Kilo mu versem, zamana mı bıraksam?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ozpirik tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba. Ben forumdaki "Yeni başlayanlar için evde dumbel'la çalışma" programını yaklaşık 2 aydır yapıyorum. Biraz kilo ve göbek sorunum vardı.
    Yediklerime de dikkat edip yine forumdaki protein diyetine de başlamıştım. Porsiyonları azaltarak kullanıyordum.
    Bu sürede görenlerin farkedeceği kadar kilo kaybım oldu. Göbek ve balkon dediğimiz yan taraftaki yağlar çok azaldı. Ama hala bir miktar mevcut. Kilom 86-88 iken şu an 81.5 ile 82 arasında değişiyor. Hala da vermek istiyorum. En azından 76-78 olmalı bence. Bu yüzden de pek fazla beslenmek istemiyorum. Geçen hafta protein tozu ve glutamin aldım, kahvaltı ve ara porsiyon olarak bunları süt ve balla karıştırarak kullanıyorum artık.

Bir süredir body ile ilgilenen ve benden daha fazla bilgi sahibi olan kardeşim bana daha çok yememi, özellikle bol bol et tüketmemi tavsiye ediyor ama benim kas yapmak kadar zayfılamak gibi bir niyetim de olduğu için pek yanaşmıyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Ete, süte, yumurtaya kas yapmak için biraz fazla abansam göbeği istediğim şekilde sadece evde ağırlık çalışarak yine eritebilir miyim? Kaslı ama göbekli biri olmak istemiyorum tabi ki :)

Not: Merak edenler için nasıl kilo verdim emin değilim ama bayağı bir şeyi aynı anda deniyorum.
    Eve ağırlık sehpası aldım. Mekik sehpam da var, arada mekik de yapıyorum. Bir de üstüne çıkılıp belden dönmeye yarayan yuvarlak bir aleti spor aralarında kullanıyorum. Yeşil çay içmeye başladım günde 1 kez ortalama. Yağlı maddelerden kaçıyorum. Herşeyin yağsız ya da yarım yağlısını almaya başladım. Abur cuburum çok idi bayağı azalttım. Çikolata çok seven biri olarak bitter çikolata yiyorum artık. Haftada 2 en fazla 3 gün ağırlık çalışıyorum programa uygun. Bu arada yine 2 aydır arı poleni de kullanıyorum. Artık hepsi bir araya gelince sanırım kilo vermek kaçınılmaz oldu. Ama gayet zahmetsiz bir yaşam şekli benim için. Koşu bandında terlemek yok. Sevdiğim yiyeceklerden pek kaçmıyorum, sadece yağlı ise azaltıyorum. Sık sık yiyorum. Hatta 1-2 haftada bir hafta sonları ne yediğime dikkat bile etmiyorum, pizza, hamburger, börek felan da yiyorum ama etkilemiyor. Sanki arada mideyi şaşırtınca kilo vermem hızlanıyor gibi geliyor.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ba-l-k-ma-s-t24845.html

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş