Kendinize yazık etmeyin.Bazı paranoyalardan kurtulalım..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fatiko15 tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba.Biliyorsunuz ki bu spor emek işi.Bazen yeri geliyor 1 kg kas için aylarınızı disiplin içinde harcıyorsunuz.Belki sosyal hayatınızdan kısıyorsunuz.
    Dediğim şudur ki emek isteyen,sabır isteyen, zor bir süreç kas yapım süreci.Sürekli dergiler,makaleler okuyorum.
    Fitness, Vg dergi ve makalelerinde :
    -Antremanı 1 saaten fazla yapmayın kaslarınızı kaybedersiniz.
    -Antremandan sonra kardiyo yapmayın kas kaybedersiniz.
    -Stres yapmayın kas yakarsınız.
    -3 saaten fazla proteinsiz kalmayın vücut kaslarınızdan yer, kaslarınızdan kaybedersiniz
    -Fazla tekrar/set yapmayın 'Kortizol Salgılanır', kas yakarsınız.
    -Antremandan sonra hemen basit şeker alın, kas yıkımı devam etmesin.
    -Gece mümkünse uykunuz bölünmesin veya ışıksız ortamda yatın.
    Ayrıca supplement reklamlarının olduğu dergilerdeki bilgilere göre :
    -Antreman sırasında BCAA almazsanız kas yakabilirsiniz.
    -Yatarken Casein almazsanız kasdan kaybedersiniz.
    -Amino asit almazsanız kasları hemen onaramazsınız,küçülür.
    -Antremandan sonra whey almazsanız katabolik kalır.
    diye uzayıp giden tavsiyeler,bilgiler v.s

Ben biliyorum ki bu kas kolay yapılmıyor.Ve bence bukadar da kolay gitmez.3-4 saat yemek yememekle,2-3 tekrar fazla yapmakla veya 15-20 dk gec yatmakla bu kasları kaybetmeyiz.İlk modern vücut geliştirenler, bırakın anabolik ilacı, supplementin 's' si yoktu.Bu bilgiler de yoktu.Ve eminim şuan bir çoğumuzdan iyi vücutları vardı.Daha önce açtıgım konuları gördüyseniz, takıntı başladığını anlarsınız.Çok dergi ve makale okuyorum ve bu paranoyalar sırf ordaki bilgiler yüzünden bende başlamış durumda.Dışarı çıkarsınız, 'Ay 3 saat aç kaldım kaslar gidiyor', spordan önce whey almazsınız 'Eyvah şuan kaslarımdan gidebilir', 2-3 öğün atlasanız veya 2-3 gün spora gitmezeniz küçüldüm sanırsınız.Artık bu paranoyalardan kurtulalım arkadaşlar.İpleri bırakmayalım, ama bizi bukadar da etkilemesine izin vermeyelim.Kolay yapılmıyor kaslar,Bukadar da kolay gitmez bence.

Görüşlerinizi bekliyorum.
    Saygılar..

BLAST, TycoLoN, neverbackdown. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Tamamen kapitalis sistem,buyuk bir tuketim toplulugu olusturmak istiyorlar.kg basina 3-4 gr protein oneren mi dersin,antrenmandan once ve sonra whey icmen şart diyen mi
    dersin?bizim bilinçlenmemiz lazim oncelikle.aklimizi kullanmamiz lazim.goruyoruz,adam 50 kilo yemek yemeyi bilmiyor,hangi marka tozu onerirsin? Diye soruyor.bu spor sadece kaldir,ye,uyu sporu degil.mantikli hareket edenlerin basarili oldugu bir spor.bir diger konu ise genelgeçer bilginin cok az olmasi.surekli çelişkiler iceren konular olmasi,bu konuda kişi kendi benligine güvenmeli.

3. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan 1 saat sonra yemek yiyorum gelişme var geriye gitme yok ek besin takviyeside almıyorum bence tamamen ürünü satmak için hazırlanmış şeyler yararı olabilir ama almazsan geriye gitmezsin

4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 50 gr falan protein aliyorum,ona bakarsak hic gelismemem lazimdi cunku onlarin hesabina gore en az 140 gr almaliyim.

5. vucutcuelaman

vucutcuelaman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Sadece 50 gr mi aliyorsunuz gercekten sasirtici kac yildir yada aydir yapiyorsunuz gelismeniz nasil merak ettim acikcasi

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ortalama 50,bazi gunler 100 u buluyor.2 senedir ugrasiyorum ama ara verdigim de oldu.

7. vucutcuelaman

vucutcuelaman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Gelismem iyi diyorsaniz harbiden paranoya yapiyoruz

Sent from my iPhone using Tapatalk

fatiko15 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş