyonum için yardım lütfen

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve imladris tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. imladris

imladris Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar merhaba. önce kendimden bahsedeyim. bu sporda 3. yılım.
    boy :181 cm
    kilo:92
    biceps:43 cm(yağsız ve soğuk) kilom 92 olmasına rağmen duyanların kiloma inanmadığı bir vücut yapım da var.(cidden övünmek amaçlı değil tavsiye vermek isteyen üstatların fikir sahibi olması açısından)

antreman sistemimi 10 gündür değiştirdim 4*15 çok tekrar-hafif kilo çalışmaya başladım, yağ yakımı ve kasları parçalamak amacım. vücudumun göbek çevresinde yağlanma var.(yılların verdiği bişey bu). elimde protein tozu+bsn no-xplode-scivation(bcaa+glutamine) ve muscletech hydroxycut hardcore x var. şu şekilde kullanıyorum.

protein tozunu günde 4 ölçek(net 100 gram protein demek bu) alıyorum ve bunu gün içinde eşit saatlere bölmeye çalışıyorum. uyandıktan 1 saat kadar sonra(önceleri uyanır uyanmaz alıyordum. ama hydroxycut uyanınca alınmalıymış aç karnına),öğleden sonra, akşam ve yatmadan önce(vücut uyku sırasında beslenebilsin diye)

bsn no-xplode u antremandan 45 dakika kadar önce denildiği gibi yemekten 2 saat kadar sonra alıyorum.

scivation xtend i(bcaa+glutamine) idmandan 15 dakika önce ve idman sırasında ikişer ölçek(toplamda 24 gram bcaa+glutamine) kullanıyorum.

muscletech hydroxycut hardcore x i sabah uyanır uyanmaz ve idmana gitmeden önce kullanıyorum.

idmanda su da tüketmeye çalışıyorum. supllementlerle zaten yaklaşık 2.5 lt su alıyorum. ayrıca da 1 lt su daha tüketiyorum günde yaklaşık 3.5 lt su.
    sizce bu kombinasyon uygun mu bana farklı tavsiyeleriniz olursa kombinasyon aşamasında yada farklı bir konuda bunu duymaktan çok memnun alırım.

biraz da beslenmemden bahseyim. ekmek 2 haftadır kullanmıyorum ve düşünmüyorum.çay-kahve gibi alışkanlıklarım olmadığından şeker de yok. tuz da kullanmıyorum. yalnız yaşadığım için kendi yemeğimi kendim yapıyorum. örnek olarak dün gece 400 gram tavuk haşladım. suyuna hazır tavuk (maggi) çorbasını yaptım. bir kasenin içine biraz da yarım yağlı(danone mutfakta sanırım yeni çıktı) yoğurt ekleyip idman sonrası öğünü olarak tükettim. sabahta 200 gram tavuğu çorbanın içine attım ve de 3 yumurtayı içine kırıp terbiye ettim ve çorbanın geri kalanını gene biraz yoğurt ilave ederek yedim.(biraz çok olmuştu hepsini yiyemedim) işten 5 gibi çıkacağım için de yanımda 200 gram haşlanmış tavuk-muz-mısır-ve protein tozu getirdim. tabii 1.5 lt de su. beslenmem de kısaca bu kadar.

idman sistemime gelince dediğim gibi 4*15 çalışıyorum. sıram şu şekilde

1.gün
    göğüs+biceps
    2.gün
    kanat+trapez
    3.gün
    bacak
    4.gün
    omuz+arka kol

idmanlar arasında genelde 2 günde bir yada 3 günde 1 dinlenme veriyorum. bunlara ilave olarak evde mide çalışıyorum gün aşırı. haftada 1 yada 2 gün de ruh halime bağlı olarak sadece kardiyo yapmayı düşünüyorum.

tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş