Koşu bandı vs Eliptik bisiklet !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yigitusta tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yigitusta

yigitusta Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    herkese merhaba ...

her ikisini de uzun süre kullanan varsa , hangisi sizce yağ yakımında daha etkili ? Koşu bandı mı , eliptik bisiklet mi ? ( ikisiyle ayrı ayrı , aynı sürede

antreman yapyığınızı var sayınız . )

fikir ve görüşleriniz

...

2. piahko

piahko Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Switzerland
    Eliptik bisiklet

3. yigitusta

yigitusta Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    bence de eliptik bisiklet ...

4. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ben olaya bir de teknik açıdan yaklaşıyım.

aletlerin kalitesi önemli. diz sağlığı açısından kesinlikle eliptik bisikleti tavsiye ederim. sen koşu bandında hele bir de sadece bu tipe uygun bir ayakkabı seçmez dıştan iyi görünen bir ayakkabı seçersen dizini 6 ay sonra eline alır MR'a gidersin. Unutmayın fizikte etki tepki yasası nereye gidersen git seni bırakmaz :)

olabilecek en kötü senaryo, kötü bir salon, adi çakma çin malı bir koşu bandı, kötü seçilmiş ucuz bir ayakkabı, fazladan yapılan bir kardiyo kesinlikle sakatlanırsın.

eliptikte de seviyeni iyi ayarlamazsan ön kısma tırmanış esnasında yapacağın her adımda dizine inanılmaz yük bindireceksin sonuç değişmez. parametre çok gördüğün gibi. eliptik mi normal bisiklet mi sorusunun cevabı tüm parametrelerin senin imkanların ile birlikte değerlendirildiğinde orraya çıkacak buna da sen karar vereceksin.

Bozo-Baku ve yigitusta bunu beğendi.
  5. yigitusta

yigitusta Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    katılıyorum , fakat koşulları ( ayakkabı seçimi , alet kalitesi vs. ) uygun kabul ederek değerlendirirsek , eliptik bisikletin daha etkili , ayrıca daha az yorucu olduğunu düşünüyorum ...

salondaki alet kalitesini belirlemek bizim elimizde değil fakat ayakkabı konusunda 100% hakılsın , bizzat ben tecrübe ettim , sakatlık olmadı çok şükür ama diz ve bacak ağrısı fark ediyor !

6. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Vucut ust ve alti hareket ettirdigini varsaydigimizda eliptik daha etkili gibi gorunuyor. Ama kosu bandinda 11-12 nin uzerinde kosu yapinca vucudun verdigi terleme ve nabiz artisi gibi etkilerden dolayi sanki kosu bandi daha cok efor sarfettiriyor. Vucudun verdigi bu tepkileri dikkate almamiz ne derece dogru bilmiyorum ama ben 8-9 seviyede yarim saat eliptik cevirip ortalama duzeyde terlerken ve nabzim 140-155 arasinda degisirken, 15dk 11-12 hizda kossam su gibi oluyorum ve nabzim 160 i gecmeye baslayinca duruyorum.

Degerlendirmem hatali ise aydinlatirsaniz sevinirim...

7. nurakkan

nurakkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    help meee

merhaba arkadaslar ben nur bugun itibariyle eliptik bisiklet kosu bandı ve hardline burner cla l carnitine ile hediye gelen chromium picolante ile diyete baslıyorum bana uygun bir program yazabilirseniz sevnirim agustos 18e kadar salona gitme durumum yok cunku 18 agustosta bi sınava girecem urunleri aldıgım arkadas hepsini birlikte kullanmamın sorun olmayacagını soyledi ama sizinde fikrinizi almak isterim. boyum 176 kilom 62,4 normal oldugumu soyleyeceksiniz fakat 2010 yılında omurilik operasyonu gecirdim ve 12 kilo aldım bu yuzden belim tasımıyor artık ve doktorum eski kiloma gelmem gerektigini soyledi.bugun sabah burner ictim 2 tane hala agzıma igrenc bi tat geliyor ve 1 tanede cla kullandım daha bisiklete binmedigim icin carnitine likit kullanmadım masada duruyor sizden ricam hem yag yakımına yonelik hemde sırt kaslarımı ozellikle omur cevresindeki kaslarımı kuvvetlendirebilecek hareketlerden olusan spor ve beslenme programı konusunda yardımcı olmanız.eger bana yardımcı olursanız cok sevinirm simdiden cok tesekkur ederim bu arada hicbirseye alerjim yok takviyelerden once kan testimide yaptırdım

8. nurakkan

nurakkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    keske biri cevap werseydi...

9. yasiner

yasiner Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    3
    kesinlikle eliptik. bugün bizzat denedim uyguladım.

10. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Diz sakatlığı konusu işin içine girince ikisi arasından bende eliptik bisiklet derim fakat dışarıda koşma şansın varsa %100 koşmanı tavsiye ederim. Çünkü bisiklette sadece bacakların çalıştırılıyor fakat koşarken bütün vücudun yoruluyor ve daha iyi kalori yakacağına inanıyorum.

Sayfayı Paylaş