kemiklerin kalınlaşması ve gelişmesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Giray1515 tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    iyi günler;

bi arkadaşım bana şöyle bir iddiada bulundu:

kaval kemiğini sürekli bi yerlere vurmuşmuş,kaval kemikleri zamanla ''kalınlaşmış'' bakın kemiklerin sertleşmesine dayanıklılığının artmasına yada güçlenmesine bişey demem.onu bende kabul ettim ama kemiklerim kalınlaştı resmen genişledi falan diyor.bildiğiniz kemik iriliği.

bende diyorum ki bak çağataycığım,kafanı s....me öyle şey olmaz,senin genetiğine kemik yapına göre değişir onun haricinde küçüklükden süte falan yüklenirsen biraz daha kemikler ''kalınlaşır'' ama onun haricinde sağa sola vurmayla güçlenmesi sertleşmesi tamam ama ''kalınlaşmaz'' diyorum.

783 yıllık sağlıkçı gibi iddiasından vaz geçmiyor..kanıtı ve dayanağıda kel göbekli biyoloji öğretmeni.o öyle demişte öyleymiş.bi kere öyle bişey olsa arkadaşım,dövüşçülerde kas gibi kemik olur,şişirir şişirir gelir diyorum yok.

bu başlığı ona gösterecem.gelen geçen bi yorum belirtirse sevinirim ne kadar yazı o kadar iyi.yada yetkili biri açık açık yazsın.vurmayla sertleşir güçlenir ama ''kalınlaşmaz!''

yav kemik kalınlaşsa bodyciler sırf bileğe yüklenip kalınlaştırırdı zaten.haa büyüme çağı olduğu için kalınlaşır tamam.ama vurmayla bilek kalınlaşması?
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Aralık 2013 ---
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Aralık 2013 ---
    en son yerde bilek kalınlaşması? demişim onu kemik olarak düzelttim ama görünmedi sanırım.biri gelsin kemik kalınlaşmaz desin sinirden ölecem

Sayfayı Paylaş