Ketojen Diyeti ile Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Maalesef değişme yok daha.Çok az yani.Ama ben pes etmicem.Six-Packleri görücem.Sanada yardımcı olucam.

Achilles1980 bunu beğendi.
  2. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    bu diyete cla+l-carnitine'le devam etsen nasıl olur acaba.

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  3. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Achilles1980 tavsiye etmiyor gereksiz dedi bende kullanmadım.

4. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Yak yakıcıya gerek yok zaten diyetin amacı yağı enerjiye çevirmek. Nasıl gidiyor bu arada diyet ?

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam Yağlar karbohidratlı beslenme zamanlarında dahi enerjiye dönüyor zaten hocam bizim yap fazla enerji tüketmek kendimize hakim olamıyoruz çünkü karbohidratta bizi çeken birşeyler var :). Ayriyetten şunu eklicem. Gidip hafif tempo yürüyüşler yağtıgımızda yağ yakamıyoruz Egzersizin şiddeti ve yogunluğu önemli.

Ayriyetten Piyasada satılan ürünlerin gerçekten vücut yağını azaltmada çok önemli bir fonksiyonu olacağını dusunmüyorum. Çünkü bu ürünler besinlerde doğal halinde bulunan amino asitlerin ve yağların endüstriyel üretimidir ve vücudumuz fazla miktarlarda alınan bu maddeleri verimli kullanamaz ve paranızda sokağa gider aynen.

Bu gun L-Carnitin yada Cla gibi piyasa ürünleri yerine süt içseniz yer fıstığı lahana karnabahar yumurta tüketseniz vücudunuza vücudun kullanacağı kadar CLA ve L-Carnitine sokmuş olucaksınız. Ayrıca Kreatinde giricek zaten ve hayvansal gıdalarda gerek bitkilerde herşey mevcut.

Her kardio egzersizi vücudumuzda gerçekten vücut yağını azaltıcı etki göstermiyor. Hatta vücudun yağının artmasına neden olan kardio egzersizleri mevcut.. İntervalli çalışmanın yanına sırtımızda bizi biraz zorlayacak bir ağirlik alir yürürsek açık havada bundan çok verim aldım size öneriyorum Gerçekten ne kadar kısa bir sürede forma girdiğinizi inanamassınız.

Son düzenleme: 28 Eylül 2010
  6. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Diyet berbat gidiyor.Psikolojim bozulmaya başladı :(

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Karbo yüklemesi yaptınmı? Basit şekere yaklaşmadan Yulaf ve bulgurla güzelce yükleme yap.

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Coyote nin dediği gibi bol pilavlı bulgurlu ve ya makarnalı bir gün geçir. Diyetteymiş gibi düşünme o gün kendini rahatlat vücudunu. Sonrada ketoya geri dön ve aldığın kalori miktarını düşür. Şu an 2100 kalori besleniyorsan 2000 yap. Hala bişey yoksa 1900 yap. Sonra 2 hafta bekle. Hala kilo veremiyorsan bu diyetten vazgeç.

TaoOfJeetKuneDo ve Coyote bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    evet bol pilav ve makarna tükettiğimizdede şöyle birşey oluyor vücut su tutmaya basliyor hocam.

Karında kollarda ve parmaklarda bunu hissediyoruz. Sodyumda alırsak 3-4 gunde bile 4-5 kilo aldıgımız oluyor. Bu vücut suyu insanı kilolu gösteriyor.

aşırı vücut sıvısı deridede sorunlara sebeb oluyor. Deri çatlakları oluşuyor.

Vücudun su tutmasını engellemek nasıl olur bilmiyorum ama 2-3 kilo yağ fazlamız varsa en az vücutta 10 kilodan fazla vücut sıvısı fazlası oluyor.

Elektroliz dengesi bozulduğunda bınbıl bınbıl sallanan yağlar ortaya çıkıyor. Örneğin sıvı kaybettiğinizde 10 cm bir incelme yakalanıyor çok ciddiyim.

90 cm olan beliniz 80 lere düşüyor.

Aslında çoğumuzun vücut sıvı dengesi bozuk diyebiliriz. Böylece derimizde Aşırı kalın gözüküyor. Ve vücut sıvısı dokular arasından atıldıgında gerçek yağ ile karşılaşıyoruz. Kilo verememe muhabbeti burdan geliyor.

Oysa kilo verme çok uzun bir iş Karın kaslarını görme mesela.

Tabiki kas liflerini göremediğimiz dönemde ince bir deriye sahipsek şayet su tutulması devam ediyor vücutta.

Bu kilo gibi algılanıyor.

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  10. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Yaptım carb-uplaro olmuyor :( bırakıcam sanırım.Artık tek çare STEROID.

11. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bana buraya ne yediğini tek tek yaz. Ketosis evresine giremiyorsun büyük ihtimal. Yağ yakamaman imksansız.

Ayrıca steroid kullanmayı tamamen unut.

12. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Achilles1980 İlk gün ne yediysem hala aynı hergun aynı şeyi yiyorum kusucam artk :S
    50 Gr sucukla 3 yumurtalı omlet,marul,50 gr tam yağlı peynir,ceviz,badem,fındık,tavuk salata,sebze yemekleri vs vs.

Bol su içiyorum 4-5 lt

13. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Antremanın nasıl ? Ne kadar sürüyor ?

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    üstad dur bakalım acele etme . bende çok zor günler geçirdim hala daha belimi istediğim kıvama tam olarak getiremedim bile 72 cm bel yapmak istiyorum ve üst tarafı geniş tutmak.

Ancak bu öyle kolay bir şey değil tabiki. Sen bu işin çok kolay olacağını dusunerek çıktıysan bu yola gerçekten zor bu işler. Öncelikle bunu bilmen lazım. Zor olmasa zaten herkez çıkar istediği forma çabucak kavuşur mücadele edip savaşıcaksın.

118 cm bel çevresinden çıktıgım macerada 1.5 yılda anca 80e getirdim. Hala karamsarlık hissediyorum bazen ama amacım var 70 leri görücem kesinlikle.

Her başın sıkıştıgında steroidemi başvurucaksın. Steroidin vücuduna vereceği hasarlar ağir olabilir.

Steroid hormonları direk vücuda vermektir ve vücudun hormon üretme yeteneğini durdurabilirsin.

Özellikle kilo veremiyorsanda leptin sorunun olabilir. Bu yüzden gun icinde biraz karbohidrat al ve alabildiğin kadar yağ al. Korkma. 200-300 grama kadar çık. Vücut yağları leptin hormonunun üretimini arttiriyor. Böylece vücut beslenme iyi diyor enerji yakmaya devam. Bu herkezde geçerli değil ama eğer sıkı diyetlere girip iyi sonuc alamıyorsan ya hormonal sorunların var yada leptin problemin var.

Ben T3 ventolin ve T4 kullandım allahtan doğal dengem hala sağlam. Bunun icin doktora gittim ve test yaptırdım. Doktora kullandıgım ilaçları söyledim. Çok fena azarladı beni. Ondan sonra anlattım ama dedim yapacak başka birşey yoktu o an için kilo veremiyordum diye. Her ne olursa olsun sağlıkta çok önemli.

Bu tarz ilaçları kullanmayı kimseye önermem işte bende senin gibi karamsarlık sebebiyle kullandım.

Şu an doğal beslenme ile ilerliyorum. Diğer arkadaşlara nazaran gunde 200 gram hayvansal ve bitkisel yağa çıkıyorum karbohidratlarıda abartmıyorum.

Özellikle tereyağı sütü tam yağlı iciyorum peyniri tam yağlı yiyorum kırmızı et ve beyaz et tam yağlı sadece basit şeker tüketmiyorum ve aklına gelen doğal ne varsa onu yağı ile yiyorum.

Şu ana kadar 130 - 140 kilo olmam lazımken 4-5 aydır nasıl oluyorda hala fit durumdayım.

Yağların metabolizma ve hormonal sistemi iyileştirici özelliği var.

Besinleri yağları ile tükettiğimizde çok kaliteli bir sindirim yapmış oluyoruz.

Korkusuz ol biraz acele etme beslenmendeki miktarları arttır. önce yapılabilecek herşeyi yap sonra metabolizmanı etkileyen hormlonarla oynarsın. Tabiki zararlarını da iyice öğrenirsen senın icin iyi olur.

15. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Achilles1980 Antrenmanlarım Cardio 1 saat,Ağırlık 45 dk sürüyor bazen 1 saat.

Ve Coyote gerçekten çok teşekkür ederim ama yağ almaktan artık bıktım ya :S kendimi çok kötü hissediyorum hani incelme felan olsa devam edicem ama motivasyon kalmadı.

Senin tüm yazılarını okudum T3,T4'ü,amaçlarını vs.Benimde aynı durum sevgilim var.O iyisin diyor ama ben kendime yediremiyorum.Boyum uzun 1.87 şu an ama çok yağlıyım inan ve kurtulmak istiyorum.Sağlığımıda düşünüyorum..Steroid olarakda define kürü düşündüm adamlar 8 haftada kup kuru olursun dediler çok cazip geldi.

16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Üstad yani diyelimki kürü yaptın kup kuru oldun sonra ne olcak? yeniden yağlanmayacağının garantisi varmı yada bozulan endokrin sistemin. vücudun testosteron üretim kabiliyetindeki azalma sperm sayısında düşme daha bir çok olumsuzluk.

Bunların bir garantisi varmı sağlığının bozulmayacağını sana kim garanti edebilir.

yapacaksanda kafana koyduysan mutlaka doktora git ve anlat. Doktor kontrolünde yapacaksan yap bu işi. Vücudumuzla oyun oynamaya değmez diyorum dostum.

en büyük eksiklik olarak sabır diyorum ben.

Yağ almaktan bıktım diyorsunki basit olmayan karbohidratları al dedik ustelik sana. Yani yulaf ve bulgur tüket korkma. Onun yanında yağları ve proteini arttıracaksın.

Vücudunun alarm mekanizması çalıştıgı zaman olay biter.

Achilles1980 ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  17. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Şu an düşünmüyorum.Sadece fikirlerimi söyledim.Hormonları bozmak istemiyorum.

Hayat güzel..

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki güzel karamsarlık insanı mahveder. Uyku duzenine dikkat et kosu bandına çıkma ben yaptım aynı hataları. bırakın hocam şu ruhsuz mantıksız makineleri. Çık şöyle dışarı güzel bir nefes al yaşadığını hisset. biraz ruhuna da önem vereceksin. Yağan yağmur sonrası toprağın kokusunu hissediceksin. Ağaçların ve yesilliklerin güzelliğine bakacaksın huzuru hissediceksin.

Her şey beslenme değildir her şey spor değildir. Ruh sağlığın bozuksa ne kadar başarılı olabilirsin.

Kendini serbest bırak haftada 4 günden fazla salona girme. hatta 3 gün yeter.

3 günde kardio yaparsın.

Ruhun sağlıklı olmadıktan sonra ne yersen ye ne içersen iç sorun olur gözünde.

Ruhunun guzelliklerinede önem vermelisin. Biraz yaşamdan keyif almayıda dusunmelisin.

Her dakika vücudumuzu dusunursek herşeyi iskalariz bu hayatta. O yuzden biraz daha relaks ol bak başarı nasıl geliyor kendin bile inanamassın.

Kendini mecbur hissetme hiç bir zaman içinde sürekli başarma hissi olsun ve sabırlı olup bekliceksin.

19. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bu diyete devam edip etmez misin bilemem ama ben sorunu aldığın kalori miktarında olabileceğini düşünüyorum. İlk önce gerçekten düşündüğün kalori kadar alıp almadığını belirle. Yağı ölçmek zor iştir. Kalorisi yüksek olduğu için ufak yanlış ölçümler kalorinin yükselmesine yol açar.

Ölçtün baktın herşeyi doğru yapıyorsun. Hala veremiyorsan kalori miktarını düşüreceksin. Sorunu bunlar çözer diye düşünüyorum.

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ustad birde şöyle bir durum var vücutla iddiaya girmek . Diyetlerde başarısızlığın en büyük şaşmazlarından biridir.

Baktın psikolojin bozuluyor hala devam etme buna demekki ters birşeyler var.

Sayfayı Paylaş